RADIO7

#добреналаштоване

Вже 148 закарпатських виборців змінили своє місце голосування

Вже 148 закарпатських виборців змінили своє місце голосування

  • Всього 148 закарпатських виборців станом на 18 червня змінили своє місце голосування. Такі дані оприлюднено в Державному реєстрі виборців. З них – 37 ВПО (3 з АРК, 27 з Донецької області та 7 з Луганської області). За словами Анжели Бабкіної, радниці з питань ВПО в Закарпатській області, це набагато менша кількість, аніж на виборах президента (перший і другий тур). «Ще є час до 15 липня, але ближче до дедлайну можуть бути черги, краще зробити все заздалегідь. Для цього треба звернутися у Реєстр виборців за місцем проживання з паспортом. До речі, якщо раніше тільки ВПО могли надавати паспорт без будь-яких інших документів для зміни реєстрації, то зараз це можуть зробити усі виборці. Адже до цього часу звичайно громадяни (не ВПО) мали надати ще документи, які підтверджують якимось чином зміну місця: чи документи по нерухомості, чи веденні підприємницької діяльності, чи довідку з роботи. Тепер потрібен тільки паспорт і заява усталеного зразка з вказанням вмотивованої причини зміни місця голосування»,- каже Анжела Бабкіна.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно. Обов’язково треба перевірити своє прізвище у списках виборців. Якщо у день голосування виборцю виповнюється 18 років то за 10 днів до Дня народження необхідно звернутися в місцевий Реєстр виборців із заявою про внесення даних.

Що також важливо, каже Анжела Бабкіна, переселенці на позачергових виборах до ВР отримають тільки один бюлетень (всі інші виборці –два (партійні списки та кандидати-мажоритарники). «Оскільки не прийнято зміни до Виборчого кодексу і не прийнято законопроект № 6240, де б надавалась можливість переселенцям голосувати за мажоритарників. Тому вони обиратимуть депутатів тільки за партійними списками,- додає Анжела Бабкіна.

 

  • Партія «Голос» Святослава Вакарчука представила команду на Закарпатті. Зустріч відбулася у відкритому форматі, поблизу Ужгородського замку.

Згідно з озвученою інформацією, до партійного списку «Голосу» включені чотири представники віз Закарпаття: Юрій Світлик, Павло Гомонай, Олег Белейканич та Людмила Лівак.

На мажоритарних округах команда «Голосу» виставили 5 кандидатів:

68 округ (Ужгород, Ужгородський район) – Михайло Савчин, професор, конституціоналіст

69 округ (Мукачево) – Олександр Шершун, громадський активіст, працює у сфері туризму

71 округ (Хуст) – Іванна Розман, педагог

72 округ (Рахів, Тячів) – Олександр Данилюк, військовий хірург

73 округ (Виноградів, Берегово) – Тарас Керечан, представник ІТ-сфери

На 70 окрузі «Голос» не виставив свого кандидата.

Представляючи закарпатську команду «Голосу» її лідер Юрій Світлик зазначив: «У нас є віра, точно є спільні цінності, натхнення і бажання до змін. У нас формується і вже є кістяк команди. Тому запрошуємо закарпатців приєднуватися до цього процесу, ми спільно будемо творити зміни».

«Наша команда – не технологічний проект, це команда, яка може змінити нашу країну, наше Закарпаття. Ми обов’язково будемо йти і на місцеві вибори, і доб’ємося  успіху»,  – додав Пало Гомонай.

Громадський активіст Василь Маняк пізніше додав: «Практично вся команда – це люди, об’єднані Майданом. Етап Революції Гідності дав можливість перевірити кожного і тому коли з’явилася платформа, яка, я сподіваюся, об’єднає всі здорові сили у країні для реалізації таких потрібних нам реформ. На жаль, окрім початку децентралізації і реформи поліції у частині патрульної поліції не реалізовано нічого. Ми шукали таку можливість і нарешті її знайшли. Прийняли рішення включитися у процес. Радий, що були оцінені ті досягнення, які ми зробили під час Революції. Обіцяю, що зробимо усе, щоб Україна і конкретно Закарпаття мали можливість змінюватися. Нам буде потрібна допомога, бо це роки важкої, клопіткої праці».

Чому «Голос»?

Як пояснив Павло Гомонай, команда вибрала спільний із «Голосом» шлях, оскільки це був шанс «виставити чистих кандидатів»: «Громадський конвент, який сформувався під час Євромайдану, прийняв рішення брати участь у виборах із партією «Голос». Чому саме «Голос»? Це дуже просто пояснити. Це – перший випадок, коли ми мали можливість сформувати команду, сформувати її разом із громадою і виставити абсолютно чистих кандидатів. Завдяки цьому ми отримали кандидатів, за якими немає шлейфів, які є розумними, активними спеціалістами у своїй сфері».

Юрій Світлик, відповідаючи на питання журналістів, зазначив, що «Голос» планує розвивати осередки у різних районах Закарпаття, але – не одразу: «Вся кампанія «Голосу» побудована на волонтерських засадах. Бо у нас немає олігархічного фінансування і слава Богу! Тому ми і тут. Ми не хочемо брудних грошей, хоча пропозицій вистачає. І ми вважаємо, що це – найбільш правильний шлях. Особисто я не прихильник таких процесів – швидкоплинних, дотермінових виборів, коли хаотично підшуковуються люди, бо це неправильний шлях. Політика – це не шоу-бізнес і  не гра. Нас поставили у ці умови і  ми їх прийняли, а далі будемо працювати над серйозною, потужною розбудовою команди на Закарпатті. «Голос» буде представлений у кожному районі, у кожному населеному пункті. І буде не просто представлений, це будуть достойні, професійні люди.  Але зараз, протягом цих двох місяців про активну розбудову не йдеться, працюємо, шукаємо людей на місцях, але не спішимо».

Ужгородський прес-клуб

 

 

Makhanets Alex

    Leave a Reply