RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатські митники вчергове викрили схему незаконного вивезення за межі України лісоматеріалів

Закарпатські митники вчергове викрили схему незаконного вивезення за межі України лісоматеріалів

        

Посадові особи Закарпатської митниці максимально контролюють експорт лісу та лісоматеріалів, особливо цінних порід. Але «ділків» це не зупиняє, і вони щоразу вдаються до нових спроб, як обійти митне законодавство та у незаконний спосіб експортувати лісову продукцію за кордон. А коли незаконні схеми провалюються, порушники притягуються до адмінвідповідальності, сплачуючи чималі штрафи з подальшою конфіскацією незаконних товарів.

Так, нещодавно на кордоні з Угорщиною закарпатські митники задокументували чергове правопорушення, пов’язане із «липовими» документами на експорт лісоматеріалів, вартістю майже 300 тис грн.

Порушником виявився 57-річний підприємець із Воловеччини, який експортував в Угорщину вантаж «пиломатеріали хвойні (ялиця, ялина) обрізні», 972 шт, об’ємом 39 м куб, вартістю 6,2 тис євро.

Під час візуальної перевірки на митному посту «Тиса» товаросупровідних документів інспектори виявили певні розбіжності щодо геометричних розмірів даного товару. Задекларовані відомості не відповідали фактичному вантажу та не сходилися з даними, зазначеними в рахунку-інвойсі та Сертифікаті про походження лісоматеріалів для здійснення експортних операцій.

Після ретельної перевірки документів і перерахунку товару було встановлено невідповідність даних не лише щодо геометричних розмірів лісової продукції, а й кількості пиломатеріалів. Також виявлено невідповідність даних у зазначеному Сертифікаті, який був виданий на іншу партію лісоматеріалів.

Таким чином, за подання митному органу документів з неправдивими відомостями на експорт лісоматеріалів, відносно підприємця складено протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі вантаж з пиломатеріалами, об’ємом 43,1 м куб, вартістю майже 300 тис грн, тимчасово вилучено до рішення суду.

До слова, за січень-квітень 2023 року у зоні діяльності Закарпатської митниці задокументовано 8 протоколів про ПМП, де предметами правопорушень виступали лісоматеріали.

Пресслужба Закарпатської митниці

Comments are closed.