Після тригодинної дискусії з Макроном, обидва лідери оприлюднили спільну заяву, в якій запевнили у своїй «непохитній» підтримці України, назвавши це необхідністю для досягнення «справедливого та довготривалого вирішення» конфлікту.
У заяві також наголошувалося на необхідності «амбітних змін у масштабах» європейської оборони, і додавалося, що обидва лідери також обговорили такі теми, як ситуація на Близькому Сході та європейська співпраця у сфері міграційної політики.
Напередодні зустрічі Єлисейський палац заявив, що між Макроном і Мелоні є питання, які потребують уточнення, зокрема щодо підтримки України. Зустріч у Палаццо-Кіджі, резиденції італійського уряду, була розцінена як дипломатичне перезавантаження між Парижем і Римом, хоча обидві сторони підкреслили, що між ними ніколи не було «холодної війни». Італія є важливим партнером, заявили в Єлисейському палаці, пише dpa.
Переговори з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо були присвячені тривалому миру в Україні. Фіцо та Мелоні «обговорили свою підтримку справедливого і тривалого миру в Україні та свою прихильність до відновлення країни з огляду на Конференцію з питань відновлення України, яку Італія прийматиме в липні 2025 року», – йдеться у спільній заяві.
Згідно із заявою словацького уряду, лідери двох країн також обговорили розвиток двосторонніх відносин та можливості подальшої співпраці у сфері енергетики.
«Ми зосередилися на війні в Україні. (Мелоні – ред.) була дуже зацікавлена моєю позицією, оскільки Словаччина, звичайно, є сусідньою (до України – ред.) країною. Ми обговорили питання перезавантаження, тобто, що станеться в Європі, коли всі енергоносії з Росії перестануть надходити до Європейського Союзу, – сказав Фіцо журналістам після зустрічі. – Я думаю, що в ЄС є країни, які хочуть продовжити цю війну з думкою, що таким чином можна завдати шкоди Росії. Я не думаю, що ця стратегія працює», – додав словацький лідер.