RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатські митники упередили незаконне вивезення з України раритетного витвору мистецтва відомого австрійського художника

Закарпатські митники упередили незаконне вивезення з України раритетного витвору мистецтва відомого австрійського художника

Старовинну картину відомого австрійського художника-пейзажиста довелось вилучати на митному посту «Тиса», що на кордоні з Угорщиною, через недекларування та відсутності дозвільних документів.

Порушником виявився 35-річний житель Закарпаття, який, виїжджаючи з України в Угорщину на мікроавтобусі «Мерседес-Бенц Спрінтер», вирішив обійти митне законодавство.

Так, під час проходження митного контролю водій свідомо обрав спрощену смугу – «зелений коридор». Цим наш співвітчизник засвідчував правомірні наміри перетнути кордон та й ще усно заперечив про наявність предметів, які підлягають обов’язковому декларуванню та обмежені при вивезенні з митної території України.

Однак, на підставі аналізу та оцінки ризиків інспектори-пошуківці ретельно перевірили транспортний засіб та виявили старовинний витвір мистецтва із зазначеним на зворотному боці автором – відомого художника-пейзажиста Еміла Барбаріні.

Картина знаходилася у багажному відсіку мікроавтобуса серед особистих речей пасажирів, які також їхали до Угорщини цим транспортним засобом.

Як зізнався закарпатець, витвір мистецтва переміщував у Чехію, але будь-які дозвільні документи при собі не мав.

Сюжетний пейзаж із зображенням жінки з дитиною поблизу села виконаний на дерев’яній дошці, поміщений у золотисту рамку, розміром 52х46,5 см. У нижній частині рами наявна металічна табличка з ініціалом та прізвищем автора «E.BARBARINI», який жив з 1855 по 1930 роки і є сином також відомого австрійського художника-пейзажиста Франца Барбаріні.

Відтак, через порушення встановленого порядку проходження митного контролю у «зеленому коридорі» та не заявлення митникам точних відомостей про предмет, який підлягає обов’язковому письмовому декларуванню та є обмежений до переміщення через митний кордон України,  відносно гр.України складено протокол за ч.3 статті 471 Митного кодексу України.

Наразі картину вилучено, а її остаточну вартість та чи представляє художню або історико-культурну цінність, визначить експерт-мистецтвознавець.

Пресслужба Закарпатської митниці

Comments are closed.