RADIO7

#добреналаштоване

Апеляційний суд поставив крапку у спорі щодо стягнення коштів з недобросовісного підрядника

Апеляційний суд поставив крапку у спорі щодо стягнення коштів з недобросовісного підрядника

З метою реконструкції пасажирського напрямку пункту пропуску «Ужгород» Закарпатською митницею ДФС за результатами проведення тендерних процедур у 2015 році було укладено договір підряду з ТОВ «Торговий Дім Укрвторесурс».

На виконання вказаного договору підрядник отримав попередню оплату у розмірі 12,7 млн грн, на яку повинен був провести роботи до кінця 2015 року.

Однак, до завершення обумовленого терміну підрядник виконав роботи лише на суму 3,3 млн грн, а залишок невикористаної попередньої оплати не повернув.

У зв`язку із неналежним виконанням забудовником своїх обов`язків митниця була змушена розірвати договірні відносини з недобросовісним контрагентом.

Незважаючи на направлені митницею претензії, підрядник відмовився добровільно повернути залишок попередньої оплати та сплатити штрафні санкції.

Враховуючи ці обставини, Закарпатська митниця ДФС звернулась до суду із позовом про стягнення збитків та штрафних санкцій.

Рішенням господарського суду Закарпатської області від 3 березня 2018 року стягнуто з ТОВ «Торговий дім «Укрвторресурс» на користь Закарпатської митниці ДФС завдані збитки у розмірі 12,2 млн грн.

Намагаючись уникнути стягнення коштів підрядник оскаржив вказане судове рішення до апеляційного суду.

За результатами чисельних судових засідань Західний апеляційний господарський суд, визнав обґрунтованість вимог Закарпатської митниці ДФС та постановою від 5 лютого 2019 року залишив без змін рішення суду 1-ї інстанції.

У зв`язку із набранням законної сили вказаним судовим рішенням про стягнення коштів, Закарпатською митницею ДФС вживаються подальші заходи щодо примусового стягнення коштів з недобросовісного підрядника, у тому числі шляхом накладення арешту на належне підприємству майно та банківські рахунки.

Водночас, в центрі особливої уваги Закарпатської митниці перебуває питання завершення реконструкції пункту пропуску «Ужгород» з метою створення належних та комфортних умов для громадян, що перетинають митний кордон.

ДФС у Закарпатській області

Leave a Reply