В Ужгороді триває перша публічна консультація. Стосується вона озеленення міста, а саме висадки нових дерев на Київській набережній. За словами біологів, з початку 2000-х років каштани, які там знаходяться, вражає мінуюча міль, яка є небезпечною і боротися з нею дуже важко.
Ярослава ГАСИНЕЦЬ, ботанік
Саме тому й було вирішено, що між деревами треба підсаджувати молоденькі. Основна мета і завдання, які стояли перед нами – це вибрати ті породи, які би гарно вписалися на цій алеї. Оскільки, як радянські озеленювачі, так і чехословацькі ботаніки обирали якусь унікальну породу для кожної набережної.
Цього разу обрати породу можуть самі містяни — шляхом електронного голосування, або надіславши смс-повідомлення на вказаний номер телефону.
Ботаніки біологічного факультету УжНУ запропонували 6 видів дерев, які найкраще підійдуть для Ужгорода: Ясен вузьколистий, Клен гостролистий, Липа срібляста, Дуб звичайний, Павловнія повстиста і Гінкго білоба.
Ярослава ГАСИНЕЦЬ, ботанік
Вони є найменше вразливі до хвороб, вони є стійкі і адаптовані догрунтово-кліматичних умов. Відповідно, ці дерева мають бути великі, мати хорошу кореневу систему, укріплювати берег, оскільки це берег річки. Вони мають мати розлогу крону. Бути біофільтром, гарно очищувати повітря і бути хорошими деревами, які роблять затінок для відпочиваючих на набережній.
За останніми даними, лідирує екзотичне дерево – Гінкго білоба, з невеликим відривом від неї – Павловнія повстиста, Липа срібляста і Дуб звичайний.
Микола ЯЦКОВ, регіональний координатор Інституту «Республіка»
Немає значення кількісні параметри, має значення сама тенденція, що є більш затребуване в ужгородців. Але різниця у голосах між цими деревами майже мінімальна. Тому це трошки ускладнює вибір для самого виконавця – міської влади. Міська рада проаналізує результати публічної консультації. І тільки після цього буде прийнято рішення про закупівлю конкретних саджанців. Само собою. Що це все буде здійснюватися за рахунок місцевого бюджету.
Участь у голосуванні уже взяло більше трьохсот ужгородців. Однак воно триватиме ще до 15-го червня. За словами фундаторів консультацій та біологів: якщо обрати одне дерево не вдасться, висаджуватимуть два види почергово.
Sms «8367 (пробіл) номер відповіді» на номер 0931770035
Leave a Reply