RADIO7

#добреналаштоване

Наскільки зручно та ефективно суб’єктам ЗЕД використовувати NCTS?

Наскільки зручно та ефективно суб’єктам ЗЕД використовувати NCTS?

Торік Україна перейшла до застосування системи NCTS як для міжнародних перевезень, так і для внутрішніх перевезень товарів, що перебувають під митним контролем.

А починаючи з квітня 2024 року Україна, виконуючи відповідно до економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС свої зобов’язання на шляху до вступу в ЄС, одним з ключових яких стало приєднання до Конвенції, вчасно перейшла на оновлену версію ІТ системи, яка лежить в основі цієї Конвенції, – NCTS Фаза 5.

Відповідні підготовчі заходи для переходу на використання оновленої фази були проведені і в Закарпатській митниці, що включали інформування та консультації суб’єктів ЗЕД, митних брокерів та підготовку персоналу митниці щодо подачі та митного оформлення декларацій Т1 у оновленій транзитній системі.

Керівник Закарпатської митниці Олександр Семирга підкреслив, що Держмитслужба оперативно реагує на проблемні питання та виклики, які стоять перед бізнесом, ініціює внесення різноманітних змін до законодавчих та нормативно-правових актів з питань митної справи, удосконалює митні процедури та впроваджує новації і сучасні технології в роботу, спрямовані на скорочення часу митного оформлення та переміщення товарів через митний кордон України.

Наскільки зручно та ефективно суб’єкти ЗЕД використовують NCTS, красномовно говорять самі цифри. Приміром, з січня по квітень 2023 року в Закарпатській митниці було оформлено та успішно завершено процедуру спільного транзиту за 731 декларацією типу Т1. А вже за аналогічний період 2024 року цей показник становить 10600 декларацій Т1, що на 1450 % більше. Відповідно збільшилась і кількість суб’єктів режиму, які за вказаний період скористались процедурою спільного транзиту при відправленні товарів через митний кордон України: 4 місяці 2023 року – 11 суб’єктів режиму, 4 місяці 2024 року – їх вже 37.

Принагідно нагадуємо, що суб’єкти ЗЕД мають можливість отримати відповідні авторизації на користування транзитним спрощеннями, передбаченими Конвенцією, що дають можливість підприємству завершувати переміщення товарів за деклараціями Т1 при ввезенні товарів із-за  кордону безпосередньо у себе на території підприємства без заїзду на митні термінали, поміщувати товари у режим спільного транзиту при відправленні їх на експорт з України без необхідності їх доставки на термінали митниці. Такі переваги значно спрощують ведення бізнесу суб’єктами ЗЕД та можуть допомогти скоротити їх фінансові витрати.

У зоні діяльності Закарпатської митниці активними користувачами відповідних транзитних спрощень уже є ряд підприємств, серед яких завод «Флекстронікс ТзОВ». Так, за словами його представника – Михайла Хорошого, отримані підприємством авторизації на застосування спрощень дозволили значно пришвидшити митну обробку вантажів та оптимізувати митно-логістичні витрати при переміщенні товарів через кордон. А в комбінації з відповідними авторизаціями на спрощення, відповідно до статті 19 Митного кодексу України, є можливість здійснювати і поміщення товарів у відповідні режими без заїзду на митні термінали.

Він також рекомендує іншим підприємствам користуватися NCTS, особливо експортерам, бо це підвищить їх конкурентоспроможність та привабливість перед іноземним замовником.

Пресслужба Закарпатської митниці

Comments are closed.