Ігор Бондаренко: освітні реформи підтримуються суспільством та впроваджуються владою на місцях

Ігор Бондаренко: освітні реформи підтримуються суспільством та впроваджуються владою на місцях
У п’ятницю, 6 листопада, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко провів зустріч з Міністром освіти та науки України Ганною Новосад та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Угорщині Любов Непоп, які перебувають у нашому краї з робочим візитом. Участь у зустрічі також взяли заступник голови ОДА Ольга Травіна та директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова.
Міністерка розповіла очільнику краю про мету поїздки та які заклади освіти вона вже відвідала. Зокрема, взяла участь у відкритті навчально-практичного центру на базі Свалявського професійного будівельного ліцею. Високопосадовець зазначила, що НПЦ у Свалявському професійному будівельному ліцеї – один із кращих зразків використання державних коштів. «Реформа професійної освіти – один із основних пріоритетів для МОН у 2020 році, тому в держбюджеті закладено у 5 разів більше коштів для створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням – 259 млн грн», – зазначила Ганна Новосад.
Далі вона провела зустріч з освітянами Закарпаття та з представниками угорської громади. «Ми продовжимо імплементацію Закону «Про освіту» і тих рекомендацій, які надала Венеціанська комісія. Ми свою позицію будуємо на двох надважливих речах. Перше. Нам важливо, щоб кожна дитина, незалежно від її місця проживання, етнічного походження й інших чинників, мала доступ до якісної освіти в Україні і володіла державною мовою, яка необхідна для нормального життя в українському суспільстві. Друге. Конституційний суд чітко сказав, що освітній закон є конституційним. Тому повертатися до різних припущень, нарікань чи інсинуацій ми не будемо», – підкреслила Ганна Новосад під час прес-конференції в ОДА.
Далі урядовець запланувала оглянути школу-сад у смт Батьово, де проводиться ремонт закладу за кошти Фонду регіонального розвитку. Також відбудеться візит міністерки у с.Великі Береги Берегівського району та ознайомлення там із ЗОШ І-ІІІ ступенів з українською та угорською мовами викладання, де планується створити опорний заклад.
Насамкінець зустрічі голова ОДА подякував поважним гостям за візит у наш край та запевнив, що реформа освітньої галузі у Закарпатті впроваджується, покращується матеріально-освітня база навчальних закладів, є прозора система фінансування. «Реформи, розпочаті керівництвом держави, підтримуються суспільством і владою на місцях. І цей поступовий процес має бути успішним для досягнення стратегічних цілей в реформуванні освіти і країни загалом», – резюмував очільник краю.
Пресслужба ОДА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *