RADIO7

#добреналаштоване

Британські дослідники розробили аналіз крові для виявлення аутизму

Британські дослідники розробили аналіз крові для виявлення аутизму

Вчені створили експериментальний аналіз крові, який може виявити розлади аутичного спектру (РАС) у дітей в більш ранньому віці, ніж інші діагностичні методи.

Точність нового аналізу становить близько 90%, повідомляє Gizmodo.

Розлади аутичного спектру – складний неврологічний стан, викликаний різними факторами ризику, включаючи наші гени і навколишнє середовище. Його симптоми також різноманітні – від проблем з соціальною взаємодією до неможливості говорити. Діти можуть почати проявляти видимі ознаки аутизму у віці до 18 місяців, але немає єдиного медичного тесту, який може його діагностувати, і часто потрібно багато років для підтвердження передбачуваного випадку, що затримує лікування.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Molecular Autism, може стати одним з перших кроків, які необхідні для розробки точного аналізу крові на цей стан.

У дослідженні взяли участь 38 італійських дітей з діагнозом РАС і контрольна група – 31 здорова дитина. У групи з аутизмом в плазмі крові виявили ознаки пошкодження певних білків.

Потім автори дослідження створили чотири алгоритми, які за біомаркерами визначали наявність хвороби. Найбільш успішний алгоритм шукав більш високі рівні молекул дітірозіна, які з’являються, коли білки змінюються кисневомісткими вільними радикалами. Цей алгоритм показав захворювання РАС у дитини з 90-процентною точністю.

“Наше відкриття може допомогти в ранньому діагностуванні та лікуванні захворювання. Очікується, що наш тест поліпшить точність діагностики РАС з 60-70% до приблизно 90 відсотків. Ми також сподіваємося, що тест допоможе виявити нові причини виникнення РАС”, – говорить автор дослідження, доктор біології з Університету Уоріка Наіла Раббані.

“Тест запатентований, і ми шукаємо комерційних партнерів для подальшої розробки, а також чекаємо схвалення регулюючих органів”, – підкреслила Раббіні.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Великобританії з’ясували, що люди, які страждають розладами аутичного спектру, краще захищені від деяких маркетингових прийомів. Зокрема, вони не звертають увагу на непотрібний контекст і відволікаючі подразники.

Leave a Reply