RADIO7

#добреналаштоване

Тарифи на тепло для населення та юросіб: що зміниться в опалювальному сезоні

Українська влада вирішила зафіксувати тарифи на тепло і гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону. Разом з тим тарифи для юридичних осіб і бюджетних організацій зростуть пропорційно цінам на газ, які піднялися в кілька разів.

Про те, як змінюватися тарифи, в матеріалі РБК-Україна.

Тарифи для населення заморозять

Кабінет Міністрів, НАК “Нафтогаз України” та Асоціація міст України 30 вересня підписали Меморандум про взаєморозуміння, який фіксує тарифи.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, “в основі цього меморандуму домовленість про те, що місцева влада не підвищуватиме тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні в порівнянні з попереднім”.

За його словами, також в меморандумі зафіксована домовленість про “безперебійність поставок газу”.

Крім того, передбачена фінансова підтримка місцевих громад “для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів”.

“З боку держави передбачається субвенція місцевим бюджетам з незадовільним індексом платоспроможності вже з четвертого кварталу цього року”, – сказав він і додав, що на початку наступного року місцевим бюджетам залишать 4% від податку на доходи на доходи фізичних осіб.за його словами, це не менше 11 млрд гривень.

Також місцевим бюджетам на 2022 рік залишать 13,44% від акцизу з палива, сказав Шмигаль.

Про те, що тарифи не будуть змінюватися, заявив і президент Володимир Зеленський. “До кінця опалювального сезону тарифи на тепло, тарифи на гарячу воду для населення не будуть підвищуватися”, – сказав він.

Як зазначив Зеленський, тарифи не будуть підвищуватися, попри “ринкові зміни, коливання, тиск інших держав, попри цю страшенну ціну вище 1000 доларів за тисячу кубометрів, як то говорять, європейську ціну”.

Тарифи для юросіб та бюджетних установ різко зростуть

Міністерство розвитку громад і територій України підготувало проект постанови Кабінету міністрів щодо визначення плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої у зв’язку зі зміною ціни природного газу. Підприємства ТКЕ зможуть підвищити тарифи вже в жовтні.

Згідно з документом, зміна розміру нарахувань за теплову енергію т гарячу воду споживачам (крім населення) у зв’язку із щомісячною зміною ціни природного газу, починаючи з нарахувань за жовтень 2021 року відображається щомісяця в платіжних документах, надісланих у місяці, наступним за розрахунковим періодом.

Про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань теплопостачальна організація інформує шляхом розміщення інформаційного повідомлення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, щомісячна зміна ціни природного газу об’єктивно вимагає перегляду тарифів на теплову енергію і комунальні послуги для споживачів крім населення.

Крім того, “процедура перегляду тарифів органом місцевого самоврядування може займати за часом 1,5-2 місяці, що не дозволяє підприємству Теплопостачання вчасно реагувати на цінові зміни і мати джерело для розрахунків за природний газ”.

Джерело.

 

Відсьогодні водії повинні їздити з увімкненими фарами: який розмір штрафу

У п’ятницю, 1 жовтня, набуло чинності правило щодо увімкнених фар на автомобілях. Водії відтепер повинні обов’язково вмикати ходові вогні за межами населених пунктів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Національну поліцію.

Скільки діятиме правило

Відповідно до правил дорожнього руху, водії повинні їздити з увімкненим ближнім світлом за межами населених пунктів з 1 жовтня по 1 травня. Ближнє світло потрібне для того, щоб автомобіль був помітним на дорозі за будь-якої погоди.

Порушників будуть штрафувати правоохоронці.

Який розмір штрафу

За порушення правила щодо ходових вогнів за межами населених пунктів водіям загрожує штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Джерело.

Поліція Техасу подала на компанію Tesla судовий позов на 20 мільйонів доларів

Поліція округу Харріс, штат Техас, подала багатомільйонний судовий позов до компанії Tesla. Позивачі вимагають відшкодування збитків офіцерам, які отримали травми в аварії за участю Tesla Model X, що рухалася в режимі автопілота з п’яним водієм за кермом.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на Click2Houston.

Аварія, що стала приводом для позову, сталася 27 лютого 2021 року. Полісмени регулювали дорожній рух на шосе 59 на Іст-Рівер-драйв в сусідньому окрузі Монтгомері, коли в патрульні машини, що стояли біля узбіччя дороги, врізався кросовер Tesla Model X.

В результаті удару патрульна машина була відкинута вперед на два інших патрульних автомобіля і цивільну машину. Ситуацію посилив той факт, що чоловік, який сидів на водійському місці Тесли, перебував у стані алкогольного сп’яніння – навіть якщо він і бачив, що його машина їде прямо в патрульні автомобілі, не взяв управління на себе, щоб запобігти аварії.

Поліція Техасу подала на компанію Tesla судовий позов на 20 мільйонів доларів

Наслідки аварії (Фото: YouTube/скріншот)

В результаті аварії п’ять офіцерів поліції отримали травми різного ступеня тяжкості. У позові стверджується, що автопілот Tesla не зміг виявити патрульні машини й офіцерів і навіть не спробував уникнути зіткнення. Як зазначив адвокат, який представляє в суді інтереси поліції, нещасні випадки, подібні до цього, відбуваються по всій країні. Дійсно, поліція Флориди нещодавно оприлюднила кадри аналогічної аварії, що сталася наприкінці серпня.

Низка подібних інцидентів змусила компанію Tesla вдосконалити свій автопілот. Як ми повідомляли раніше, тепер він вміє розпізнавати машини поліції та інших екстрених служб і знижувати швидкість при наближенні до них, реагуючи на проблискові маячки.

Однак у разі даної аварії компанії доведеться залагоджувати претензії постраждалих у судовому порядку. Позивачі вимагають стягнути з виробника електромобілів 20 мільйонів доларів в якості компенсації за численні травми, включаючи інвалідність одного з поліцейських, що настала в результаті аварії.

Джерело.

Україна перейшла на електронні лікарняні: що змінилось

Україна повністю переходить на електронні лікарняні з 1 жовтня. Оформлення всіх лікарняних буде відбуватися виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров’я.

Що зміниться через введення електронних лікарняних, в матеріалі РБК-Україна.

Електронна система дозволяє перевірити, скільки і кому той чи інший лікар виписав лікарняних листів. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Наразі 137 тисяч медичних працівників уже пройшли онлайн-навчання, а 2,9 тисячі медустанов уже оформляють е-лікарняні. Із початку роботи системи створено майже мільйон медичних висновків про непрацездатність.

Як оформити електронний лікарняний

Щоб отримати е-лікарняний, треба прийти на прийом до лікаря, який створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у реєстрі та підписати його кепом (кваліфікований електронний підпис). Інформація потрапить в систему E-health та до Пенсійного фонду.

Автоматично сформується електронний листок непрацездатності – це документ, за яким нараховують виплати.

Пацієнт отримає про це повідомлення від системи E-health. Потім лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду, де формується електронний листок непрацездатності. Пацієнт також отримує повідомлення на телефон від ПФУ.

Роботодавці зможуть переглянути інформацію про лікарняні своїх співробітників через особистий електронний кабінет на веб-порталі Пенсійного фонду.

Джерело.

У “Дії” з’являться три нових сервіси: деталі

Влада анонсувала нові сервіси в порталі “Дія”. З’явиться можливість отримання електронного судового рішення.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на заяву керівниці проєктів цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України Оксани Літвінової на “Х Щорічному судовому форумі”.

За її словами, з’являться такі нові сервіси:

  • можна буде отримувати повідомлення про судове засідання, у якому громадянин бере участь,
  • можливість сплати штрафу за постановою про адміністративне правопорушення,
  • отримання електронного судового рішення, яке можна буде валідувати або подавати до органів державної влади в електронному форматі.

Джерело.

Е-рецепти на інсулін: експерти розповіли, як пацієнти з діабетом отримуватимуть ліки

Вчора у пресцентрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг на тему «Реімбурсація інсулінів».

З 1 жовтня змінюється порядок видачі інсулінів для пацієнтів із цукровим і нецукровим діабетом. Працюватиме ця програма за тим самим принципом, що й «Доступні ліки», а вартість ліків відшкодовуватимуть аптекам, законтрактованим із НСЗУ.

Цей процес почався задовго до 1 жовтня. Передувало цьому навчання лікарів-ендокринологів для переходу на електронну форму видачі інсулінів. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Пшеничний.
«На платформах НСЗУ наші лікарі зареєструвалися, успішно пройшли навчання і отримали сертифікати, пройшли теоретичну базу курсу щодо видачі плану лікування інсулінів», – розповів Анатолій Пшеничний.
Директор департаменту наголосив, що не варто іти до лікаря з 1 жовтня, якщо є запас ліків ще до 10-15 жовтня, аби не створювати додаткового навантаження на лікаря-ендокринолога та медичну інформаційну систему, яка так чи інакше у перші дні роботи буде ще тестуватися і може бути перевантаженою.
Окрім того, важливо уточнити у свого сімейного лікаря, чи у декларацію внесені актуальні особисті дані, у тому числі номер телефону. Адже саме туди надходитиме електронний рецепт на препарат.
На Закарпатті є 6251 пацієнт з інсулінозалежним цукровим діабетом та близько 80 пацієнтів із нецукровим діабетом, у тому числі й серед дітей. Про це під час брифінгу повідомила лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Ольга Олексик.
«У ланцюгу видачі препаратів раніше були залучені лікар-ендокринолог, пацієнт та аптека, де можна було отримати ліки. Зараз сюди додається ще сімейний лікар. Саме він буде спостерігати за пацієнтом, виписувати електронне направлення до вузького спеціаліста», – зауважила Ольга Олексик.
Тільки при створеному електронному плані лікування пацієнт зможе отримати е-рецепт на препарат. Із цим рецептом пацієнт вже іде в аптеку.
Зараз від роботи медичних інформаційних систем залежить швидкість створення плану лікування та виписування рецептів.
«Поки маємо проблему з тим, що у них не були створені відповідні функціонали, тому у лікарів не було можливості навіть потренуватися. Деякі бази запрацювали тиждень тому, а деякі – лише вчора. Проте лікарі вже розпочали виписку планів лікування, роль лікаря ендокринолога тут зростає, бо його не може замінити ні терапевт, ні сімейний лікар», – зазначила Ольга Олексик.

Джерело.

Ціна на газ в Європі наблизилася до рекордних 1200 доларів за тисячу кубів

Ціна на газ на ф’ючерсному ринку Європи в чергове встановила рекорд. Вперше за всю історію вона становить майже 1200 доларів за тисячу кубометрів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Лондонської біржі ICE.

Так, в ході торгів вартість листопадного ф’ючерсу на хабі TTF в Нідерландах зросла до 1199,44 долара за 1 тисячу кубометрів або 100 євро за 1 МВт.год.

Між тим, ще вчора ввечері ціна на газ в Європі впритул підібралася до 1190 доларів за тисячу кубів.

Варто зазначити, що такі підвищення цін в останні тижні пов’язують з низькими запасами в європейських підземних сховищах і відмови російського “Газпрому” бронювати додаткові потужності українського транзиту.

Джерело.

Оператор ГТС зробив заяву через початок постачання газу РФ до Угорщини в обхід України

Росія почала постачання газу до Угорщини в обхід України. Голова Оператора ГТС Сергій Макогон заявив, що монополізація газових маршрутів “Газпромом” ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на сайт Оператора ГТС.

За його словами, Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань.

“Більш того, український маршрут – найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями обох країн за останні роки”, – заявив Макогон.

Він заявив, що монополізація газових маршрутів “Газпромом” ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості.

“Посилення домінуючого положення одного гравця та використання їм важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено”, – вважає він.

Джерело.

Поліція взялась за закарпатця який засмічував берег річки побутовими відходами

Працівники поліції Закарпаття виявили в соцмережах публікацію про правопорушення, скоєне місцевим мешканцем. Закарпатця, який засмічував побутовими відходами берег річки поблизу смт.Міжгір’я, встановили та розшукали. За фактом відкрито кримінальне провадження
В ході моніторингу мережі Інтернет співробітники закарпатської поліції виявили допис з відеоматеріалом, у якому зафіксовано, як невідомий чоловік з гужової повозки вивантажує сміття на березі річки.
Поліцейські встановили, що подія мала місце 25 серпня цього року між населеними пунктами Синевир та Синевирська Поляна в урочищі «Рибачинка», що неподалік Міжгір‘я. Також поліцейські встановили і особу правопорушника. Ним виявився 55-річний місцевий житель.
Правопорушник зізнався у діянні та пояснив правоохоронцям свій вчинок тим, що виконував вказівку окремих осіб. Відповідно до неї чоловік мав прибрати територію та викинути сміття саме в цьому місці.
Дільничний офіцер поліції склав на чоловіка адміністративний протокол.
Окрім цього у поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 242 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони вод), в рамках якого поліцейські встановлюватимуть осіб, які безпосередньо надавали такі вказівки. Встановлюється також і походження твердих побутових відходів.
Санкція вказаної статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі строком на 5 років.
Шановні громадяни, якщо ви стали очевидцями правопорушення, просимо вас невідкладно повідомляти про це на лінію «102». Це дозволить правоохоронцям оперативно відреагувати на подію, припинити порушення та притягнути особу до відповідальності.

В Україні вже зробили 12,7 млн щеплень від COVID. Як і чим вакцинуються українці

В Україні від початку вакцинальної кампанії від коронавірусу вже зробили 12 747 523 щеплення. Наразі ж українці можуть пройти імунізацію трьома препаратами від різних виробників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані МОЗ.

Які вакцини зараз є в Україні

CoronaVac – містить у своєму складі інактивований, тобто “вбитий” вірус;

Pfizer – зроблена на основі мРНК, яка кодує шипоподібний білок коронавірусу, потрапляє в організм та надає “інструкцію” як розробити цей білок.

AstraZeneca – в ній використовується модифікований вірус (вектор), в який вмонтована “інструкція” для виготовлення шиповидного білка SARS-CoV-2.

Якою вакциною скористалися найменше

Препаратом Janssen (Johnson & Johnson) в Україні зробили щеплень у найменшій кількості – 20 680 у порівнянні з лідером вакцинації Pfizer – 2 687 118.

Наразі вакцини Janssen в Україні немає, однак українці могли її отримати в Угорщині.

Так, нещодавно Угорщина в мобільних пунктах на кордоні з Україною проводила імунізацію жителів Закарпатської області.

Крім того, даною вакциною українці змогли щепитися і в Польщі, яка відкрила на кордоні 8 пунктів імунізації.

Moderna в Україні закінчилася

Кілька мільйонів доз вакцини Moderna в Україні практично закінчилися. Однак не всі встигли отримати другу дозу цього препарату.

МОЗ радить у такому випадку отримати щеплення вакциною також на основі мРНК. Тобто ввести у якості другої дози Pfizer, який наразі є в країні.

Джерело.

На Закарпатті ще одне відділення лікарні заповнюється хворими на COVID-19

У Мукачеві, ще одне відділення Лікарня святого Мартина заповнюється хворими на COVID-19. Як повідомили у Мукачівській міській раді, всі госпіталізовані не були вакциновані.
В закладі розгорнуто вже друге відділення для прийому хворих, але і воно вже майже заповнено. Лише за добу поступили 13 хворих на COVID-19.
“Наразі у двох відділеннях вже лікується 68 пацієнтів, чверть з яких у важкому стані”, – зазначили у міськраді.
Медики закликають містян щепитися, адже як свідчить статистика з березня в лікарню не було госпіталізовано на COVID-19 осіб, які вакциновані. В Мукачеві вже щеплено майже 29 тис. осіб.
Нагадаємо, вакциновані мукачівці зможуть виграти машину, велосипед, електросамокат або телевізор.

Один поранений, один загиблий: бойовики посилили обстріли в зоні ООС

Бойовики посилили обстріли в зоні ООС. Внаслідок обстрілів один український військовий загинув, один отримав поранення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу штабу ООС.

Протягом минулої доби, 30 вересня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 13 порушень режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Біля Новотошківського ворожі збройні формування двічі обстріляли позиції наших захисників з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Поблизу Кам’янки окупанти двічі вели вогонь з артилерії калібру 122 мм, а також з мінометів калібру 82 мм та 120 мм.

В районі Попасної найманці здійснили два обстріли з гранатометів різних систем.

Зі станкових протитанкових гранатометів різних систем ворог вів вогонь в бік Золотого-4 та Катеринівки.

Поблизу Світлодарська противник застосував великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Неподалік Кримського окупанти вели обстріл з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

В районі Павлополя найманці двічі обстріляли наші позиції з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В бік Талаківки ворог вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення, несумісне з життям, один – вогнепальне поранення. Військовослужбовець перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – середньої важкості.

На обстріли противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь, чим змусили ворога припинити вогневу активність.

Станом на 7 годину ранку, 1 жовтня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Джерело.