RADIO7

#добреналаштоване

Блокування чат-ботів не повʼязане із критикою Телеграму українською владою – Юрчишин

Блокування чат-ботів не повʼязане із критикою Телеграму українською владою – Юрчишин

Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляє, що блокування у Телеграмі низки чат-ботів не повʼязане із критикою платформи з боку української влади.

За словами Юрчишина, Телеграм без попередження заблокував ряд ботів, які використовували українські урядові організації, зокрема спецслужби.

“Одразу ж ряд реальних акаунтів і ще більше ботів почали намагатися пояснити це критикою Телеграму з боку української влади щодо відсутності співпраці з мережею у боротьбі з російською пропагандою. Дивний приклад стокгольмського синдрому. Щось на зразок пояснення введення російських військ потребою захисту російськомовних”, – наголосив очільник комітету.

Як зауважив Юрчишин, українській владі, зокрема через залучення платформи Apple, вдалося знайти рішення щодо блокування російської пропаганди у Телеграмі.

“Звісно, це не сподобалося ФСБ і вони нагнули Дурова заблокувати те, що пов’язане з Україною. Перш за все з військовими діями. Логічно очікуючи, що частина суспільства сприйме це не як атаку з боку російських спецслужб, а за принципом “не варто було критикувати”. Дуже легко прораховується”, – підкреслив Юрчишин.

28 квітня стало відомо, що Телеграм заблокував низку офіційних ботів, у тому числі й чат-бот української розвідки, всупереч правил та публічних заяв, які керівництво платформи публічно декларувало.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони запевнили: “Незважаючи на блокування нашого боту – ваші персональні дані в безпеці”.

Військові попередили, що росіяни створюють боти зі схожими назвами, і закликали не надсилати на них персональні дані

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.