RADIO7

#добреналаштоване

Астрономи виявили абсолютно новий регіон Чумацького Шляху

Астрономи виявили абсолютно новий регіон Чумацького Шляху

Астрофізики виявили нову область Чумацького Шляху, і вона заповнена надгарячими яскраво-синіми зірками, які ось-ось вибухнуть. За допомогою телескопа Gaia Європейського космічного агентства (ESA) дослідники створювали найдетальнішу карту спіральних рукавів з зірками в околицях нашої галактики, коли вони виявили область, яку вони назвали Cepheus spur. Вона розташована між Рукавом Оріона, де знаходиться наша Сонячна система, і сузір’ям Персея. Це пояс між двома спіральними рукавами, заповнений величезними зірками, які у рази перевищують розмір Сонця і забарвлені синім через їх палаюче тепло.

milky way

Астрономи називають ці гігантські блакитні зірки OB-зірками через те, що вони випромінюють переважно блакитне світло. Це найрідкісніші, найгарячіші, короткоживучі і найбільші зірки в усій галактиці. Люті ядерні реакції, що відбуваються в їх серцях, роблять їх в шість разів гарячішими за Сонце. І величезні зоряні вибухи, які закінчують їх життя, звані надновими, розкидають важкі елементи далеко в галактику. За словами дослідників, всюди, де ми знаходимо блакитні зірки, ми знаходимо найактивніші і «найживіші» області галактики.

Дослідники склали свою зоряну карту шляхом тріангуляції відстаней від зірок до Землі за допомогою методу, званого зоряним паралаксом. Порівнюючи видимі положення зірок, які спостерігаються з різних точок зору на орбіті Землі навколо Сонця, астрономи можуть розрахувати відстані до самих зірок. Використовуючи цю техніку, поряд з даними телескопа Gaia, команда позначила на карті зірки на відстанях, що перевищують будь-які з раніше нанесених на карту, і в областях космосу, які раніше вважалися порожніми.

Чумацький Шлях

Вчені, спостерігаючи, як зірки послідовно рухаються в одному напрямку, довели, що нова область була частиною спірального галактичного диска, що містить велику частину матеріалу нашої галактики, а не просто випадковим розташуванням зірок. Вони також підозрюють, що це спостереження може дати деякі спокусливі натяки на минуле Чумацького Шляху. Наступним кроком дослідників буде додавання OB-зірок на точнішу карту, яка, як вони сподіваються, допоможе краще зрозуміти структуру нашої Галактики.

Джерело.

Leave a Reply