Геологи Уральського федерального університету, Новосибірського державного університету та Геологічного інституту РАН оприлюднили своє відкриття на щорічній зустрічі метеоритичного товариства в Москві, пише Science Alert.
Відкриття ще належить офіційно задокументувати, але вчені назвали мінерал уакітітом в честь селища Уакіт в Сибіру, де впав метеорит.
Згідно з дослідженням, метеорит під назвою Уакіт на 98% складається з залізного сплаву, відомого як камасит, який раніше знаходили тільки в інших метеоритах. Решта 2% – мінерали, більшість з яких також відомі тільки в космосі. Склад метеорита такий, що він повинен був сформуватися за екстремальних жарких обставин – більше 1 273 Кельвіна (1000 градусів Цельсія).
Коли вчені розглядали камінь під мікроскопом, вони виявили маленькі гранули уакітіта. Його включення становили всього 5 мікрометрів. Для порівняння, середнє людський волосся має 99 мікрометрів в діаметрі.
“На жаль, ми не змогли отримати всі фізичні і оптичні властивості уакітіта через дуже невеликі розміри зерен”, – зізнаються дослідники.
Проте, вчені змогли визначити деякі з фізичних властивостей нового мінералу. Він схожий на нітрид ванадію, має світло-сірий колір з рожевим відтінком у відбитому світлі і має твердість 9-10 за шкалою Мооса. Це ставить його на той же рівень твердості, що і інші нітриди, тобто він не такий твердий, як алмаз, який з 10 балами за шкалою Мооса залишається найбільш твердим мінералом.
Щоб дізнатися більше про уакітіт, вченим, ймовірно, знадобиться або більш досконала технологія, або ще один метеорит, що містить набагато більше мінералу.
Leave a Reply