RADIO7

#добреналаштоване

Archive 31.07.2024

Грудне годування і догляд за дитиною: в Ужгороді влаштовують захід для матусь

 

4 серпня відбудеться безоплатна інформативна подія присвячена грудному
вигодовуванню.
Щоб підтримати кожну маму, дати їй впевненість, розвіяти міфи й просто
поговорити, ГО “Клуб підтримки вагітності та материнства “Лада” з ЮНІСЕФ
Україна за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського
здоров’я проведе заходи у восьми містах України, зокрема й в Івано-
Франківську.
Це буде простір, де вагітні, матусі та їхні близькі отримають корисну
інформацію про грудне вигодовування, догляд за дитиною та про все, що буде
важливим в перші місяці після пологів та матимуть змогу отримати подарунки.
За словами організаторів, жінці, яка годує грудьми, доводиться чути безліч
порад звідусіль: це не можна, тут не можна, і так не роби.
“Але ми переконані, що мамі можна все: подорожувати, пити каву, їсти
полуницю, годувати грудьми всюди, просити підтримки чи робити все
самостійно”.
Графік та попередня реєстрація за посиланням:
https://forms.gle/dZubbVLMUhEYoRhSA
Кількість учасників обмежена. Після реєстрації вам надішлють підтвердження
вашої участі.

Закарпатська митниця: 13 серпня відбудеться митний аукціон з реалізації конфіскованого майна

У липні 2024 року Закарпатська митниця передала в реалізацію на митні аукціони вилучене та конфісковане майно на 16 млн. грн. Серед предметів правопорушення: частини до меблів, призначені для використання у транспортних засобах, апарат для виготовлення попкорну, поліпропілен, мотоцикл марки “SUZUKI”, скутер марки Kymco, б/в меблі та одяг.

Бажаючі отримати інформацію щодо проведення аукціонів можуть знайти її на сайті Держмитслужби України за посиланням: http://customs.gov.ua/viluchenemaino у вкладці «Реалізація майна, що на інших законних підставах перейшло у власність держави».

Звертаємо увагу, що проведення перших митних аукціонів заплановано вже на 13 серпня п.р.

В подальшому планується передати в реалізацію нагрівачі для розморожування торговельної марки «ВЕКО», легкові автомобілі та агрегати, силіконове масло, промисловий жирний спирт, молочну кислоту, тощо.

Реалізація майна через систему «ПроЗорро.Продажі» здійснюється за допомогою аукціонів і редукціонів. Аукціони проходять за схемою підвищення ціни відповідно до ставок учасників протягом трьох раундів – хто зробив найбільшу ставку, той і переміг. Редукціон характеризується покроковим зниженням ціни лота до першої ставки учасника, після чого починається етап на підвищення, якщо в торгах бере участь більше двох осіб. При цьому останнє слово в редукціоні залишається за учасником, який зробив першу ставку.

Митні аукціони доступні як для фізичних, так і для юридичних осіб (включаючи нерезидентів України). В цілому, сама суть системи «ПроЗорро.Продажі» передбачає формування торгового і конкурентного середовища, доступного для всіх бажаючих. Щоб взяти участь в аукціоні, користувачеві необхідно зареєструватися на торговому майданчику, подати заявку на участь в аукціоні.

Довідково: за I-ше півріччя 2024 року Закарпатська митниця передала в реалізацію на митних аукціонах майно на загальну суму майже 4,4 млн. грн, з яких на редукціонах реалізовано сільськогосподарські товари, аксесуари для техніки, агрегати для транспортних засобів, одяг та взуття на загальну суму понад півмільйона гривень.

Як газифікувати житло, — офіційне роз’яснення від газовиків

Готуючись до прийдешнього опалювального сезону, закарпатці-власники нового житла або комерційної нерухомості все частіше розглядають варіант газифікації «під ключ».

Приєднання до газової мережі – це складний технологічний процес, який слід довірити виключно фахівцям. Послуга стандартного та нестандартного приєднання до газорозподільної мережі доступна клієнтам Закарпатської філії ТОВ «Газмережі». Нею можуть скористатися споживачі, які споживають не більше, ніж 16 куб. м газу на годину; власники об’єктів, на яких відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості.

Аби замовити послугу стандартного приєднання, слід звернутися до Центру обслуговування клієнтів, що знаходиться у вашому населеному пункті.  Напишіть заяву та надайте необхідні документи. Якщо Ви звертаєтесь як фізична особа, то потрібні будуть копія документів, що підтверджують право власності чи користування на земельну ділянку (з графічним планом земельної ділянки), паспорт власника будинку та ідентифікаційний код.

Якщо Ви — юридична особа, слід надати копії документів, що підтверджують право власності чи користування на земельну ділянку (з графічним планом земельної ділянки);  копію Статуту (Положення); копію Свідоцтва (або виписку) про державну реєстрацію; податковий статус: копія Довідки про взяття на облік платника податків (форма 4-ОПП), або копія Свідоцтва платника ПДВ, або документ, що підтверджує неприбутковість установи, або копія Свідоцтва про сплату єдиного податку; банківські реквізити; телефон для зв’язку; дані про особу, яка буде підписувати договір.

Крім того, і побутові, й непобутові споживачі мають надати заповнений опитувальний лист за формою, затвердженою Оператором ГРМ, у якому зазначаються технічні параметри об’єкта замовника, що має приєднатися до газорозподільної системи. За потреби може також знадобитися копія довіреності на представника замовника, уповноваженого представляти інтереси замовника під час процедури приєднання (за потреби). Також слід надати паспорти газових приладів.

Якщо ваш об’єкт підпадає під перелічені умови послуги, впродовж 10 робочих днів Закарпатська філія ТОВ «Газмережі» укладе з вами «Договір на приєднання до газових мереж» та приступить до робіт із приєднання до системи газопостачання.

                                                                                                                                                                                           Прес-центр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України»

СБУ викрила закарпатця, який закликав відмовитися від частини українських територій та виправдовував збройну агресію рф

СБУ викрила закарпатця, який закликав відмовитися від частини українських територій та виправдовував збройну агресію рф

За даними слідства СБУ, до протиправної діяльності причетний мешканець Берегівського району. 

У соцмережі Facebook він поширював заклики до зміни меж території нашої держави. Чоловік репостив заклики до відмови Україною від тимчасово окупованих рф територій.

Також він поширював заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

Слідчі СБУ повідомили агітатору про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Матеріали справи скеровано до суду.

Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області

Сергій Шахлевіч: «Однією з ключових переваг служби за контрактом є можливість вибрати військову частину, підрозділ та посаду для проходження військової служби».

Сучасна українська армія потребує мотивованих, патріотичних та професійних військових, які готові захищати свою землю і робити вагомий внесок у майбутнє країни. Контрактна служба у Збройних Силах України є фундаментом для розвитку сучасної армії. Сьогодні спілкуємось про особливість служби за контрактом та основні переваги такого варіанту долучення до захисту України із начальником  відділу рекрутингу та комплектування – заступником начальника сектору комплектування Закарпатського обласного ТЦК та СП Сергієм Шахлевічем.

 

Сергію Сергійовичу, якою Ви вбачаєте роль контрактників у сучасній армії України? Які основні переваги служби за контрактом в Збройних Силах України?

 

  • Військовослужбовці за контрактом є основою сучасної армії. Вони формують резерв для сержантського та офіцерського корпусу. Вмотивовані та патріотичні громадяни є рушійною силою для позитивних змін в армії. А однією з ключових переваг служби за контрактом є можливість вибрати військову частину, підрозділ та посаду для проходження військової служби. Це дозволяє кожному військовослужбовцю знайти своє місце в армії, враховуючи його інтереси та навички.

 

Які вимоги висуваються до кандидатів на службу за контрактом?

 

  • В першу чергу, кандидат повинен мати бажання бути добровольцем і захисником своєї землі. Як сказав один з батьків-засновників США Александер Гамільтон: “Немає сильнішої армії, ніж армія добровольців”. А з формального боку, кандидат повинен мати рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби за контрактом та відсутність судимостей.

 

Який процес відбору та укладання контракту?

 

  • Спочатку кандидат повинен прибути до РТЦК та СП і написати заяву, вказавши бажану частину та посаду. Якщо кандидат не визначився, інструктори допоможуть з вибором. Потім потрібно пройти військово-лікарську комісію, професійно-психологічний відбір та отримати рекомендаційний лист від військової частини. Після цього кандидати приносять необхідні документи, щоб сформувати особову справу, і відбувають до військової частини або навчального центру.

Якщо кандидат не служив раніше або служив більше ніж 10 років тому, він пройде базову загальновійськову підготовку, а потім спеціальну підготовку за певною спеціальністю. Все це проходить у навчальних центрах ЗСУ або в країнах-партнерах України. Тут хотів би пояснити, що особа, яка має досвід військової служби не більше ніж 10 років тому, то вона може потрапити до військової частини із списку, який затвердив Генеральний Штаб ЗСУ – напряму, тобто не через навчальний центр.

 

Які соціальні та фінансові гарантії надаються військовослужбовцям за контрактом?

 

  • Військовослужбовці отримують стабільне грошове забезпечення, додаткове преміювання, безкоштовне медичне обслуговування, право на службове житло або компенсацію за піднайом, відпустку, речове забезпечення, безкоштовне харчування та інші пільги.

Щодо заробітної плати, то вона починається від 20 тисяч гривень і може досягати 130-140 тисяч гривень. Розмір залежить від посади, звання, вислуги років, виконання бойових завдань та перебування на першій чи другій лінії зіткнення.

Також, військовослужбовець за контрактом може отримати службове житло або, як я вже казав, компенсацію за піднайом, а після 20 років служби має право на постійне житло або грошову компенсацію за неотримане житло.

Також нещодавно додалася ще одна можливість для тих, хто підписує свій перший контракт. Зокрема, військовослужбовцю надається право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом по програмі «єОселя» та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.

До того ж, контрактники по програмі «єОселя» можуть оформити пільговий кредит під 3% річних.

Також, ті хто підпише контракт (в Законі не вказано, що це має бути саме перший контракт) матимуть право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень.

 

Що б Ви порадили молодим людям, які розглядають можливість служби за контрактом?

 

  • Я б порадив дивитися на військову службу в Збройних Силах України як на можливість для власного професійного розвитку, знайти вірних друзів, побратимів та посестер, а також приєднатися до когорти сильних духом людей, які творять майбутню історію вільної України.

А от з вакансіями, які наразі є в Силах оборони України можна ознайомитися кількох онлайн-ресурсах work.ua, thelobbyx.com тощо. Є дуже зручний сайт – https://army.gov.ua/

 

 

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

Завтра, 30 липня, в Ужгороді проведуть в останню дорогу загиблого захисника Ференца Сімйона

Завтра, 30 липня, в Ужгороді проведуть в останню дорогу загиблого захисника Ференца Сімйона.
Чин похорону розпочнеться о 13:00 на набережній Незалежності біля памʼятника жертвам Голодомору.
Міський голова Богдан Андріїв, депутати міської ради, працівники виконавчого комітету висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким воїна.
Вічна шана і світла йому пам’ять!

Боротьба за збереження історичної пам’яті України: рейтинг областей за кількістю пошкоджених пам’яток

Культурна спадщина є невід’ємною частиною національної ідентичності та історичної пам’яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства. В умовах збройних конфліктів та військових агресій захист об’єктів культурної спадщини набуває особливого значення, оскільки ці об’єкти часто стають мішенями для атак, спрямованих на підрив культурної ідентичності та морального духу нації.
Україна, з її багатою історією та культурною різноманітністю, володіє величезною кількістю об’єктів культурної спадщини, які представляють чималу цінність не лише для українського народу, але й для всього людства. Однак, із початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в лютому 2022 року ці об’єкти опинилися під серйозною загрозою. Численні музеї, історичні будівлі, пам’ятники та археологічні пам’ятки зазнали пошкоджень або повного руйнування внаслідок бойових дій.
Фіксування даних пошкоджень є вельми важливим для документування військових злочинів, що може слугувати доказовою базою у міжнародних судах; планування майбутніх реставраційних робіт та оцінки необхідних ресурсів; залучення міжнародної підтримки та фінансування для захисту і відновлення культурної спадщини; створення історичного запису для майбутніх поколінь про масштаби руйнувань; підвищення обізнаності світової спільноти щодо проблеми знищення культурного надбання України. За повідомленням МКІП від 06.05.2024 р. зафіксовано подальше зростання кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини внаслідок російської агресії. Станом на цю дату загальна кількість зруйнованих або пошкоджених пам’яток досягла 1062. З них 123 пам’ятки національного значення, 864 – місцевого значення, та 75 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
Рейтинг областей за кількістю пошкоджених або знищених росіянами пам’яток
ГО «Антикорупційний штаб» зібрала дані від обласних державних адміністрацій по всій країні, що дозволило створити комплексну картину пошкоджень та руйнувань культурних пам’яток.
Ми зробили рейтинг областей з втратами об’єктів культурної спадщини. Рейтингувати втім дуже складно, бо кожна пам’ятка має свою унікальність та цінність, але ми вирішили показати найбільші кількісні показники в залежності від областей по втратах. Втім, наголошуємо: кожна пам’ятка має неймовірне значення і пошкодження або знищення кожної — це трагедія.
Отже, рейтинг виглядає наступним чином:
1. Харківська область: 279 пошкоджених об’єктів культурної спадщини, зокрема 12 музеїв, 2 пам’ятки археології, 6 пам’яток та щойно виявлених об’єктів монументального мистецтва, 63 пам’ятки історії, 196 пам’яток архітектури та містобудування.
2. Донецька область: 127 пошкоджених об’єктів, з них 66 історичних, 55 архітектурних, 4 монументального мистецтва, 2 археологічні. З 32 музеїв на початок війни, 14 зараз перебувають на тимчасово окупованій території.
3. Херсонська область: 145 пошкоджених або знищених об’єктів культурної спадщини в області.
4. Одеська область: 116 пошкоджених об’єктів культурної спадщини, у тому числі 18 пам’яток архітектури та містобудування національного значення та 5 музеїв.
5. Чернігівська область: 75 пошкоджених об’єктів, включаючи 44 пам’ятки архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва, 24 об’єкти культурної спадщини та 7 музеїв.
6. Запорізька область: 46 пошкоджених нерухомих об’єктів культурної спадщини та 4 музейні заклади. Близько 70% території області тимчасово окуповано.
7. Миколаївська область: 45 пошкоджених об’єктів, включаючи 6 музеїв.
8. Львівська область: пошкоджено або зруйновано 36 нерухомих об’єктів культурної спадщини внаслідок бойових дій.
9. Луганська область: 34 пошкоджених об’єкти, включаючи 30 нерухомих пам’яток культурної спадщини та 4 приміщення музеїв. Усі об’єкти знаходяться на окупованій території або в зоні бойових дій.
10. Київська область: 31 пошкоджений об’єкт, у тому числі 5 зруйнованих музеїв та 26 пошкоджених об’єктів культурної спадщини.
11. Сумська область: 26 пошкоджених об’єктів культурної спадщини, з них 16 архітектурних, 8 історичних, 2 археологічних. Додатково пошкоджено 2 будівлі музеїв.
12. Полтавська область: пошкоджено 12 об’єктів, з яких 6 належать до культурної інфраструктури, а 6 – до культурної спадщини, за даними Полтавської ОДА з початку повномасштабного вторгнення.
13. Хмельницька область: пошкоджено 10 пам’яток архітектури внаслідок ворожих обстрілів, фіксація пошкоджень здійснюється органами охорони культурної спадщини шляхом складання Акту огляду технічного стану об’єкта.
14. Житомирська область: пошкоджено 4 об’єкти культурної спадщини, з яких 1 національного та 3 місцевого значення, розташовані в Коростенському та Житомирському районах.
15. Закарпатська область: 2 пошкоджені об’єкти – Воловецький будинок культури та Воловецька бібліотека для дорослих.
16. Три області прозвітували про те, що у них пошкоджені по одному об’єкту:
Черкаська область: пошкоджено Міст дев’ятиарковий у складі пам’ятки національного значення “Парк та паркові споруди” (с. Синиця, Уманський район).
Вінницька область: 1 пошкоджений об’єкт – Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського.
Кіровоградська область: 1 пошкоджений об’єкт – Онуфріївська школа №1, пам’ятка містобудування та архітектури місцевого значення.
Аналіз отриманих даних
Варто зауважити, що деякі підсумки нашого рейтингу за кількома областями розходяться з даними Міністерства культури та інформаційної політики України (посилання). Втім, аналітики ГО «Антикорупційний штаб» досліджували дані, які отримували з офіційних відповідей обласних військових адміністрацій. Перелік від Міністерства зроблений раніше – цілком ймовірно, пам’яток станом на початок травня 2024 року було пошкоджено менше, відтак, є і різниця. Але у Харківській області, відповідно до даних Міністерства, 299 пошкоджених пам’яток, тоді як у відповіді Харківської ОВА «Антикорупційному штабу» — 279. Звідки така різниця, невідомо.
Аналіз пошкоджень пам’яток культурної спадщини по областях України малює картину масштабних втрат та героїчних зусиль з їхнього збереження. Вже згадана вище Харківська область стала епіцентром культурної трагедії, втративши 279 безцінних об’єктів. Серед них – величні пам’ятки архітектури, що століттями формували обличчя міста, музеї, що берегли історію краю, та археологічні скарби, що відкривали таємниці минулого. Донеччина та Одещина також зазнали тяжких втрат: обидві зазнали руйнації понад сотні об’єктів культурної спадщини. Чернігівщина, древня земля княжої доби, має 75 пошкоджених пам’яток, серед яких перлини архітектури та садово-паркового мистецтва.
Проблеми з обліком є у Херсонській області: підрахунок пошкоджених об’єктів значно ускладнюється російською окупацією частини області, а також постійними обстрілами деокупованої частини області (правобережної) росіянами. Відомі факти знищення і пограбування об’єктів культурної спадщини, обстрілів, але порахувати все наразі не виявляється можливим: через обстріли та окупацію частини регіону.
Львівщина, незважаючи на відносну віддаленість від лінії фронту, також постраждала, втративши 36 об’єктів, що свідчить про безжальність росіян до культурних цінностей по всій країні. Особливо трагічна доля спіткала Луганську область, де 34 пошкоджені об’єкти опинились на окупованій території, відрізані від можливості реставрації та збереження. Та сама проблема – на Херсонщині, адже переважна частина області перебуває в окупації, там є пошкоджені або знищені пам’ятки, але до них немає доступу, тож доводиться фіксувати руйнування за тими залишками інформації, які є від окупантів. Київщина, Сумщина, Запоріжжя та Миколаївщина також зазнали значних втрат, кожна недорахувавшись десятків історичних пам’яток.
Навіть у відносно спокійних регіонах, як Закарпаття чи Черкащина, війна залишила свій слід на культурній мапі. І хоча Тернопільщина, Івано-Франківська область та Буковина не зафіксували прямих пошкоджень, сам факт загрози нависає над кожним історичним об’єктом в Україні. Кожна втрачена пам’ятка – це невідновна частка нашої спільної історії, кожен пошкоджений музей – це розірваний зв’язок між поколіннями.
Проте особливе занепокоєння викликає ситуація з Дніпропетровською, Волинською та Рівненською областями, які відмовилися надати інформацію, посилаючись на міркування національної безпеки.
«Така позиція є проблематичною, оскільки прозорість у питаннях пошкодження культурної спадщини критично важлива для документування військових злочинів, планування відновлювальних робіт та привернення міжнародної уваги до проблеми культурного геноциду, — коментує відмову Голова правління ГО «Антикорупційний штаб», юрист Сергій Миткалик. — Відкритість цих даних необхідна для формування повної картини руйнувань, що може слугувати вагомим доказом у міжнародних судах та допомогти у притягненні до відповідальності винних у знищенні культурного надбання України. Крім того, така інформація є ключовою для ефективного планування реставраційних робіт, оцінки необхідних ресурсів та залучення міжнародної допомоги. Як поширення даних про руйнування культурної спадщини може вплинути негативно на національну безпеку, невідомо. Тим більше, що у зведенні Міністерства культури та інформаційної політики травня 2024 року Дніпропетровщина з 34-ма пошкодженими або знищеними об’єктами є. І ці дані публічні. В чому проблема надати їх нам, я не розумію. Волині та Рівненщини немає навіть у даних Міністерства і це дійсно дуже дивно».
Важливо також зазначити, що документування пошкоджень культурної спадщини є невід’ємною частиною збереження історичної пам’яті про наслідки війни для України. Відкритість даних також допоможе запобігти поширенню дезінформації та маніпуляцій щодо стану культурних об’єктів. Тому критично важливо закликати всі регіональні адміністрації до співпраці та надання повної інформації про пошкодження культурної спадщини.
ГО «Антикорупційний штаб» разом із іншими організаціями громадянського суспільства продовжує фіксацію руйнувань культурної спадщини в Україні та об’єктів культури взагалі через російські обстріли. Робимо ми це завдяки додатку «TruePic» від Microsoft, який дозволяє зберігати метадані, відтак, використовувати дані в якості доказів.

Як оформити відстрочку від призову

Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації
регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024
року №560 про «Порядок проведення призову громадян на військову службу
під час мобілізації, на особливий період».
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий
період, надається військовозобов’язаним на підставах, визначених статтею 23
Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Комісії для розгляду питань відстрочки
Для розгляду питань щодо надання відстрочки при районних (міських)
територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки утворюються
комісії, до складу яких входять:

– Голова комісії — керівник районного (міського) територіального центру
комплектування та соціальної підтримки.
– Члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та
науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах
дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської
держадміністрації (військової адміністрації).

Подання заяви на відстрочку
Військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають заяву на ім’я
голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та
соціальної підтримки або його відділу заяву. До заяви додаються документи,
що підтверджують право на відстрочку, або їх копії. Заява підлягає
обов’язковій реєстрації.

Розгляд заяви
Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність
підстав для надання відстрочки. За потреби комісія може готувати запити до
відповідних органів державної влади для отримання необхідної інформації.

Термін розгляду заяви
Комісія зобов’язана розглянути заяву та документи протягом семи днів з дати
надходження, але не пізніше наступного дня від дати отримання інформації на
запити.

Рішення комісії
Після розгляду документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у
наданні відстрочки. Рішення оформляється протоколом. Заявника інформують
про рішення телефоном, електронною поштою або поштою не пізніше
наступного дня після ухвалення рішення.

Надання довідки або відмова
У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із
зазначенням строку відстрочки. У разі відмови заявник отримує письмове
повідомлення із зазначенням причин відмови, яке може бути оскаржене у
судовому порядку.

Дія відстрочки
До ухвалення рішення комісією військовозобов’язаний не підлягає призову на
військову службу.

Зміна підстав для відстрочки
У разі втрати або зміни підстав щодо надання відстрочки комісія може
скасувати або змінити своє рішення. Про це заявника повідомляють письмово
не пізніше наступного дня після ухвалення рішення.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

За півроку закарпатські митники упередили 17 спроб незаконного переміщення зброї, боєприпасів та товарів військового призначення

З початку 2024 року закарпатські митники виявили 17 фактів незаконного переміщення через митний кордон України зброї, боєприпасів та товарів військового призначення, з порушенням чинного митного законодавства.

Відтак, митниця скерувала до правоохоронних органів 17 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

Найбільше повідомлень – 8 – за статтею 263 КК України (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років);

П’ять повідомлень – за статтею 333 КК України (порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, – карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого);

Три повідомлення – за статтею 201 КК України (контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, – карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років);

Одне повідомлення – за статтею 201/333 КК України (Порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, – карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).

За результатами задокументованих фактів вилучено з незаконного обігу: 9 одиниць холодної зброї, 4 одиниці пневматичної зброї, 752 одинці набоїв та інших товарів військового призначення.

Пресслужба Закарпатської митниці

КІЛЬКА ГРУП «ТУРИСТІВ» ЗНЯЛИ З ГІРСЬКИХ МАРШРУТІВ ПРИКОРДОННИКИ НА ЗАКАРПАТТІ

Шість груп чоловіків, які мали намір гірськими вершинами дістатись сусідньої Румунії затримали наряди відділення інспекторів прикордонної служби «Богдан» Мукачівського загону впродовж минулої доби.

Усі «туристи» самостійно прокладали маршрути та спробували здолати їх. Ніхто не зміг. На заваді цим планам стали прикордонники.

Загалом було затримано 15 осіб – жителі Хмельницької, Івано-Франківської, Донецької, Одеської, Рівненської, Дніпропетровської, Львівської, Київської та Харківської, областей.

Ще трьох «верхолазів» з Вінниччини та двох з Херсонщини затримали вже сьогодні.

Стосовно затриманих склали протоколи про адмінправопорушення, передбачене ст. 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України» справу скеровано до суду.

Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком

В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком.
Прощання відбудеться о 13:00 на набережній Незалежності біля памʼятника жертвам Голодомору.
Міський голова Богдан Андріїв, депутати міської ради, працівники виконавчого комітету висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким воїна.
Вічна шана і світла пам’ять Герою!

Вимоги та вигляд персоналізованих транспортних карток для пільгового проїзду затвердили сьогодні на засіданні виконкому

Основні вимоги та вигляд персоналізованих транспортних карток, які передбачені для пільгового проїзду в громадському транспорті Ужгорода, затвердили сьогодні на засіданні виконкому.
Пільгові картки будуть 2 видів – учнівська та пільгова. Службова видаватиметься виключно персоналу громадського транспорту – водіям, диспетчерам, контролерам.
Усі деталі щодо видачі карток відповідним категоріям ужгородців та зареєстрованим у нашому місті ВПО, які передбачені чинним законодавством, незабаром будуть оприлюднені на офіційному сайті Ужгородської міської ради та у соціальних мережах.
На світлині зображено вигляд персоналізованих транспортних карток.