RADIO7

#добреналаштоване

Archive 31.01.2023

На Закарпатті СБУ викрила черговий канал переправлення за кордон українських громадян призовного віку.

Протиправний механізм налагодили двоє мешканців Хустського району. Вони займалися пошуком потенційних «клієнтів», підвозили їх безпосередньо до державного кордону та інструктували як безперешкодно перетнути рубіж.

Вартість таких послуг ділки оцінили в 6 тисяч доларів США з двох «ухилянтів».

У межах кримінального провадження правоохоронці затримали двох організаторів схеми в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

Обом фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України та обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 214 720 та 107 360 грн.

Викриття злочину здійснювалося спільно з офіцерами головного оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону, співробітниками Берегівського районного відділу поліції за процесуального керівництва Берегівської окружної прокуратури.

Пресслужба УСБУ в Закарпатській області

На Закарпатті СБУ викрила чергового пропагандиста «руского міра», який виправдовував збройну агресію рф проти України.

Оперативники спецслужби встановили, що до протиправної діяльності причетний 46-річний мешканець Закарпаття.

За даними слідства Управління СБУ в Закарпатській області, чоловік на власних сторінках у соцмережах прославляв і виправдовував дії російських військових та заперечував збройну агресію рф проти України.

Агітатор поширював ворожі меседжі про «звірства українських нацистів», заперечував масові вбивства мирних жителів військовослужбовцями рф в Бучі. У жертвах збройної агресії рф проти України чоловік звинувачував США та НАТО.

Ініційована СБУ експертиза підтвердила наявність у публікаціях виправдовувань та заперечень збройної агресії рф проти України, а також глорифікації її учасників.

У межах раніше відкритого кримінального провадження правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігуранта, де виявили георгіївські стрічки та засоби зв’язку із доказами злочинної діяльності проти державної безпеки України.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України – «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників».

Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України у Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Пресслужба УСБУ в Закарпатській області

В Ужгороді вперше відзначили День дитячої книги в Україні

З нагоди започаткування 30 січня – Дня дитячої книги в Україні, читачі закарпатської обласної дитячої бібліотеки мали чудову літературну  зустріч з дитячою письменницею Галиною Малик.

Четвертокласники Ужгородської початкової школи №1  підготували вірші та намалювали малюнки до них, чим приємно здивували письменницю. А Галина Миколаївна прочитала для малих друзів перший розділ з нової казки. Не обійшлося і без сувенірних мушель які авторка збирає власноруч.
Захід відбувся, при модерації Марії Корсак, у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів.
Також 30 січня у книгарні «Кобзар» стартувала тижнева акція «Дитячий Письменник за прилавком», де можна з 30 січня по 3 лютого зустрітися з відомими  закарпатськими дитячими письменниками.

Чи потрібно вакцинувати дітей проти грипу?

Маленькі діти належать до групи ризику, для якої грип становить найбільшу небезпеку.

Найкраща профілактика цього захворювання – щорічна вакцинація, що посилює здатність організму протистояти вірусам грипу. Дітям щеплення проти грипу можна починати робити з шести місяців.

Якщо дитина до 9 років не була вакцинована і не хворіла на грип, то потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим – одна.

☛ Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень – жовтень). Водночас щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж усього сезону грипу, що зазвичай триває з жовтня до травня наступного року. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Вакцина має бути цьогорічна.

За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту проти вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону, щорічно змінюється склад вакцин. Найкраща вакцина та, яка є в доступі. Але зверніть увагу на рекомендації щодо віку дитини. Є вакцини, якими можна щепити дітей віком від трьох років, а іншими – від шести місяців. Обов’язково перед щепленням потрібно проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією.

Вакцини проти грипу можна придбати в аптеці і зробити щеплення, попередньо звернувшись до свого педіатра або сімейного лікаря. Також можна звернутися за щепленням у приватну клініку, в якій є потрібні вам вакцини.

 

Штати заборонили продавати Huawei більшість сучасних технологій – ЗМІ

Адміністрація США вирішила суттєво посилити експортні обмеження, запроваджені проти Huawei, заборонивши американським компаніям продавати їй більшість технологій й товарів.

Як повідомляє Укрінформ, про це із посиланням на власні поінформовані джерела пише Reuters.

“Адміністрація Байдена припинила затверджувати дозволи для американських компаній на експорт більшості товарів китайській Huawei”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Huawei ще кілька років тому постав перед забороною на експорт із США деяких технологій, пов’язаних із 5G, але продаж певних товарів все ж дозволявся.

“Зараз американські посадовці розробляють нову офіційну політику заборони передачі Huawei товарів нижчих рівнів 5G, серед яких: 4G, Wifi 6 і 7, штучний інтелект, потужні комп’ютерні системи й хмарні технології.”, – стверджує Reuters.

У міністерстві торгівлі США відмовилися коментувати цю інформацію, зазначивши, що не можуть обговорювати конкретні компанії, але “постійно оцінюють регулятивну базу”.

Джерело.

Дезертир із «Вагнера» розповів CNN про звірства найманців в Україні

Жорстокість, свідком якої він став в Україні, підштовхнула його зрештою до дезертирства.

Колишній найманець «Вагнера», командир підрозділу Андрій Медведєв у ексклюзивному інтерв’ю CNN заявив, передає Укрінформ.

Бійців «Вагнера» часто відправляли у бій без особливих вказівок, а ставлення ПВК до неохочих воювати було безжальним, розповів Медведєв у понеділок у інтерв’ю в Осло, де він шукає притулку після перетину російсько-норвезького кордону.

«Вони збирали тих, хто не хотів воювати, і розстрілювали на очах у новоприбулих, – сказав колишній «вагнерівець». Ховали їх прямо в окопах, які викопували новачки.

26-річний перебіжчик раніше служив у російській армії і приєднався до «Вагнера» як доброволець. Служив поблизу Бахмута. Підпорядковувався безпосередньо засновникам групи – Дмитрві Уткіну та російському олігарху Євгену Пригожину.

Він називає Пригожина «чортом». «Якби він був російським героєм, то взяв би зброю і побіг із солдатами», – вважає Медведєв.

Він відмовився коментувати, що сам вчинив, воюючи в Україні.

За його словами, «Вагнеру» бракувало тактичного планування, плани придумувалися на ходу.

«Реальної тактики взагалі не було. Ми просто отримували вказівки про те, де перебуває противник… Не було чітких наказів, як ми повинні поводитися. Ми просто планували, як діятимемо, крок за кроком. Хто відкриватиме вогонь, які в нас будуть зміни… А як воно буде, як вийде – це вже наші проблеми», – розповів він.

«Ексвагнерівець» зізнався, що став свідком того, як солдатів перетворюють на гарматне м’ясо.

Спочатку під його командуванням було десять осіб, але кількість його підлеглих зросла, коли до них почали приєднуватися засуджені.

«Я не міг порахувати, скільки їх було. Вони постійно змінювалися. Трупи, ще в’язні, більше трупів, більше в’язнів», – сказав він.

Він додав, що хоче поділитися своєю історією, аби допомогти притягнути Пригожина та президента росії володимира путіна до відповідальності.

«Рано чи пізно пропаганда в росії перестане працювати, народ підніметься, і всі наші лідери… будуть схоплені, і з’явиться новий лідер».

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він, що його спіткає доля іншого перебіжчика з «Вагнера», Євгена Нужина, якого вбили молотом перед камерою, Медведєв сказав, що смерть Нужина додала йому сміливості й змусила піти.

«Вагнерівцю», за його словами, вдалося втекти з росії, уникнувши арешту «щонайменше десять разів» і ухилившись від куль російських силовиків. Він перетнув кордон Норвегії через озеро по кризі, використовуючи білий камуфляж.

Пригожин раніше підтвердив, що Медведєв служив у його групі, і сказав, що його «слід було б притягнути до відповідальності за жорстоке поводження із засудженими».

Джерело.

Експрезидент Бразилії подався на піврічну візу США тривалого перебування

Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару хоче отримати право півроку безвиїзно перебувати у США.

Як повідомляє Укрінформ, про це із посиланням на його адвокатів пише Associated Press.

“Експрезидент Бразилії Жаїр Болсонару подав запит на отримання шестимісячної візи відвідувача США. Це вказує, що він, можливо, не має наміру негайно повертатися додому, де його чекають юридичні проблеми”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Болсонару прилетів до Флориди із Бразилії 30 грудня – за два дні до інавгурації його наступника Лули да Сілви.

“Церемонія пройшла без проблем, однак за тиждень після неї тисячі радикальних прибічників Болсонару увірвалися до урядових будівель в столиці країни, вимагаючи скасування результатів виборів. Було розпочато розслідування стосовно можливого заохочення Болсонару цього заворушення”, – пише AP.

Агентство додає, що колишній глава держави після свого повернення до Бразилії може постати й з іншими юридичними складнощами та судовими позовами.

“Вперше за його понад тридцятирічну політичну кар’єру у ролі законодавця і президента, Болсонару більше не має спеціального юридичного захисту, яке вимагало розгляд будь-якого позову проти нього Верховним судом”, – зауважується у статті.

Наразі немає точної інформації стосовно того, яку візу використав Болсонару для в’їзду до США. Вірогідно, він потрапив до країни по візі А-1, яку видають главам держав. Якщо це так, то він має 30 днів з дати складання повноважень на зміну свого міграційного статусу у США.

Джерело.

ВАНТАЖІВКУ ЗІ ЗНИЩЕНИМ VIN-КОДОМ ВИЯВИЛИ ПРИКОРДОННИКИ НА КОРДОНІ З РУМУНІЄЮ

Вантажний транспортний засіб марки “ДАФ” зі знищеним ідентифікатором кузова виявили прикордонники Мукачівського загону на кордоні з Румунією.

Під час огляду транспортного засобу української реєстрації, яким у пункт пропуску “Дякове” прибув 20-річний громадянин України, прикордонний наряд виявив ознаки знищення ідентифікаційного номеру кузова. Жодних відомостей щодо проведення заміни чи знищення VIN – коду, у документах на транспортний засіб вказано не було.

За даним фактом стосовно водія складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 121-1 КУпАП «Експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах».

Крім того, про виявлення ознак злочину передбаченого за ст. 290 КК України «Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу» на адресу Виноградівського відділу поліції направлено повідомлення.

Транспортний засіб в українця вилучили.

                                                                   Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

До якого віку можна вакцинуватись від ротавірусу?

 

 

В Україні зареєстровані дві вакцини проти ротавірусної інфекції. Обидві є оральними, тобто мають форму крапель. Вони призначені для маленьких дітей відповідно до інструкції:

☛ Перша передбачає дві дози у віці від 6 до 24 тижнів.

Інтервал між застосуванням першої і другої дози повинен бути не менше 4 тижнів.

☛ Друга – три дози у віці від 6 до 32 тижнів.

Першу дозу цієї вакцини можна вводити не пізніше 12 тижнів. Інтервал між застосуванням доз має бути не менше 4 тижнів.

Ротавірусну вакцину не слід вводити після віку, зазначеного в інструкції, навіть якщо дитина не завершила курс вакцинації.

В Україні вакцинація проти ротавірусної інфекції не внесена до національного календаря профілактичних щеплень. Тому вакцину доведеться придбати власним коштом.

Пентагон вшестеро збільшить виробництво артилерійських снарядів – NYT

Внаслідок війни, розв’язаної рф проти України, а також через зобов’язання США допомагати українцям озброєнням, керівництво Пентагону прийняло рішення збільшити щонайменше в шість разів виробництво артилерійських снарядів.

Про це повідомляє в вівторок The New York Times, передає Укрінформ.

«Пентагон намагається збільшити виробництво артилерійських снарядів на 500% впродовж наступних двох років, довівши виробництво звичайних боєприпасів до рівня, якого не було з часів Корейської війни»,- зазначається в повідомленні.

При цьому інвестуються мільярди доларів, щоби компенсувати дефіцит боєприпасів, спричинений війною рф в Україні та створити запаси для майбутніх потенційних конфліктів.

Зусилля включатимуть розширення заводів і залучення нових виробників, що в США називають частиною «найагресивнішої за майже 40 років» модернізації бази оборонної промисловості США.

До вторгнення рф в Україну 24 лютого минулого року, для Армії США було достатнім рівнем виробництво 14,4 тисячі некерованих снарядів на місяць. Втім, виділення боєприпасів в якості допомоги Україні зі складів Пентагону спонукала керівництво міноборони США потроїти виробничі цілі у вересні, а потім знову подвоїти їх у січні, щоби зрештою вони могли виготовляти 90 тисяч або більше снарядів на місяць.

Як повідомлялося, некеровані артилерійські снаряди стали одним з основних видів боєприпасів у війні, яка триває вже 11 місяців. Рішення Армії США розширити виробництво боєприпасів є чітким свідченням того, що США планують підтримувати Україну незалежно від того, як довго триватиме війна.

Джерело.

Україна має двопартійну підтримку Конгресу США – Байден

Продовження Штатами міцної підтримки України у її війні з росією має в Конгресі США двопартійну підтримку.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив президент США Джо Байден перед зустріччю із лідерами Демократичної партії у Конгресі.

“Ми поговоримо про продовження підтримки України. Ця думка має двопартійну підтримку, як і дещо з того, що ми ухвалили, мало двопартійну підтримку”, – сказав Байден.

Він додав, що у питанні зовнішньої політики та підтримки України “ми об’єднали Захід так, як вже давно не було, в тому числі схиливши Японію та інші азійські країни до інвестицій в майбутнє України”.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок видання The Wall Street Journal повідомило, що уряд США схиляється до відправки значної кількості танків Abrams M1 в Україну.

Пізніше це підтвердили в Пентагоні, Білому домі й Держдепартаменті США, однак відмовилися повідомляти будь-які деталі.

Джерело.

Авіація ЗСУ за добу завдала 11 ударів по ворогу, три з яких – по позиціях ЗРК

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження противника, а також 3 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ, розміщеному на його сторінці у Фейсбуці.

Водночас, за даними відомства, наші захисники знищили СУ-25, три ударних російських вертольоти КА-52, 3 БПЛА типу «Орлан», 1 – типу «Мерлін» та 1 БПлА типу «Ланцет».

“Артилеристи та ракетники уразили пункт управління противника та 9 районів зосередження окупантів”, – додається у повідомленні.

При цьому зауважується, що потягом доби противник завдав чотири ракетних та 26 авіаційних ударів. Також здійснив понад 100 обстрілів із РСЗВ.

“Високою є загроза російських авіаційних та ракетних ударів на всій території України”, – наголосили у Генштабі.

Окрім того, за даними відомства, ворог, зазнаючи численних втрат, все ж не припиняє наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському, Запорізькому та Херсонському – обороняється.

Так, підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Красна Гора, Бахмут, Новобахмутівка, Красногорівка, Мар’їнка і Чарівне на Донеччині.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ознак наступальних угруповань противника не виявлено. Обстрілів зазнали райони понад 40 населених пунктів. Серед них Хрінівка та Карповичі Чернігівської області; Глухів, Бояро-Лежачі, Атинське, Соляники та Павлівка Сумської області, а також Гатище, Вовчанськ, Вовчанські Хутори, Бударки та Дворічна на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Вільшана, Синьківка, Іванівка, Котлярівка, Табаївка Харківської області, а також Новоселівське і Стельмахівка на Луганщині.

На Лиманському напрямку вогневого ураження зазнали Макіївка, Площанка, Червонопопівка, Невське, Терни та Ямполівка Луганської області.

На Бахмутському напрямку під вогневий вплив ворога потрапили понад 30 населених пунктів. Зокрема, Верхньокам’янське, Спірне, Білогорівка, Краснополівка, Красна Гора, Бахмут, Іванівське, Кліщіївка, Ступочки, Біла Гора, Курдюмівка, Дружба, Північне, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку від вогню окупантів постраждали Новобахмутівка, Бердичі, Орлівка, Авдіївка, Водяне, Первомайське, Невельське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Новомихайлівка та Михайлівка на Донеччині.

На Новопавлівському напрямку обстріляні Новоукраїнка, Вугледар, Пречистівка, Нескучне, Богоявленка, Велика Новосілка, Золота Нива та Микільське Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках від танкового та артилерійського вогню постраждали райони понад 40 населених пунктів. Серед них – Староукраїнка, Залізничне, Мала Токмачка і Новоандріївка Запорізької області, а також Золота Балка, Михайлівка, Новоберислав, Одрадокам’янка, Іванівка, Велетенське Херсонської області та місто Херсон, де загарбники обстріляли пологовий будинок, школу та поліклініку.

З Каховки на Херсонщині загарбники вивозять медичне обладнання центральної міської лікарні до міста Генічеськ Херсонської області.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 24 січня Сили оборони України в ході повномасштабної війни знищили вже близько 122 тисяч 170 російських агресорів, 3152 ворожі танки, 6284 бойові броньовані машини й іншу техніку ворога.

Джерело.