RADIO7

#добреналаштоване

Агресивний грип: названо основні помилки хворих українців

Агресивний грип: названо основні помилки хворих українців

Від грипу в поточному сезоні вже померли 19 українців, серед яких вагітна жінка, троє дітей і  двоє медпрацівників. Такі офіційні дані  Міністерства охорони здоров’я, йдеться в сюжеті ТСН. У Києві на карантин закрили чотири навчальні заклади, призупинено навчання в Одесі та Луцьку. Минулого тижня зріс рівень захворюваності поміж дорослих, а наступного очікують й серед дітей.

Загалом епідемпоріг в Україні не перевищено, окрім  Сумської, Одеської та Житомирської областей. А от найбільше смертей від грипу зафіксовано на Чернігівщині – вже цього року там померло семеро людей. Більшість жертв цьогорічного грипу по медичну допомогу звернулися лише на шостий день, коли інфекція вже розгулялася на повну. Лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов пояснив

Лікарі кажуть, що люди нехтують медичною допомогою через власну самовпевненість або страх і займаються самолікуванням. Від цього медики застерігають, бо поставити самостійно діагноз вкрай тяжко, а помилка може коштувати навіть життя. Медик Наталя Шевчук пацієнтам, які ігнорують лікарів, рекомендує експрес-тест на грип, а також  радить хоча б подзвонити своєму сімейному  лікарю і розказати про симптоми.

Загалом медики просять не нехтувати вакцинацією. Навіть якщо вакцина не врятує від грипу, ризик ускладнень  зменшується і перебіг хвороби буде значно легшим. Зробити щеплення не пізно і зараз.

Джерело: УНІАН

Leave a Reply