Іванна Климпуш-Цинцадзе приклала дуже багато зусиль, щоб зберегти Рахівський район, як окрему адміністративну одиницю, однак не підтримала, як і вся фракція «Європейської Солідарності», постанову «Про утворення та ліквідацію районів», оскільки до неї виникло занадто багато питань, на які влада не дала відповіді.
Про це народна депутатка України від партії «Європейська Солідарність» розповіла в ефірі телеканалу «U-Іn».
«Я пишаюся тим, що вся моя пророблена робота щодо того, щоб Рахівський район залишився окремою адміністративно-територіальною одиницею, дала свої плоди, – наголосила пані Іванна. – Довелося спілкуватися з усіма: починаючи від прем’єр-міністра, міністра, заступників міністра, колег з підкомітету, з комітету, який ухвалював вже підготовчі рішення. Дуже рада, що вдалося достукатися з аргументами, які мені також допомогли сформулювати і наші колеги на місцях: районна рада, громадські організації Рахівщини. Це високогірний район. Є нормальна практика європейських країн, коли високогірні, важкодоступні райони, навіть якщо вони не відповідають всій методології, як це було і з Рахівським районом, все одно вдається зберегти».
Водночас, пояснює, голова Закарпатської територіальної організації Політичної партії «Європейська Солідарність», фракція прийняла рішення не підтримувати постанову, оскільки залишилися незрозумілими принципи функціонування майбутніх адміністративних одиниць.
«На жаль, загалом, як «Європейська Солідарність», ми не могли собі дозволити проголосувати за цю постанову. У нас була велика кількість зауважень. Проблема в тому, що ця реформа зараз робиться у такий спосіб, що віз кладеться попереду коня, – пояснила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Зміна територіального розподілу мала відбутися після того, як були б ухвалені рішення про те, в який спосіб і як міняються повноваження між областю, громадою, районом. Що дійсно лишається на рівні району, який фінансовий ресурс залишається на рівні районів, як будуть працювати суди? До багатьох територіальних органів міністерств є питання, як їхня робота буде організована. На жаль, ця кількість питань і нерозуміння відповідей на ці питання не дозволили нам проголосувати за те, що називається адміністративно-територіальною реформою, а насправді є просто зміною територіального поділу».
Нагадаємо, постанова Верховної Ради України № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» була підтримана народними депутатами 17 липня 2020 року.
Leave a Reply