RADIO7

#добреналаштоване

Забезпечення свободи слова, відкритості влади, інформаційна безпека,  – пріоритетні завдання у реалізації регіональної програми

Забезпечення свободи слова, відкритості влади, інформаційна безпека,  – пріоритетні завдання у реалізації регіональної програми

У ході чергової сесії Закарпатської обласної ради крайові парламентарі затверджуватимуть звіт про хід виконанняПрограми підтримки розвитку інформаційної галузі Закарпаття  на 2018 – 2020 роки. Відповідний проект рішення вже опублікований на сайті облради.

Координація і контроль за виконанням Програми здійснювалися  департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У пояснювальній записці йдеться, що реалізація заходів програми забезпечила системність інформаційної політики на території області, проведення протягом 2018 року заходів, головним об’єктом яких є інформаційна сфера Закарпатської області.

Виконавець інформує, що торік у рамках програми проводилися різноманітні інформаційні заходи. А це – брифінги; прес-тури; прес-конференції; засідання за круглим столом; конкурси серед засобів масової інформації, відзначення ювілеїв газет, радіо і телебачення тощо.

Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2018 рік складав 1118,00  тис грн.; в обласному бюджеті граничні обсяги видатків становили 713,00 тис гривень. Фактично торік профінансовано заходи програми на суму 689,00 тис гривень. Кошти використовувалися на інформування громади про діяльність органів державної виконавчої влади в області, реалізацію соціально-економічних, адміністративних реформ, що втілюються на території області тощо.

У звітному періоді реалізовано близько трьох десятків стратегічних завдань і близько двох десятків заходів за пріоритетними напрямками, в яких взяли участь понад п’ять сотень представників мас-медіа, громадських організацій, науковців, творчої інтелігенції; опубліковано близько тисячу публікацій, проведено рекламно-інформаційні прес-тури для представників засобів масової інформації та інших зацікавлених організацій;  фестивалі з журналістської майстерності.

Співпрацюючи із представниками провідних ЗМІ в різних виданнях розміщено близько тисячі публікацій та відеосюжетів, які відкрили область як місце різнопланового відпочинку. Зокрема, торік всебічно висвітлювалася модернізація інфраструктурних об’єктів краю та об’єктів культурної спадщини, які розташовані у Воловецькому, Міжгірському, Тячівському та ін. районах області.

Експерти програми констатують – програму виконано на 90 % від запланованого у зв’язку з тим, що регіональні державні телерадіокомпанії після реорганізації вже офіційно працюють як філії Національної телекомпанії України, а  відтак заплановані Програмою кошти на висвітлення  та спільні проекти не були використані у повному обсязі, оскільки механізм співпраці державних органів з публічними акціонерними товариствами змінено та й комунальна преса перебуває на стадії реформування.

Оцінюючи ефективність виконання програми фахівці зазначають, що вдалося покращити головні напрямки здійснення державної інформаційної політики. Зокрема, щодо забезпечення свободи слова та сприяння вільному доступу до суспільнозначимої інформації; сприяння конкуренції у сфері засобів масової інформації; сприяння відкритості та прозорості органів державної влади та місцевого самоврядування; формування позитивного іміджу держави та державних органів; забезпечення інформаційної безпеки.

Прес-служба Закарпатської облради

Leave a Reply