Гість студії – хендмейдерка Таня Поринець. З чого робити новорічні іграшки, де купляти матеріали та в чому суть казки дитячих майстер-класів, зокрема по виготовленню ялинкових прикрас слухайте у подкасті програми “Persona Grata”:
Один з найвідоміших професорів УжНУ, туризмознавець та головний помічник Святого Миколая на Закарпатті Федір Шандор про Парад Миколайчиків, Перший закарпатський фестиваль пряників, фудблог “Се-се ай” та багато іншого у програмі “Persona Grata”:
Директорка турагенства Reny’s TravelРената Ізай про класичний зимовий відпочинок та про екзотичні напрямки для відпочинку взимку у подкасті програми “Persona Grata”:
Гостя також проанонсувала воркшоп“Усе, що ви хотіли знати про бюджетний відпочинок”, який відбудеться 22 грудня о 19 год. у Wine’s.
Письменник, журналіст і сценарист Олександр Гаврош та кінорежисер і вчений-юрист В’ячеслав Бігун розповіли про свої останні творчі доробки – Олександр Гаврош про книгу “Дубрівка колись і тепер”, а В’ячеслав Бігун про стрічку “Останній солдат”. Обидва твори приурочені до 600-річчя від появи першої письмової згадки про село Дубрівка на Ужгородщині.
“Дубрівка колись і тепер” – історико-краєзначий нарис, щедро доповнений унікальними фотографіями, яких у виданні понад сотня. За словами автора, кропітка робота над книжкою тривала понад півроку. Книжка-альбом “Дубрівка колись і тепер” може стати чудовим прикладом для інших сіл Закарпаття, які хочуть в сучасній формі, стисло, містко та ілюстративно розповісти про свою історію та сьогодення.
Стрічка “Останній солдат” через історію однієї людини показує долю всього Закарпаття. У 35-хвилинному документальному фільмі перший оптиміст і останній солдат Другої світової війни, шахіст, бібліотекар, дяк, 91-річний Юрій Куруц, оспівує епічну історію свого життя та рідного краю.
Про зв’язок минулого з сучасною ментальністю закарпатців, а також про значимість знання власної історії заради майбутнього слухайте у подкасті програми “Persona Grata” з гостями у студії:
Про роман “Не озирайся і мовчи” та тур #100містНОІМ, а також про політику та щастя слухайте у подкасті програми “Persona Grata” з гостем Максом Кідруком, відомим письменником та мандрівником:
Поетеса Лариса Лебедівна завітала до Закарпаття з презентацією збірки поезій “Не Єва”.
«Про вічне повернення, про те, що живе ніколи не помирає, але вічно переймає іншу форму. Кожне слово в ній – це ключ, яким можна відімкнути двері до Вічності всередині нас. Це поезія сповнена руху, що розгортається і триває у міфологічному часі, скасовуючи хронологію і подієвість. Все існує водночас. То як не загубитися у цих прозорих напівнатяках?», – інтригує анотація до книжки.
Програма “Persona Grata”з гостею Ларисою Лебедівною – це авторська поезія, передбачення Ренесансу та жінка “нової ери”…
Сьогодні, 1 грудня, о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться творчий вечір Лариси Лебедівни.
Координатор проекту “16 днів проти насильства над жінками та дівчатами” Елеонора Вишняк у студії Radio 7 про необхідність протидії насильству за гендерною ознакою.
Чому і для чого реалізовується Проект, які заходи в його рамках проводяться в Україні, а також, зокрема, як долучилось Закарпаття слухайте у програмі “Persona Grata”:
Гостя анонсувала 2 грудня тематичний автопробіг, який стартуватиме у Перечині. Планується зробити символічно 16 зупинок у маленьких містечках та селах області.
Вікторія Андрусів – тележурналіст, письменниця, лауреат міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2014», авторка поетичних , а також прозових збірок «Фізіологія жіночої депресії», «Курвацьке життя» та «Омана небесна».Півтора року проживає у США.
Про те, чим здивувала Америка та якою відкрилась Україна при приїзді, а також про нову повість «Тринадцять жінок Івони» слухайте у програмі “Persona Grata”:
Як кажуть на Закарпатті, хлопці з гурту “Вандор” дуже шіковні, адже уже 10 грудня вони представлять у галереї “Ілько” свій перший альбом. Наразі працюють над 25 композиціями. Обіцяють колоритне шоу за участі дівочого хору. Тож, не пропустіть можливості насолодитись міксом рокової та хорової музики.
У повному випуску програми “Persona Grata” слухайте також про робочі версії найменування гурту, експеременти з скрипкою та їхні репетиції:
Сьогодні гурт “Без обмежень”займає лідируючі позиції у чартах країни, їхні кліпи переглядать мільйони, а шанувальники з нетерпінням очікують на новий сингл. Грають у жанрах рок, поп-рок, альтернативний рок, інді-рок. Розпочалось все у далекому 1999 році із рідного Мукачева. Встигли двічі змінити назву – спочатку стартували з відомим нині найменуванням “Без обмежень”, потім – “Without Limits”, а після – знову повернулись до першого варіанту. Хлопці й досі по-особливому ставляться до рідного містечка Мукачева. Кажуть, що атмосфера тут рідна. Відзначають також і Львів. Радують місцеву публіку концертами на біс.
Лідер гурту Сергій Танчинець не стоїть осторонь суспільно-політичних подій у країні. З виступами систематично відвідує воїнів на Сході, а також цивільних. Не є прихильником “зради” і вважає, що у нас, українців, все буде добре.
Про осінній тур, майбутній альбом, квоти, як та чому змінювалась назва гурту, а також про публіку:
Окрім того, про добірку “The best of”, стрімінгові сервіси та виступ у Лондоні:
Програми «Завтра.UA» є найбільшою приватною загальнонаціональною програмою з підтримки талановитої молоді в Україні. Вона входить до комплексу проектів Фонду Віктора Пінчука в галузі освіти та науки.
Окрім матеріальної складової, а саме виплати стипендій, Фонд також пропонує ряд освітніх можливостей, зокрема участь у різних форумах, відвідування лекцій та інше.
Стипендіат програми «Завтра.UA» Віталій Чорненький у студії Radio 7 розповів про, власне, саму Програму, вимоги до кандидатів на участь та етапи конкурсу.