RADIO7

#добреналаштоване

Більшість закарпатських нардепів не підтримали розгляд Законопроекту щодо криміналізації контрабанди товарів

Більшість закарпатських нардепів не підтримали розгляд Законопроекту щодо криміналізації контрабанди товарів

Так, Законопроектом № 8543 запропоновано ввести кримінальну відповідальність за контрабанду товарів в значних, великих і особливо великих розмірах.

Документ був зареєстрований у Верховній Раді 3 липня. Втім, народні депутати ще не підтримали включення цього проекту до порядку денного.

Зокрема, під час засідання 5 липня, із шести закарпатських нардепів внесення даного Законопроекту до порядку денного підтримали лише двоє.

Згідно поіменного голосування  про включення до порядку денного та розгляд проекту Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо криміналізації контрабанди товарів (№8543) окремі депутати утримались, а окремі не голосували взагалі.

Маємо зазначити, що даним законопроектом пропонується визначити, що контрабанда товарів вважається вчиненою у значних розмірах, якщо їх вартість в 500 і більше разів перевищує НМДГ, в великих – в 2000 і більше разів, в особливо великих – в 5000 і більше разів.

Водночас, за вчинення контрабанди в значних розмірах пропонують карати позбавленням волі на термін від 3 до 7 років, за повторне вчинення таких дій або контрабанду у великих розмірах – від 5 до 12 років з конфіскацією майна. За вищевказані дії, вчинені організованою групою або контрабанду в особливо великих розмірах, пропонують позбавляти волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

Також слід зауважити, що чинне на сьогодні законодавство передбачає кримінальну відповідальність виключно за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Leave a Reply