У липні зафіксовано вісім випадків фізичної агресії щодо журналістів. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
Вказано, що напади були у Києві та області, у Дніпропетровській та Чернігівській областях, в Одесі та Херсоні.
“Відповідно до моніторингу “Індекс фізичної безпеки журналістів України”, у липні зафіксовано 8 проявів фізичної агресії стосовно до журналістів. У червні таких було 2, а загалом за 7 місяців 2018-го року трапилось 53 інциденти із застосуванням сили до журналістів”, – сказано у повідомленні.
Вказано, що дружина турецького журналіста Юсуфа Інана, якого силоміць депортували з Миколаєва до Туреччини, заявила про побиття чоловіка працівниками СБУ.
Також спілка зафіксувала 2 випадки пошкодження редакційного майна: у Дніпропетровській області підпалили редакцію газети “Событие”, а у Сумській області згорів автомобіль журналіста-розслідувача.
У НСЖУ підкреслюють, що свідоме розпилення поліцейським сльозогінного газу у обличчя фотокореспондента Єфрема Лукацького у Києві є одним із найрезонансніших випадків фізичної агресії до журналіста.
Постраждалий журналіст, який є керівником представництва міжнародного агентства Associated Press, відмовився писати заяву про злочин, однак у поліції триває службове розслідування за фактом розпилення сльозогінного газу в обличчя фотокора.
“Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів! Маємо 53 інциденти з початку року у Києві та регіонах при відсутності прецедентів належного покарання за атаки на журналістів… Рівень тривоги у журналістських колах щодо фізичної безпеки є надзвичайним”, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/ukraine-byut-zhurnalistov-fakticheski-kazhdye-1533283912.html
Leave a Reply