RADIO7

#добреналаштоване

У ХУСТІ ОБГОВОРИЛИ ВІДСУТНІТЬ ЗНАЧНОЇ ЧАСТИНИ ВИБОРЦІВ ТА АКТИВНОЇ РОБОТИ ШТАБІВ

У ХУСТІ ОБГОВОРИЛИ ВІДСУТНІТЬ ЗНАЧНОЇ ЧАСТИНИ ВИБОРЦІВ ТА АКТИВНОЇ РОБОТИ ШТАБІВ

У Хусті відбулося виїзне засідання Ужгородського прес-клубу на тему «Особливості виборчої кампанії по округу №71: кандидати, електоральні настрої, прогнози експертів». Були запрошені до розмови кандидати, ЗМІ, представники політичних та державних структур. Присутні долучилися до дискусії про хід виборчої кампанії на Закарпатті та, зокрема, в окрузі №71.

«Наразі маємо в окрузі 72 тисячі виборів з гаком, кількість змінюється з кожним днем,- розповіла Оксана Летка, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Хустської РДА.- На нашій території 50 виборчих дільниць, працюємо з усіма виборчими комісіями. Наша головна діяльність – виготовлення списків виборців для голосування. Листом ЦВК було визначено з 1 червня всі вихідні і святкові дні для нас робочими. Тож нагадуємо виборцями, що чекаємо їх будь-якого дня, якщо хочуть перевірити свої дані у списках або змінити місце голосування».

За словами Оксани Леткої, наразі знято усі обмеження щодо зміни місця голосування, що мало б сприяти задоволенню усіх конституційних прав виборців. «Слід особисто звернутися з паспортом громадянина України та самостійно визначити мету зміни місця голосування. Наразі у нас не надто багато виборців скористалися такою функцією. У мене склалося враження, що всі чекали рішення суду щодо того, розпочався виборчий процес чи ні. Маємо наразі лише 12 заяв, але думаю, що до 15 липня їх кількість збільшиться. Колеги з Ужгорода повідомляють, що у них цей процес йде значно активніше», -зауважила начальників відділу.

Одна з проблем на виборчому окрузі – значна кількість (2225) виборців включена у списки виборців (стоїть на консульському обліку) закордоном (Чехія, Польща, Італія, Канада). «Це досить велика кількість виборців, значна частина населення з таких сіл як Драгово, Золотарево, Рокосово, Сокирниця. Через це навіть виборча дільниця у Золотарево перейшли із статуту велико у середню,- зауважила Оксана Летка.

Андрій Андрощенко, керівник обласного виборчого штабу партії «Європейська солідарність» розповів, що на президентських виборах керував штабом партії в окрузі, тепер його обрано керівником обласного штабу партії. «У нашому мажоритарному окрузі не виявилося бажаючих балотуватися, але у всіх інших округах маємо мажоритарників», – розповів Андрій Андрощенко.

Микита Кузнєцов, представник партії «Європейська солідарність» по Хустському району додав: «Наш курс – проєвропейський. Ми не маємо мети «топити» опонентів, виступати проти них. Водночас нашим завданням є не допустити реваншу проросійських сил».

Ростислав Агоста, представник ВО «Батьківщина» у окрузі зауважив: «Наразі виборча кампанія проходить тихо і мені здається, що керівники партії вже сказали все необхідне на всеукраїнському рівні».

Олег Белейканич, кандидат від списку партії «Голос» розповів, чому вирішив кандидувати на виборах: «Я безпартійний, військовий, кілька місяців тому повернувся з ротації. Я чекав цієї пропозиції взяти участь у виборах, бо нараз в Україні дуже відповідальний момент і лише своєю активністю кожен може внести вклад у те, щоб Україна стала справді державою вільних людей, що будуть своє гідне майбутнє разом. При всьому багатстві вибору серед партій в Україні альтернативи я знайшов, мені здається «Голос» найбільше зберіг ідеали Майдану, яким би цей вислів не був «затертим» Тому я вирішив віддати частину свого життя, сили, час, щоб бути причетним до цих історичних змін».

Павло Гомонай, заступник координатора партії «Голос» на Закарпатті додав: «Нам вдалося сформувати чудову команду. Наші кандидати є фахівцями, чудовими менеджерами. Проблема у тому, що це мабуть перша літня виборча кампанія і чимало людей у відпустках або ж студенти вдома, а не в гуртожитках, де прописані».

«Для нас найголовнішим є права та свободи громадяни, які часто порушуються. Ми також боремося за те, щоб місцеві проблеми обговорювалися в громаді, а рішення не «спускалися» з Києва», – зауважив Дмитро Березнай, довірена особа кандидата Михайла Боднара,

 Іван Густей, член ОВК №71 наголосив, що проблемою виборчої кампанії є те, що багато виборців зараз або на відпочинку, або на заробітках. «Також фіксуємо випадки по всьому місту агіток без вихідних даних одного з кандидатів. Крім того, сам кандидат поки не зареєстрований на сайті ЦВК», – сказав Іван Густей.

Місцевий активіст, журналіст Роман Келемен відслідковує перебіг виборчої кампанії на Хустщині. На його думку, першою причиною низької явки та можливих пов’язаних з цим маніпуляцій, буде все та ж велика кількість виборці-заробітчан. «Другою причиною будуть відпустки працівників бюджетних установ, які люди навряд чи витрачатимуть на участь у виборчому процесі чи власне у голосуванні. У нас на окрузі поки що немає «двійників», але є кілька відомих осіб, які будуть конкурувати між собою. Хустяни матимуть великий вибір». Головне для суспільства – щоб вибори пройшли чесно. На думку Романа Келемена, нова ВР працюватиме недовго, а коаліцію не буде сформовано.

По ОВК №71 зареєстровано дві жінки-кандидатки до ВР Іванка Розман (партія «Голос) і Наталія Дубчак (ВО «Свобода»). Микола Анишинець, депутат Хустської міської ради, голова фракції ВО «Свобода»: уповноважена особа кандидата Наталія Дубчак наголосив на головних вимогах партії: «Україна понад усе – це не просто гасло, а реалії життя націоналістів і зокрема вже діючих депутатів. Більшість партії пропонують зміни, а націоналісти вже їх запропонували у вигляді законопроектів, які вже роками лежать у Верховній Раді – і щодо деолігархизації, і щодо офшорних зон та з інших болючих для України питань».

Кандидатка-мажоритарниця від округу Іванка Розман у політиці робить перші кроки і назвала сфери, на які найбільше звертає увагу у передвиборчій програмі. «Я працюю вчителем та разом з учнями ми вже 3 роки займаємося екопроектами, нас дуже турбує надмірне використання пластику, забруднення річок, надмірна вирубка лісу. Друге питання – це, звичайно, освітнє. Вчителювання у нас не є престижною працею, низькооплачуваною і я маю намір змінити таку ситуацію»,- зазначила Іванка Розман.

Учасники засідання також зауважили, що попри короткотривалість виборчої кампанії, в окрузі більшість штабів політичних партій та мажоритарників працюють не надто активно. Тим часом необхідно активізувати виборців, які 21 липня можуть надати перевагу відпочинку замість відвідин виборчих дільниць.

Захід проходив у рамках проекту Ужгородського прес-клубу «Інформаційний хаб «Вибори-2019» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Ужгородський прес-клуб реформ

 

Leave a Reply