RADIO7

#добреналаштоване

Бойовики влаштували навчання і били з танків: в ОБСЄ нарахували сотні порушень на Донбасі

Спостерігачі з організації та безпеки в Європі повідомляють про численні порушення режиму припинення вогню на Донбасі. Таких порушень нарахували 889 у Луганській та Донецькій області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт СММ ОБСЄ за 23 вересня.

За оцінкою ОБСЄ, така кількість порушень пов’язана з проведенням навчань, які влаштували бойовики в Донецькій і Луганській області.

Найбільше порушень припинення вогню сталися в Донецькій області – там їх нарахували 745, у тому числі 160 вибухів. При цьому налічують 4 розриви боєприпасів, 1 вибух у повітрі та 155 вибухів невизначеного походження.

Зазначається, що не спокійною була ситуація в районі Світлодарська та Широкиного. Там чули вибухи й великокаліберні кулемети.

В окупованій Горлівці спостерігачі чули стрілецьку зброю, вибухи та постріли невизначеного походження.

У Софіївці, непідконтрольній уряду, були слвшни численні постріли і черги зі стрілецької зброї.

“Порушення в районі Софіївки, за оцінкою, були пов’язані з навчаннями з бойовою стрільбою в зоні безпеки, що є порушенням рішення Тристоронньої контактної групи (ТКГ) від 3 березня 2016 року про заборону проведення навчань (занять) з бойовою стрільбою в зоні безпеки”, – зазначили в ОБСЄ

У Луганській області ОБСЄ нарахувала 144 порушення режиму припинення вогню, у тому числі 14 вибухів. З них 7 танкових пострілів і 7 вибухів невизначеного походження.

Більшість порушень сталися в районі Іллірія і н.п. Круглик, непідконтрольному уряду.

В районі Іллірія були чутні численні черги зі стрілецької зброї й великокаліберних кулеметів, а також вибухи.

У н.п. Круглик спостерігачі чули численні черги з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, вибухи й вихідний вогонь з танків невизначеного типу, вибух невизначеного походження.

“Порушення на обох напрямках, за оцінкою, були пов’язані з навчаннями з бойовою стрільбою поза зоною безпеки”, – уточнили в ОБСЄ.

Джерело.

Кілька бюджетів України: стало відомо, скільки світовий автопром втратить через дефіцит чіпів

Дефіцит напівпровідників обійдеться світовій автомобільній промисловості в серйозну суму. У 2021 році збитки складуть більше 200 мільярдів доларів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNBC.

Фахівці консалтингової фірми AlixPartners підрахували, що за 2021 рік автомобільна промисловість у всьому світі зазнає втрат на суму 210 мільярдів доларів через дефіцит напівпровідників. Раніше ця ж компанія оцінювала проблему в 100 млрд.доларів.

Але з першого кварталу 2021 року, коли аналітики публікували свій попередній прогноз, ситуація дещо посилилася. Так, багато автовиробників зупиняли свої складальні підприємства, були змушені переносити старт виробництва нових моделей і відправляти співробітників в оплачувані відпустки. Спалахи COVID-19 в деяких регіонах тільки ускладнюють вирішення логістичних проблем. Фахівці AlixPartners переконані, що повністю дефіцит чіпів зникне не раніше середини 2022 року.

За прогонозом AlixPartners, у 2021 році буде вироблено на 7,7 мільйона автомобілів менше в порівнянні з попереднім роком. Раніше повідомлялося, що протягом весни-літа 2021 року Ford був змушений скоротити обсяги виробництва на 700 тисяч машин, концерн Stellantis недовиробив понад 600 тисяч одиниць. Подібну сумну статистку мають всі великі автовиробники.

Джерело.

У Карпатах сніг та штормовий вітер, від походів в гори просять утриматися

В Карпатах піднявся штормовий вітер. Видимість у горах обмежена, падає дощ зі сніжною крупою.

Станом на 8:35 24 вересня на горі Піп Іван Чорногірський температура повітря 0 градусів, вітер південно-західний 20-24м/с з поривами до 30м/с.

“Хмарно обмежена видимість до 70м, дрібний дощ зі сніжною крупою. Наполегливо рекомендуємо утриматися від виходу у високогір’я!”, – йдеться в повідомленні.

Джерело.

Штормове попередження в Україні: де очікувати негоди

В Україні 24 вересня оголошено штормове попередження. Синоптики прогнозують сильні пориви вітру.

Зокрема, сьогодні шквали очікуються вночі у західних областях країни.

Загалом вдень в Україні пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с, а у західній частині місцями синоптики прогнозують 25-30 м/с.

У ДСНС попереджають про І рівень небезпечності – жовтий.

Джерело.

Бойовики обстрілювали українські позиції з гранатометів: обійшлося без втрат

Бойовики 5 разів обстріляли позиції українських військових на Донбасі минулої доби, 23 вересня. Обійшлося без втрат у лавах наших воїнів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу штабу ООС.

У напрямку Південного противник вів вогонь зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Поблизу Крмського російські найманці здійснили прицільний обстріл наших позицій з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Також увечері бойовики тричі відкривали вогонь з гранатометів різних систем і стрілецької зброї в бік населеного пункту Новолуганське.

Обійшлося без втрат у лавах українських захисників.

“Втрат серед українських воїнів немає”, – уточнили в ООС.

Також повідомляється, що на обстріли бойовиків наші бійці відповідали взаємністю.

“Військовослужбовці Об’єднаних сил відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи дозволене мінськими домовленостями озброєння”, – йдеться в повідомленні.

Джерело.

Вперше з квітня в Україні понад 9 тисяч нових COVID-випадків за добу

За добу 23 вересня 2021 року в Україні зафіксували 9 058 нових підтверджених випадків коронавірусу. Востаннє понад 9 тисяч хворих за добу виявляли в кінці квітня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані МОЗ.

Серед хворих – 849 дітей та 137 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовали 2 060 людей, померли – 140, одужали – 2 415.

За добу протестували понад 80 тисяч людей різними методами.

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях.

За весь час пандемії в Україні:

  • захворіло – 2 379 483 осіб;
  • одужало – 2 240 388 осіб;
  • летальних випадків – 55 424;

Джерело.

Закарпатських медиків навчали роботі з першим в області лінійним прискорювачем

Реконструкцію Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру в Ужгороді реалізували завдяки програмі Президента «Велике будівництво».
У закладі охорони здоров’я встановили перший у регіоні лінійний прискорювач, який невдовзі запрацює. Тут за допомогою найсучасніших методів лікування надаватимуть допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Про це повідомляє заступник голови ОДА Іштван Петрушка.
За його словами, сьогодні лікарі вже успішно завершили кількаступеневі сертифікаційні навчання для роботи на передовому апараті, які дозволять розпочати клінічну експлуатацію апарата Halcyon.
Зараз залишається провести калібрування лінійного прискорювача та адаптувати лікувальні протоколи. Очікуємо на зміни в ліцензію щодо наміру використання лінійного прискорювача.
«Після цього в медичному закладі повноцінно прийматимуть хворих. Очікуємо, що це станеться вже на початку жовтня», – зауважив Іштван Петрушка.
Майже сто пацієнтів щодня зможуть проходити сеанси опромінювання на новому обладнанні.

СБУ ліквідувала схему «відкатів» на закупівлі пального для лісового господарства Закарпаття

СБУ викрила системну корупцію в одному з державних лісових господарств Закарпатської області. Затримано керівника держустанови. Чиновник вимагав гроші з постачальників нафтопродуктів.
За хабарі він «гарантував» підприємцям перемогу у тендерах на закупівлі пального для потреб лісгоспу. Сума «відкату» становила 10% з кожного укладеного договору і залежала від кількості придбаного палива.
За оперативними даними, через схему, її учасники щомісяця закуповували до 20 тис літрів бензину і дизпалива, а одержані «прибутки» виводили у тінь.
Правоохоронці затримали організатора схеми у Мукачеві на одержанні чергової суми неправомірної вигоди.
У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, посадовцю повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.
За матеріалами СБУ, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудки.
Крім того, перевіряється інформація щодо функціонування корупційного механізму в інших державних лісгоспах регіону.
Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Закарпатській області спільно з 5 слідчим відділом (з дислокацією у м. Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові та за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.
Пресслужба УСБУ в Закарпатській області

За підробку документів про щеплення порушників очікує кримінальна відповідальність

Кримінальна відповідальність очікує тих, хто підробляє документи, що підтверджують вакцинацію. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

За його словами, відповідний законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень» розробили експерти Міністерства охорони здоров’я, його схвалив Уряд і розгляне Верховна Рада України.

Ціль документа – посилити відповідальність за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечити новий рівень відповідальності за маніпуляції інформацією про щеплення.

«На фоні стрімкого зростання захворюваності, яке в області спостерігається упродовж останнього тижня, особливу увагу приділяють нарощуванню темпів вакцинації. Ідеться про проведення реальних щеплень, а не виготовлення фейкових документів. Незаконний документ не захистить від недуги, не впливає на формування колективного імунітету, а й заважатиме роботі епідеміологів, медиків, які прогнозують розвиток епідемічної ситуації», – прокоментував Мирослав Білецький.

Як зауважив перший заступник очільника краю, тут ідеться не лише про кримінальну і моральну сторони проблеми, а й фактичну, яка має безпосередній наслідок на лікування людини у разі зараження. Медики наголошують, що від даних в анамнезі пацієнта залежить тактика лікування.

«Трохи більше 8% населення краю зробили щеплення від COVID-19 – 106 420 осіб, ще 164 489 отримали першу дозу вакцини. Цього недостатньо, аби ми максимально безболісно пережили чергову хвилю захворюваності на ковід», – зазначив Мирослав Білецький.

Джерело.

Мер Ужгорода зустрівся із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся сьогодні із новопризначеним Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови.

Богдан Євстафійович привітав пана Консула із призначенням, побажав успішної роботи на  новій посаді та висловив сподівання на плідну співпрацю. Міський голова подякував за постійну підтримку Чехією соціальних проєктів в Ужгороді – зокрема, Ужгородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3, де вивчають чеську мову, міській дитячій лікарні, культурних проєктів. Також Богдан Євстафійович розповів, що Ужгород має дружні стосунки із чеськими містами-побратимами – Чеською Ліпою та Їглавою, на жаль, через епідемію коронавірусу останні півтора роки не було такого тісного спілкування, більшість зустрічей проводилися в онлайн-форматі.

Генеральний консул зізнався, що вперше в Ужгороді, відзначив, що у  захваті від архітектури міста.

Під час зустрічі сторони обговорили також перспективні  напрями співпраці в галузях економіки, туризму, культури тощо. Приділили увагу й питанню авіаперевезень – зокрема, запланували дослідити можливість організації прямого рейсу з Ужгорода до одного з чеських міст.

 

Палата представників США схвалила поправки до оборонного бюджету із санкціями проти «Північного потоку-2»

Палата представників США, контрольована демократами, погодилася додати до проєкту оборонного бюджету США санкції проти «Північного потоку-2», що може поставити під загрозу угоду, досягнуту між адміністрацією Джо Байдена і Німеччиною в липні.

22 вересня Палата представників одноголосно проголосувала за пакет поправок до оборонного бюджету США (NDAA – National Defense Authorization Act), включаючи законодавство про санкції. Очікується, що Палата представників проголосує за NDAA 23 вересня. Законопроєкт все одно потребує схвалення в Сенаті і підпису президента Джо Байдена, щоб стати законом.

У травні Байден погодився скасувати санкції, введені Конгресом щодо трубопроводу, в спробі налагодити відносини з Німеччиною, яка підтримала будівництво «Північного потоку-2». Цей крок відкрив двері до завершення будівництва трубопроводу на початку цього місяця.

Рішення викликало негативну реакцію серед законодавців з обох сторін, спонукавши їх представити новий закон, який, по суті, скасовує це рішення.

Передбачувані санкції можуть стосуватися юридичних та фізичних осіб, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2», в тому числі сертифікуючих проєкт.

Раніше цього місяця Росія оголосила, що завершила будівництво проєкту вартістю в 11 мільярдів доларів, але він все ще має бути сертифікований, перш ніж зможе почати роботу.

Цей процес може зайняти кілька місяців, а це означає, що закон про санкції США все ще може зупинити його запуск, якщо він стане законом до початку року.

На думку експертів, в спробі прискорити сертифікацію Росія відмовилася експортувати обсяги газу в Європу через Україну, що призвело до різкого зростання цін.

Проєкт «Північний потік-2» призначений для транспортування російського газу безпосередньо в Німеччину в обхід наземних маршрутів через Україну і позбавлення Києва щорічних зборів за транзит в розмірі 2 мільярдів доларів.

Україна і Польща рішуче виступають проти цього проєкту, наполягаючи, що він несе загрозу національній безпеці, в той час як Німеччина твердо його підтримує.

Конгрес США встав на бік Києва і Варшави, ввівши два раунди обов’язкових санкцій через NDAA в 2019 і 2020 роках, щоб зупинити завершення проєкту. Адміністрація Байдена, намагаючись поліпшити відносини з Німеччиною, погодилася відмовитися від обов’язкових санкцій в обмін на зобов’язання Берліна інвестувати в українську енергетику і підштовхнути Кремль до продовження експорту газу через Україну.

Джерело.

Новеньке колекційне вбрання з Італії опинилося на складі Закарпатської митниці

Інспектори управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Закарпатської митниці на митному посту «Тиса» задокументували одразу кілька порушень митного законодавства, пов’язані із незаконним ввезенням з Євросоюзу в Україну брендів без сплати податків.

Так, в обох випадках водії мікроавтобусів, які поверталися з Італії через українсько-угорський кордон, вказали у митній декларації виключно вживаний одяг, сподіваючись обійти перевірку інспекторів та оминути оподаткування на новенький дороговартістний товар.

Під час перевірки транспортних засобів, в одному з них інспектори виявили в багажному відсіку серед пакунків з 420 кг вживаними речами  – 3 картонні коробки з новеньким колекційним жіночим одягом та взуттям відомих торогових марок. Серед товару – сукні від GANNI та Nanushka, светери, топи, кардігани, футболки – від Dorothe Schumacher, Thhe Attico, Self Portait, Max Mara, джинси та ремені – від All Mankind і Dolce&Gabbana, черевики, кросівки та туфлі – від Monnalisa, Dolce&Gabbana, Isabel Marant, THE ROW та ін. Незадекларований товар водій перевозив на прохання незнайомого чоловіка з Мілану в Київ.

В іншому мікроавтобусі, який також повертався з Італії, митники при перевірці виявили новенький елітний одяг різного асортименту італійського виробництва, вартість частини якого становить понад 50 тис грн. Куртки, штани, сукні, майки від таких відомих брендів як: «MOSCHINO», «LIU JO», «PINKO» знаходилися в салоні мікроавтобуса серед пакунків із вживаним одягом, упаковані в одну картонну коробку.

В третьому випадку, 50-річний рівненчанин, повертаючись з Італії в Україну в якості пасажира, під час проходження митно-прикордонного контролю чітко вказав у декларації товар – 100 кг вживаного одягу, 12 пар взуття, 12 вживаних велосипедів, автозапчастини, продукти харчування. Однак «забув» задекларувати 5 брендових сумочок від «Gucci», «Dolce&Gabbana», «Danse Lente» та Pinko», вартість яких значно перевищує 500 євро, дозволених митним законодавством на ввезення товару без декларування та оподаткування на одну особу.

Наразі всі незадекларовані бренди вилучені на склад Закарпатської митниці, їх остаточну вартість визначить спеціаліст-експерт. А от відносно водіїв складено протоколи про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості цих товарів та їх конфіскацію.

Пресслужба Закарпатської митниці