Цьому сприяв започаткований у квітні минулого року інформаційний ресурс «Митниця – в смартфоні».
Розгляд звернень громадян до державних установ сприяє об’єктивному, якісному та оперативному вирішенню піднятих ними питань. У 2023 році до Закарпатської митниці надійшло 1135 звернень громадян.
Звернення стосувалися кадрових та фінансових питань, а також митного законодавства, новацій та їх застосування. Зокрема, громадян цікавило про: наявність у митниці вакансій; порядок та вимоги декларування товарів; переміщення товарів, валюти та автомобілів через кордон; митна вартість товарів, дотримання митного законодавства, аби уникнути порушення митних правил тощо. А от перевізники порушували проблему вчасної доставки вантажів, яка неможлива через блокування кордонів України з боку Словаччини, Польщі та накопичення великогабаритного транспорту в єЧерзі.
Багато звернень були надіслані через інформаційно-довідковий ресурс «Митниця – у смартфоні», який Закарпатська митниця запустила у квітні минулого року. До речі, порталом та сервісними послугами цікавилися не лише жителі краю, а й громадяни з різних областей України, які для перетину кордону обирали пункти пропуску в інших митниць.
Вони запитували про порядок виїзду за кордон, вивіз/ввіз товарів, розмитнення транспортних засобів, повернення митних платежів. Також через додаток громадяни висловлювали подяку за доречність створення такого актуального та доступного інформаційного ресурсу для користувачів мобільних телефонів. Слушні пропозиції, які залишали для наповнення інформаційного блоку ІД ресурсу, не лише взяті до уваги, а й – реалізовані. Додамо, що завдяки «Митниця – у смартфоні», кожен бажаючий користувач може швидко знайти в мобільному додатку затребувану інформацію та отримати компетентні відповіді на свої запитання.
Незначна кількість скарг, що торік надійшла на адресу Закарпатської митниці, свідчить про ефективність вжитих заходів, направлених на усунення причин проблемних питань, які турбують громадян.
Варто зауважити, що розгляд звернень та особистий прийом громадян – важливий фактор у взаємодії митниці з громадськістю. Він дає змогу структурі покращувати її діяльність та викривати недоліки у своїй роботі. Тому, завдяки удосконаленій формі комунікації з громадянами, закарпатські митники покращують її ефективність та взаємодію. А рішення, які приймалися за зверненнями, мотивовані і ґрунтувалися на нормах чинного законодавства та доводилися до відома заявників.
До слова, свої питання та пропозиції щодо покращення роботи митниці можна надсилати через форму зворотного зв’язку: https://zk.customs.gov.ua/feedback
Пресслужба Закарпатської митниці