На Закарпатті 128 нових випадків коронавірусної інфекції
Ситуація щодо COVID-19 на Закарпатті станом на 9.00 30 листопада:
за минулу добу у 128 осіб підтверджено коронавірус методом ПЛР
13753 закарпатців, у яких було підтверджено коронавірус методом ПЛР, одужали
загалом з початку пандемії у 23193 закарпатців встановлено діагноз COVID-19, із яких – 1918 медики та 1213 діти
532 людина померла, за минулу добу 1, із підтвердженим діагнозом COVID-19 методом ПЛР
Станом на ранок 30 листопада в області проведено 153504 досліджень COVID-19 методом ПЛР, 177 за добу.
17 закладів охорони здоров’я Закарпатської області лікують хворих на COVID-19. Загалом у цих лікарнях виділено 1885 ліжок для хворих на COVID-19.
Відсоток ліжок забезпечених киснем – 38,5%.
Google заблокувала смартфонам Huawei доступ до власних продуктів
Компанія Google не просто заборонила встановлення власних програм на смартфони Huawei, але ще і зробила так, щоб будь-які програми стало неможливо встановлювати вручну на телефони китайської компанії.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Giz China.
Google вжив рішучих заходів та заблокував можливість встановлення своїх додатків на пристрої Huawei. Вже понад рік Huawei через санкції США змушена випускати нові смартфони без встановлених додатків та служб Google. Однак раніше користувачі знаходили обхідні шляхи та встановлювали програми Google вручну. Зараз у них виникають все більші труднощі з ручним встановленням програм.
При спробі встановити останню версію додатку Мапи Google з файлу на смартфоні з’являється повідомлення про помилку встановлення; з наступним формулюванням: “Ця програма не сумісна з центральним процесором вашого пристрою”, хоча попередня версія тієї ж програми на тому ж смартфоні не мала цієї проблеми.
Представники Huawei та Google поки що не давали офіційних коментарів щодо цього.
Як повідомлялося, протягом кількох років низка країн почала відмовлятися від обладнання компанії Huawei. Найбільший резонанс отримали американські санкції, накладені на китайського телекомунікаційного виробника у травні минулого року.
Україна на 17-му місці у світі за кількістю випадків COVID-19
У світі станом на ранок 30 листопада зафіксовано понад 63 млн випадків зараження коронавірусом, одужали вже більше 43,5 млн людей.
Про це свідчать дані Worldometer, повідомляє Укрінформ.
Згідно з цими даними, у світі виявлені 63 072 475 випадків COVID-19, зокрема 1 465 181 – летальний, одужали 43 545 829 осіб.
З початку нової доби зафіксовано 13 119 нових випадків, з них 3 388 у Мексиці, 2 151 у Бельгії, і 2 839 у Пакистані. Загинули 336 осіб, з них 196 – у Мексиці.
Лідерами за кількістю хворих на COVID-19 у світовій статистиці є США (13 750 404), Індія (9 432 075), Бразилія (6 314 740), Росія (2 269 316), Франція (2 218 483).
Коронавірус зафіксували у 218 країнах та територіях.
Україна посідає 17 місце у загальній статистиці.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 29 листопада в Україні зареєстрували 12 978 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку пандемії в Україні зареєстровано 722 679 випадків зараження коронавірусом.
У МЗС Британії заявили, що на зволікання у перемовинах з ЄС лишився тиждень
У Британії вважають наступний тиждень останнім, коли в перемовинах про Brexit можливі якісь зволікання.
Про це сказав міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб, відповідаючи на питання про те, яким є “дедлайн” у перемовинах з ЄС.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.
“Це дуже важливий тиждень, справді останній тиждень, коли ще можливі якісь подальші зволікання”, – сказав урядовець.
За його словами, переговори наразі зведені до двох останніх основних питань, і угода можлива, якщо ЄС виявить “певний прагматизм”.
Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня 2021 року завершиться перехідний етап, передбачений угодою про Brexit, і Велика Британія остаточно залишить внутрішній ринок ЄС та Митний союз після майже п’яти десятиліть членства. Наразі сторони ведуть напружені переговори щодо формату майбутніх відносин.
Для ЄС залишається принциповим дотримання Протоколу про Ірландію та Північну Ірландію, що має на меті зберегти цілісність ринку та відсутність жорсткого кордону, підтримати мирний процес відповідно до так званої угоди “Доброї п’ятниці”. Крім того, у сторін зберігаються розбіжності щодо інституційних рамок правового поля та системи управління, від чого залежить захист громадян та бізнесу обох сторін, регулювання галузі риболовлі, зокрема збереження для європейських рибалок доступу до промислу у британських водах.
Військові зірвали спробу ворожої ДРГ замінувати українські позиції
Українські військові зірвали намагання ворожої диверсійно-розвідувальної групи провести мінування позицій військ ООС.
Джерело: пресцентр Операції об’єднаних сил
Дослівно: “У смузі відповідальності однієї з бригад, особовий склад якої виконує бойові завдання неподалік Луганського, зі спостережного пункту було виявлено підхід ДРГ противника до українських позицій.
Злагодженими діями військовослужбовців підрозділів Об’єднаних сил було зірвано намагання ворожих диверсантів провести мінування позицій наших військ та [змушено] відмовитися в подальшому від виконання диверсійних заходів. Після вогневого контакту противник відійшов”.
Деталі: Зазначається, що під час огляду шляху відступу ворожої ДРГ було виявлено засоби мінування російського виробництва, зокрема три МОН-50 та споряджений касетний контейнер типу КСФ-1 з мінами типу ПФМ-1, які заборонені “Женевською конвенцією”. Окрім того, були виявлені особисті речі та бронежилет з позивними “Мартин”, “Худий” та “Григор”, 2 речових мішки, бухта кабелю, 4 магазини, споряджені патронами 5,45 мм.
У пресцентрі ООС заявили, що підходи до українських позицій ворог корегував за допомогою безпілотного літального апарата типу “Гранат”, який входить до комплексу забезпечення дій артилерії “Наводчик 2”. Завдяки зосереджувальному вогню та вмілим діям військовослужбовців батальйону, виявлений БПЛА було збито. Матеріали, вилучені із БПЛА, вивчаються відповідними структурами Об’єднаних сил.
Про дії збройних формувань РФ та її найманців негайно було повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.
В Англії число нових заражень за час локдауну знизилося на 30%
Кількість заражень коронавірусом впала на 30% під час місячного національного карантину в Англії.
Відповідні результати показало в понеділок великомасштабне дослідження за участі більш ніж 100 000 добровольців, проведене імперським коледжем Лондона і Ipsos MORI, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.
Англія розпочала свій другий карантин 5 листопада, щоб приборкати швидко зростаючі інфекції та захистити свою систему охорони здоров’я. Країна повинна повернутися до регіонального підходу до обмежень з 2 грудня.
Рівень зараження знизився на 30%. Зокрема, в період з 13 по 24 листопада заразилися 96 осіб на 10 000.
В період з 16 жовтня по 2 листопада було виявлено 130 інфекцій на 10 000 осіб.
“Результати показують, що кількість випадків захворювання зростала в міру того, як країна входила в режим ізоляції, але за цим послідувало зниження, оскільки національні заходи успішно знизили рівень інфікування по всій країні”, – йдеться в заяві Департаменту охорони здоров’я.
Прем’єр-міністр Борис Джонсон зіткнувся з критикою своєї власної партії у зв’язку з рішенням про локдаун.
Хоча в заяві стверджується, що поширеність захворювання все ще висока, йдеться про різке зниження в декількох районах Північної Англії, які повинні ввести найжорсткіший рівень обмежень на наступному тижні.
Це може призвести до подальших заворушень у консервативній партії Джонсона, де багато законодавців незадоволені системою, яка ставить більше третини населення під далекосяжні обмеження на повсякденне життя.
У НАТО готуються надати Грузії План дій щодо членства, рішення ще не ухвалене
Північно-Атлантичний альянс всерйоз вивчає можливість запросити Грузію до виконання Плану дій щодо членства, в той час як щодо України така можливість зараз навіть не дискутується.
Цю інформацію “Європейській правді” підтвердили численні джерела у Києві, Тбілісі та Брюсселі, йдеться у статті “Крок до НАТО без України”
“У штаб-квартирі НАТО на технічному рівні є згода про те, що Грузія має підстави отримати ПДЧ хоч завтра. Ба більше, багато хто схиляється до того, що вимоги майбутнього Плану Тбілісі значною мірою вже виконало, і країна в осяжній перспективі мала би стати 31-м членом Альянсу”, – пояснює публікація.
Втім наразі бракує точного розуміння того, коли це станеться і чи не з’явиться під час голосування член Альянсу, який буде проти надання ПДЧ з політичних мотивів. Остаточної політичної згоди на цей крок ще немає, наполягають джерела ЄвроПравди. Рішення про надання ПДЧ, а також про запрошення до повноцінного членства у НАТО ухвалюють консенсусом.
Втім, те, що у НАТО в принципі почали вести дискусію про новий статус для Грузії, вже є украй важливим. Адже щодо України Альянс досі відмовлявся навіть говорити про таку можливість.
Оскільки офіційно узгодженого рішення про перспективу ПДЧ ще немає, у Брюсселі та у Тбілісі утримуються від заяв з цього приводу. Втім риторика генсека Альянсу Столтенберга щодо Грузії вже змінилася, а у розділі сайту НАТО, що описує відносини з Грузією, з’явилася додаткова згадка про те, що країна вже веде підготовку до членства “через розробку та успішну імплементацію Річних національних програм (РНП)”.
Майже у космос. Ілон Маск назвав дату ключового запуску корабля Starship
Глава компанії SpaceX заявив, що перший «повноцінний» тестовий політ корабля Starship відбудеться через тиждень. Під час цього запуску корабель планують підняти на висоту 15 км над поверхнею Землі.
Останні кілька років компанія SpaceX готується до запуску свого головного космічного корабля Starship.
Цей апарат повинен стати ключовим інструментом SpaceX у доставці екіпажів на 100 чоловік і величезної кількості вантажу на Місяць і Марс.
До недавнього часу різні прототипи Starship піднімалися у повітря всього на кілька сотень метрів. Але незабаром має відбутися головний тестовий запуск корабля, під час якого він підніметься на висоту 15 км над Землею.
Глава SpaceX Ілон Маск назвав точну дату цього запуску і розкрив деталі головного тестового польоту Starship, від якого багато у чому буде залежати подальша доля корабля.
За словами Маска, ключовий запуск Starship відбудеться «через тиждень», тобто на початку грудня 2020-го.
«Ми плануємо зробити перший політ на висоту 15 км… Завдання полягають у тому, щоб перевірити підйом трьох двигунів, закрилки, перехід від основного бака до верхнього і маневр при приземленні… Багато що потрібно зробити правильно, так що шанс успішного запуску — один з трьох» , — писав Ілон Маск у своєму Twitter.
Попередній тест прототипу Starship відбувся кілька місяців тому: тоді версію корабля Starship SN6 запустили у південному Техасі, після чого апарат піднявся у повітря на кілька сотень метрів, завис на лічені секунди і сів на посадочні опори.
За словами Маска, довжина всього корабля Starship разом з ракетою Super Heavy складе близько 120 метрів. У SpaceX припускають, що корабель буде багаторазовим, і призначеним для запусків з морської платформи.
За добу в Україні виявили 9 946 випадків COVID-19
В Україні станом на 30 листопада 2020 року зареєстрували 9 946 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“9 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 30 листопада 2020 року. Зокрема, захворіли 570 дітей та 360 медпрацівників”, – написав Степанов.
За його словами, за минулу добу госпіталізовано ️госпіталізовано 1 161 особу, ️летальних випадків – 114, ️одужало – 5 771 особа. За добу ️здійснено 31 901 тестування, зокрема методом ПЛР – 26 290, методом ІФА – 5 611.
“За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1 460), Дніпропетровській (1 138), Одеській (818), Запорізькій (725) та Київській (691) областях”, – зазначив глава МОЗ.
Степанов поінформував, що від початку пандемії в Україні зареєстровано 732 625 випадки COVID-19, одужало – 345 149 осіб, летальних випадків – 12 327, проведено 4 528 772 ПЛР-тестування.
Як повідомлялося, за попередню добу в Україні зареєстровано 12 978 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
Окупанти чотири рази відкривали вогонь по українських позиціях на Донбасі
За минулу добу, 29 листопада, збройні формування Російської Федерації і її найманці чотири рази порушили домовленості про перемир’я. Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил немає.
Про це повідомили в прес-центрі штабу ООС.
Поблизу Катеринівки терористи застосували гранатомети різних систем і міномети калібру 82 мм.
Неподалік Попасної бойовики вели вогонь з автоматичного станкового гранатомета, стрілецької зброї та ручного протитанкового гранатомета.
В районі селища Луганське диверсійна група окупантів підійшла до українських позицій.
“Злагодженими діями українські захисники зірвали спробу ворожих диверсантів провести мінування позицій наших військ. Після вогневого контакту противник відійшов”, – відзначили в штабі.
На шляху відступу ДРГ українські військові виявили засоби мінування російського виробництва, особисті речі диверсантів та інше військове спорядження.
На цій же ділянці бійці ОС збили ворожий БПЛА. Його диверсанти використовували для проведення розвідки та коректування свого підходу до українських позицій.
З початку поточної доби штаб не фіксував порушення перемир’я.
Нагадаємо, 28 листопада збройні формування Російської Федерації і її найманці дев’ять разів порушили досягнуті мирні домовленості. Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат і поранень не було.
Минулого тижня на Донбасі загинув український військовий. Військовослужбовець був убитий кулею ворожого снайпера.
Локдаун в Україні можуть ввести на новорічні свята: що відомо
Влада розглядає декілька можливих варіантів локдауну. Один з них передбачає посилення карантину на новорічні свята.
“Кабмін планує ввести повний локдаун з 24 грудня по 15 січня”, – заявив у Facebook народний депутат Олександр Дубінський (“Слуга народу”).
Співрозмовник видання в Офісі президента зазначив, що це лише “один з варіантів”.
“Кожен день вносяться корективи. Немає єдиного обов’язкового дня введення тотального локдауну”, – сказав він.
У той же час джерело в уряді додав, що рішення щодо локдауну ще не прийнято.
“Дат ніяких немає. І формат “локдауну” теж під питанням”, – уточнив співрозмовник.
Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що уряд розглядає варіант “інтелектуального локдауна” в Україні. Він дозволить не вводити ті ж жорсткі обмеження, що й навесні, по всій країні.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україні точно не буде локдауну з наступного тижня. Перелік обмежень при суворому карантині ще розробляється.