RADIO7

#добреналаштоване

12 полоненим українським морякам продовжили тримання під вартою

12 полоненим українським морякам продовжили тримання під вартою

Дванадцятьом полоненим українським морякам обрали запобіжний захід у Лефортовському суді Москви. Моряків судили окремими групами по 4 людини. Усім винесли однакові рішення — продовження тримання під вартою до 24 квітня 2019 року.

Про це повідомила кореспондентка Громадського з зали суду.

У першій групі судили Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгенія Семидоцького та Сергія Цибізова. У другій групі були Богдан Головаш, Андрій Шевченко, Сергій Попов та Володимир Терещенко. Третя група — представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В’ячеслав Зінченко.

Засідання суду відбувалося в закритому режимі, як і клопотала ФСБ. Оголошення рішення було відкритим — на ньому були присутні журналісти та родичі полонених.

Адвокати моряків клопотали, аби справу моряків розглядав військовий суд, адже моряки — військовополонені. Однак суддя відхилила прохання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою українцям нібито через те, що моряки можуть переховуватися від слідства. Адвокати заявили, що слідчі фактично не обґрунтували свою заяву.

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідали на жодні питання судді, які не стосуються їхнього імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію та положення про військовополонених.

Моряків судять шістьома групами по 4 людини. Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/chotirom-polonenim-ukrayinskim-moryakam-prodovzhili-trimannya-pid-vartoyu-do-26-kvitnya

Leave a Reply