RADIO7

#добреналаштоване

Боррель відповів, де почалися тренування українських пілотів на F-16: «Наприклад, у Польщі»

Боррель відповів, де почалися тренування українських пілотів на F-16: «Наприклад, у Польщі»

Високий представник ЄС назвав країну, в якій почалися тренування українських пілотів на F-16, та підкреслив, що країни ЄС продовжуватимуть надавати підтримку Україні для забезпечення її права на самооборону.

Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми будемо продовжувати обговорення війни в Україні з міністрами оборони… Ми поглянемо на Європейський фонд миру. На цей момент завдяки Європейському фонду миру ми мобілізували 10 млрд євро для військової допомоги Україні. Країни-члени представили нам рахунки на 10 мільярдів, що є набагато більше, ніж очікувалося. З (виділеними – ред.) 3,5 млрд євро з Європейського фонду миру ми отримали 10 мільярдів військової допомоги. Ця військова допомога має продовжуватися», – зазначив Боррель.

Він повідомив також, що сьогодні європейські урядовці розглянуть питання постачання боєприпасів для України, та пообіцяв надати «хороші новини» після завершення зустрічі.

«Я задоволений, що нарешті тренування (українських – ред.) пілотів для F-16 розпочалося у кількох країнах. Це забере час, але що швидше – то краще. Двері для надання бойових літаків відкриті. Це вже щось. Ми обговорювали це (військову допомогу – ред.) раніше, і на початку всі були стриманими. Наприкінці ми маємо танки Leopard та F-16. Є рішення надати таку військову підтримку, тому що це є абсолютно необхідним, щоб Україна могла надалі оборонятися», – сказав високий представник ЄС.

Відповідаючи на запитання журналістів, в яких саме країнах розпочинається тренування українських пілотів, Боррель додав: «Наприклад, у Польщі», та утримався від подальших коментарів.

Як повідомлялося, 23 травня у Брюсселі триває засідання ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин, цього разу, за участю міністрів оборони.

Вчора питання щодо продовження допомоги для України було обговорено на рівні міністрів закордонних справ, завтра акцент Ради ЄС буде зроблений на питаннях торгівлі.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.