RADIO7

#добреналаштоване

Митна статистика за 2023 рік: показники імпорту зросли на 22%, експорту – стабільні

Митна статистика за 2023 рік: показники імпорту зросли на 22%, експорту – стабільні

У 2023 році закарпатські митники оформили понад 136 митних декларацій, з яких найбільше в режимі «імпорт» – 82 тисячі МД, «експорт» – 51,5 тисяч МД та транзит – 2,5 тисяч МД.

Що стосується структури експорту, то вона є сталою упродовж кількох років. Зокрема, суб’єкти ЗЕД в основному вивозили: зернові культури, насіння і плоди олійних рослин, деревину і вироби з неї, вугілля, меблі, котли, машини, обладнання, жири та олії тваринного та рослинного походження, вироби з чорних металів тощо.

Загальний обсяг експорту торік склав майже 32 млрд грн, а от імпорту – 106,4 млрд грн, що на 22% більше за попередній рік.

Серед основних імпортних товарів виступали: засоби наземного транспорту, реактори, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; електричні машини, телевізійна апаратура, пластмаси, полімерні матеріали; хірургічне приладдя; папір, картон; вироби з чорних металів; фармацевтична продукція тощо.

Експортні операції за вказаний період суб’єкти господарювання найчастіше проводили з такими країнами Євросоюзу, як: Німеччина, Італія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Румунія, Нідерланди, Польща та Франція.

Серед основних країн-імпортерів найчастіше виступали: Чехія, Угорщина, Словаччина, Німеччина, Італія, Китай, Румунія, Іспанія, Австрія та Польща.

Принагідно зазначимо, що Закарпатська митниця приділяє значну увагу спрощенню митних процедур та скороченню часу оформлення товарів. І як результат роботи митників, спрямований на покращення надання сервісу, – є стабільні часові показники митного оформлення імпортних та експортних операцій, які становлять близько 30-40 хв (у разі надання всіх необхідних товаросупровідних документів).

До слова, у 2023 році у зоні діяльності Закарпатської митниці було акредитовано 6750 учасників ЗЕД, з яких понад 2 тисячі – активно здійснювали зовнішньоторговельні операції. У порівнянні з 2022 роком на 632 підприємств збільшилася кількість суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, за 12 місяців 2023 року Закарпатська митниця скерувала у Держбюджет 15,1 млрд грн митних та інших платежів, що на 65% більше за попередній рік.

Пресслужба Закарпатської митниці

Comments are closed.