Керівник державного Суспільного мовника Зураб Аласанія підтримав позицію Центральної виборчої комісії щодо проведення дебатів між кандидатами у президенти. Отже, як і прописано в законодавстві, дебати відбудуться на Суспільному у останню п’ятницю перед голосуванням, а саме 19 квітня, та триватимуть одну годину – з 20:00 до 21:00.
Про це він заявив на спільному брифінгу з головою ЦВК Тетяною Сліпачук.
Суспільний мовник є готовим до проведення дебатів навіть, попри ту активність як є у політичних і позаполітичних колах. Також ми є готовими до будь-яких викликів. Отже, наша позиція така: ми є готовими до дебатів 19 квітня о 20:00 упродовж однієї години, як зазначено в законі. А після того є можливим будь-який час і будь-який формат. Як я розумію, ЦВК не буде сперечатися, що після цього вже буде воля вольна,
– заявив Аласанія.
Тетяна Сліпачук, зі свого боку, наголосила, що закон “Про вибори президента” встановлює певні підстави та певний порядок проведення дебатів.
“ЦВК вже оприлюднювала своє роз’яснення для того, щоби суспільство зрозуміло, яким чином наші кандидати можуть використати ці положення та повести як дебати за рахунок виборчих коштів, так і дебати, які, відповідно до положення Центральної виборчої комісії про проведення дебатів від 2014 року та статті 62-ї вищезазначеного закону, мають проводити ЦВК разом із Суспільним телерадіомовником”, – зазначила очільниця ЦВК.
Також вона наголосила, що дебати, які встановлено законом, відповідають не лише міжнародній практиці, а і чотирьом базовим принципам:
– дебати має проводити незаангажована компанія, якою власне і є Суспільне;
– дебати мають бути вседоступними, тобто всі телерадіокомпанії мають мати доступ до сигналу трансляції дебатів;
– дебати мають мати чітку структуру: вступне слово, заключне слово, таймінг на питання та відповіді (це означає, що у рамках цього таймінгу кандидати мають зосередитися на тому, аби донести до виборця свою позицію);
– неприпустимість агітаційної символіки на дебатах, тобто у студії не має бути жодної символіки щодо того чи іншого кандидата, а людина веде ці дебати не є арбітром чи кимось іншим, а є модератором (він відслідкувати, чи кожен з кандидатів дотримується структури дебатів).
“Тому з боку Центральної виборчої комісії буде забезпечено все для того, щоб наші кандидати використали цю можливість і дали можливість нам з вами, виборцям, зрозуміти і визначитися зі своєю позицією. Це є найголовнішим нашим завданням”, – підсумувала Сліпачук.
Джерело: 24 канал
Leave a Reply