РАДІО 7

#добреналаштоване

Ансамбль “Ужгород” відзначив своє 35-річчя

Ансамбль “Ужгород” відзначив своє 35-річчя

Різноманіття вересневих подій із нагоди Дня міста доповнили відзначення 35-річного ювілею народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Ужгород», а також презентація музикознавчого нарису його керівника Віктора Шостака «Світ, зачарований струною», які відбулися сьогодні в дворику Закарпатського художнього музею імені Йосипа Бокшая.
Привітав етнографа, етномузиколога, фольклориста, засновника та незмінного керівника ансамблю «Ужгород» Віктора Шостака із виходом уже 5-ї книги й Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, побажав йому здоров’я та наснаги на нові творчі досягнення. Також Богдан Євстафійович вручив грамоти Ужгородської міської ради керівникам колективу – Віктору та Олександру Шостакам, балетмейстерці Розі Мацак, а також учасницям ансамблю Корнелії Калинич, Надії Архій, Ользі Бачинській.

Віктор Шостак розповів про роботу над книгою, у якій використав значний масив архівних матеріалів, зібрав відомості, спогади, фотоілюстративний матеріал, який висвітлює процес формування і становлення струнно-смичкової професійної культури на Закарпатті.

Загалом науково-дослідна робота пана Віктора представлена низкою ґрунтовних праць, каталогами, буклетами, журнально-газетними, енциклопедичними статтями про матеріальну і духовну культуру етнічних та етнографічних груп населення Закарпаття, які публікувалися в Україні та за кордоном.

На презентації виступили і видавець – директор видавництва “Карпати” Віктор Браславець, головний редактор видавництва Борис Кушнір, директорка Ужгородської музичної школи імені П.І. Чайковського Олена Охрим, а також друзі автора.
Подякувала автору за цінний вклад у розвиток культурного надбання міста і краю начальниця управління культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Ольга Василиндра.

В’язанку закарпатських народних пісень подарував присутнім народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород». Колектив, який відзначає своє 35-річчя, є лауреатом другого всесоюзного фестивалю народної творчості, лауреат Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня», почесним гостем 32-го Міжнародного фольклорного фестивалю русинів-українців Словаччини, лауреатом XIII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», учасником Міжнародних фольклорних фестивалів у Словаччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Австрії, Італії та Німеччини.

Прес-служба Ужгородської міської ради

Leave a Reply