RADIO7

#добреналаштоване

Луценко застерігає членів виборчкомів від видачі бюлетенів особам, що перебувають за кордоном

Генеральний прокурор України Юрій Луценко попереджає членів виборчих комісій про кримінальну відповідальність за порушення на виборах і заявляє, що після виборів буде ретельно перевірено всю інформацію про видачу бюлетенів і нікому не вдасться уникнути відповідальності.

“Особливо хочу звернутися до членів виборчих комісій. Вони формуються фактично за партійним принципом, проте несуть відповідальність не перед своїми партійними босами, а перед законом. За законом будь-який член комісії, який видасть бюлетень для голосування особі, яка в цей час перебуває, приміром, за кордоном, отримає статтю Кримінального кодексу”, – сказав генпрокурор на брифінгу в Києві у вівторок.

Він також повідомив, що одразу після виборів Генпрокуратура і Міністерство внутрішніх справ витребують в обов’язковому порядку списки виборців, відомості про видачу бюлетенів і корінці бюлетенів. “І буде видно, що член комісії такий-то видав бюлетень громадянину, який у цей момент був за кордоном. Швидко та однозначно буде покарання для цього члена комісії”, – наголосив Ю.Луценко.

 

Джерело: ua.interfax.com.ua

ВІДОМИЙ ЗАКАРПАТЕЦЬ ВИСТУПИТЬ У ПРАЗІ

Про це відомий краянин, Учасник проекту “Голос країни” Іван Пилипець написав на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”. Співак пише, що вже 1 червня виступить у Празі із “Закарпатськими вечорницями.

http://chas-z.com.ua/news/71456

У Дубовому повноводний потічок зруйнував вулицю та підтопив двори

Надзвичайна ситуація трапилася вчора, 11 березня, у селищі Дубове.

Потічок Синявки, який бере свій початок у однойменному урочищі, вийшов з берегів і стрімкими потоками зруйнував частину прилеглої вулиці та підтопив дворогосподарства. Причиною цьому став не тільки інтенсивний дощ, що пройшов у селищі  у ніч на 11 березня, а і захаращеність русла струмка  побутовими відходами. Саме сміття, яке  несли стрімкі потоки течією, засмітило прохід у одній з  труб, якою річечка перетікає  через  дорогу.  Відтак, бурхливі води розлились над трубою та потекли  вниз по дорозі, змиваючи на вулиці  гравійне покриття та підтоплюючи кілька дворів по вулиці Синявки, а також  подвір’я та підвал будинку Марії Піцур, що живе на розі вулиць Синявки та Гренджі-Донського. А звідти вода потекла по вулиці Гренджі-Донсько, частково підтоплюючи двори.

Того дня рятувати селян від біди взялися  місцеві чоловіки, серед них був й Микола Ціпіньо. Як розповідає чоловік, йому про розлив струмка на дорогу повідомила дружина, яка о пів на шосту  ранку саме йшла на роботу, та не змогла перейти стрімкі потоки води. Відтак, чоловік разом з сусідом Юрієм Мезеєм та іншими чоловіками, взулись у гумаки й пішли розчищати від сміття трубу, де й стався затор. На той час вода на вулиці була до колін.

Впродовж двох годин ми витягували з труби сміття та різні відходи. Ви бачили б, що там було: і підгузки, і пляшки, і повні мішки з всяким непотребом. Де совість тих людей, що викинули у потічок той весь брухт? – резюмує Микола Ціпіньо.

А тим часом, поки чоловіки розчищали трубу й спрямовували потоки води у русло, повенева вода вже підтоплювала оселю Марії Піцур.

 – О пів на шосту  ранку я побачила, що струмок, що розлився на дорогу,почав  заливати наш двір. Вона просочилась й до підвального приміщення будинку. У  кочегарці було близько 40 сантиметрів води. Вичерпували ми каламутну воду з приміщення аж до 10 години дня, – пригадує жінка.

Це вже не вперше струмок підтоплює  оселю Марії Піцур. Потерпіла каже, що кількома роками раніше у будинку було вдвічі більше води. І виною тому не тільки сильні опади, а й людська недбалість та звичка селян викидати сміття до потічка, яке й захаращує русло.

… Завдяки тому, що місцеві чоловіки прочистили русло річки, а рівень води у потічку спав, більших масштабів підтоплень вдалось уникнути. І вже після обіду  селяни взялися відновлювати шлях, який добряче пошкодив паводок. Потоки  води на відстані більше 150 метрів з дорожнього полотна  змили гравій та вимили  глибокі вибоїни. Відтак, на прохання місцевих жителів  ТОВ «КІК» надав спецтехніку  для проведення на дорозі відновлювальних робіт. За допомогою екскаватора змитий паводком гравій вантажили на найманий трактор, яким і транспортували до аварійної частини вулиці, а там ним засипали ями.

Того дня, як зауважують селяни, не тільки потічок Синявки через забруднення русла вийшов з берегів, подібна ситуація сталася також  з трубою, якою вода зі стічних каналів вздовж центральної вулиці Миру та  вулиці Довгої впадає у потічок. Однак через те, що сміття  забило прохід у трубі, вода перелилась на автошлях. Потерпіли від сильних опадів і мешканці вулиці Калініна, у кількох оселях   поверхневі води підтопили підвали.

У селищній раді зазначили, що підтоплень можна було уникнути, якби селяни більш дбайливо ставилися до природи. Адже, викидаючи у потічки та канали сміття, місцеві жителі не хочуть усвідомлювати того, що така недбалість до добра не приведе. Тому закликають усіх мешканців Дубового слідкував за тим, аби водойми, що знаходяться біля їх осель, були чистими і до них ніхто сміття не викидав.

https://karpatnews.in.ua/news/158946-u-dubovomu-povnovodnyi-potichok-zruinuvav-vulytsiu-ta-pidtopyv-dvory-foto.htm

В Ужгороді проходитиме Четверта Всеукраїнська школа з митного права

16-17 березня в обласному центрі Закарпаття  в рамках IV Всеукраїнської школи з митного права відбудуться тренінги, лекції та практичні кейси, покликані ознайомити всіх охочих з найактуальнішою інформацією у сфері митного права.

 

Семеро кваліфікованих спеціалістів Закарпатської митниці ДФС із великим практичним досвідом вже підготували для Вас дуже цікаві лекції у галузі митного права, наприклад: сучасний стан та розвиток митної інфраструктури Закарпатської митниці ДФС; реформування митних органів України. Реорганізація 2019; контрабанда як кримінальний злочин; новації у сфері протидії митним правопорушенням; зміни щодо ввезення фізичними особами товарів на митну територію України, оподаткування посилок із-за кордону, інформує ДФС у Закарпатській області.

https://goloskarpat.info/business/5c876d5761348/?utm_content=0312

Україна в антирейтингу по забрудненості повітря

Україна потрапила до рейтингу країн із найбільш забрудненим повітрям. Так, вона посіла 49 місце із 73 країн світу.

Рекордсменом в антирейтингу став Бангладеш. Слідом за цією країною найбільш забруднене повітря мають Індія та Пакистан. Відповідні дані за 2018 рік оприлюднила компанія AirVisual. Вона у співпраці із Greenpeace і склала відповідний рейтинг. У топ-10 також потрапили Афганістан, Бахрейн, Монголія, Кувейт, Непал, ОАЕ і Нігерія. Україна на своєму 49-му місці обігнала за забрудненістю сусідню Росію на дев’ять пунктів (у неї 58-е місце). Що стосується країн з найчистішим повітрям, то тут лідирували Ісландія, Фінляндія, Естонія, Швеція і Австралія.

Зазначимо, що Мінприроди анонсувало запуск системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря. Це, на думку міністерства, дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю. Крім того, передбачено розроблення планів покращення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану. Додамо також, що такий вид атмосферного забруднення, як смог над Києвом став уже традиційним явищем – жителі столиці спостерігають незвичне “задимлення” кілька разів на рік. Смог небезпечний для мешканців не лише великих міст, а й сільських місцевостей, де функціонують великі підприємства.

Що робити під час смогу або сильного забруднення повітря?

– При сильному забрудненні повітря медики радять пити якнайбільше води: дітям потрібно випивати 1,5 літри на добу, підліткам і дорослим – до 2 літрів.

– Рекомендовано обмежити перебування на відкритому повітрі у денні години людям похилого віку, вагітним, дітям, а також людям, схильним до хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи, алергічних проявів. Під час підвищеної сонячної активності (12:00-15:00) краще зовсім утриматися від прогулянок.

– Владі міста рекомендують обмежити рух автотранспорту, особливо вантажного, на центральних вулицях. При цьому рух на центральних автомагістралях має бути безперервний, без утворення заторів.

Джерело: 24 канал

 

Росія має забезпечити українським морякам захист

Захопленим українським морякам в РФ мають надати захист згідно із міжнародним гуманітарним правом. Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер на презентації нової 25-ї доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, повідомляє Укрінформ. Вона заявила, що в РФ з моряками мають поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування.

“Ми проаналізували наслідки військово-морського інциденту поблизу Керченської протоки. У доповіді зазначається, що 24 затриманим членам українських екіпажів, які наразі утримуються під вартою в Москві, слід забезпечити захист, передбачений міжнародним гуманітарним правом. Це означає, що з ними слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм медичну допомогу”, – сказала Фрейзер.

 

Рада почала розгляд правок до “мовного закону”

Верховна рада України у вівторок, 12 березня, розпочала розгляд правок до “мовного закону” – законопроекту №5670-д про функціонування української мови як державної. Про це оголосив голова парламенту Андрій Парубій, передає кореспондент РБК-Україна. Так, до документа до другого читання подані 2082 правки. “Прошу голову комітету Миколу Княжицького зайняти робочий пост… Я впевнений, що ми повинні, розглядаючи правки, познімати усі ці брехливі ярлики, які розповсюджує російська пропаганда. Отже, перша правка”, – прокоментував глава Ради. Підкреслимо, на початку ранкового засідання, відразу після часу, відведеного на виступи нардепів, дві фракції подали заяву про оголошення реальної перерви на півгодини, у зв’язку з чим Рада не змогла відразу приступити до правок “мовного закону”.

“Мовний закон” – законопроект “Про функціонування української мови як державної” не оцінювала Венеційська комісія, адже він не може обмежувати права національних меншин та мов корінних народів. Про це повідомив голова комітету з питань культури та духовності, нардеп Микола Княжицький, передає кореспондент РБК-Україна. За словами нардепа, щодо необхідності направлення документу на оцінку комісії були проведені дипломатичні переговори. “За це (відправлення закону на оцінку Венеційської комісії, – ред.) лобіювали представники тих урядів, які критикували нас за закон “Про освіту”. Зокрема, Угорщини і деяких інших країн. Але ми  провели серйозні дипломатичні переговори, в тому числі з керівництвом Європейського парламенту, з керівництвом НАТО, яке ми відвідали разом з головою ВР”, – повідомив Княжицький. Парламентар зауважив, що міжнародних партнерів вдалось переконати у демократичності “мовного закону”. “Ми переконали в тому, що цей закон є демократичним, яким він і є, і прийняття цього закону сприятиме захисту української мови і жодним чином не буде обмежувати прав національних меншин та мов корінних народів”, – додав він.

Правоохоронці Ужгорода вилучили гранатомет

Поліцейські Ужгорода, спільно з працівниками  УСБУ області,  у ході розслідування злочину вилучили ручний гранатомет. За даним фактом розпочато слідство

Правоохоронці Ужгорода отримали інформацію про те, що 56-річний місцевий мешканець може зберігати нелегальну зброю.

Вчора, 11 березня, працівники Ужгородського відділу поліції, спільно з працівниками СБУ, виявили у приміщенні закинутого дитячого садочка в місті Ужгород предмет, схожий на ручний протитанковий гранатомет. Як з’ясувалося, зброя належить 56-річному ужгородцеві, який є фігурантом кримінального провадження й перебуває на даний час у слідчому ізоляторі

Вилучений предмет направлено на експертизу. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Слідство у справі триває.

 https://zk.npu.gov.ua/news/Informacziya/pravooxoronczi-uzhgoroda-viluchili-granatomet/

Потенціал Закарпаття презентували на виставці в Чехії

Насичена програма виступів та презентацій, цікаві екскурсії та офіційні зустрічі. Днями в місті Градец Кралов у Чехії пройшла міжнародна туристична виставка. Свій туристичний потенціал презнетувала і наша Закарпатська область.

 

Розвиток співробітництва з іноземними партнерами – чи не головна мета такої важливої події, як туристична виставка, наголосив під час вітальної промови гетьман Краловградецького краю Їржі Штепан.

За словами міністра закордонних справ Чехії Томаша Петржічека, туристична галузь відіграє велику роль у популяризації як окремого регіону, так і країни в цілому, що дуже важливо і для розвитку економіки.

Цього року виставку- ярмарок «INFOTOUR&CYKLOTURISTIKA» в місті Градец Кралове проводять вже вдвадцяте. І за словами місцевої влади, вкрай важливо, що на ній представлені багато інших країн.

 

Цікаві історичні місця, туристичні комплекси, оздоровниці та багато різноманітних природних об’єктів – те, що демонстрували країни на своїх стендах та в інформаційних буклетах.

 

Україну на виставці представило лише Закарпаття. Область має вже немалий досвід участі у подібних заходах.

 

Парнери з Краловградецького краю кажуть, готові підкласти плече підтримки, зокрема, відкрити для Закарпаття додаткові можливості для розвитку свого регіону.

 

За словами туризмознавців, Закарпаття має великий потенціал для розвитку саме туристичної галузі, та серед головних перешкод – недостатнє державне фінансування та не надто розвинена інфраструктура. Серед переваг – зручне географічне розташування, а саме близькість з європейським країнами, та спільне історичне минуле з деякими з них.

 

Туризмознавці кажуть, зацікавленість нашим краєм з кожним роком лише збільшується, а це означає, що область має великі можливості для розвитку.

http://m-studio.net.ua/prezentuvaly-zakarpattya/

На Закарпатті стартує «Сезон тиші» для диких тварин

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства інформує, що відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 року № 322-VIII «Про внесения змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведения робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

У зв’язку з цим, звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої1 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємствами, установами, організаціями 1 громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

ЗОУЛМГ наголошує на необхідності забезпечення «сезону тиші» в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності, що благоприємно вплине на стан тваринного світу.

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності повинні забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

Заборонена: пальба, проведения вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведенія ралі та інших змагань на транспортних засобах.

http://uzhgorod.net.ua/news/136521

Нацкомісія почала перевірки облгазів Фірташа через “космічні” платіжки

Національна комісія, що регулює тарифи у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), початку перевірки восьми операторів газорозподільчих систем в Україні за фактом виставлення ними завищених сум у платіжках за газ для населення наприкінці минулого року.Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила голова комісії Оксана Кривенко. “Ми вже вчора одночасно почали планові та позапланові перевірки діяльності 6 операторів газорозподільних мереж – це “Вінницягаз”, “Волиньгаз”, “Івано-Франківськгаз”, “Київоблгаз”, “Харківгаз”, “Чернігівгаз”, – написала вона. За словами Кривенко, сьогодні стартувала перевірка ще двох облгазів – це “Закарпаттягаз” і “Хмельницькгаз”. Голова Нацкомісії написала, що перевірки триватимуть до середини квітня і результати їх будуть публічно оприлюднені та обговорені. Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2018 року жителі України отримали платіжки за газ, суми яких відрізнялися від вартості фактично спожитого ресурсу, а також у багатьох випадках у платіжках були враховані заборгованості за попередні періоди, про які споживачі нічого не знали. Наприкінці листопада НКРЕКП заборонила облгазам проводити донарахування в платіжках за природний газ. Кабінет міністрів створив робочу групу для перевірки компаній, що постачають газ для населення (облгази, газзбути), більшість з яких належать бізнесменові Дмитру Фірташу, за понаднормові нарахування для споживачів у платіжках за газ. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, у лютому цього року отримала дозвіл від Державної регуляторної служби України на проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільчих систем на предмет донарахування в платіжках споживачів.

Джерело: УНІАН

США розвивають військово-морський флот України, щоб зупинити Росію

США скеровують підтримку військово-морському флоту України, щоб допомогти протистояти проти зусиль Росії, націлених задушити українську економіку і дестабілізувати прозахідний уряд шляхом блокування українських портів. Американські тренування й обладнання вже допомогли зміцнити українську армію на тлі війни з Росією, яка триває вже п’ять років. Але новий фокус Вашингтона відображає занепокоєння тим, як Кремль діє в морі, щоб зупинити рух України в напрямку інтеграції із Заходом і посилити російський вплив на неї, пише Wall Street Journal. Видання нагадує про агресивні дії Росії в Азовському морі, де вона блокує рух комерційних суден у два українських порти, через які відбувається експорт українського металу і зерна. А також про атаку в Керченській протоці, під час якої російські сили захопили три судна України разом з 24 моряками. І попри міжнародні заклики, Кремль досі не відпустив полонених.
Тепер США передають Києву два бойових катери й планують відправити також прибережні радари в Україну, а також в ще три країни в Чорному морі. Вашингтон також допомагає спорудити центр контролю морськими операціями в Одесі й регулярно відправляє в порт свої військові кораблі. «Це не змінить радикально ситуацію. Однак, це стримування, через яке Росії буде складніше атакувати Україну», – сказав спеціальний представник Держдепартаменту в Україні Курт Волкер. Неназваний чиновник США сказав виданню, що його країна може відправити додаткові судна і летальну зброю Києву, щоб зміцнити українські ВМС, які втратили значну кількість кораблів під час анексії російськими військами Криму у 2014 році. НАТО також готує пакет заходів для зміцнення своїх позицій у Чорному морі, про які буде оголошено під час зустрічі союзників на рівні міністрів закордонних справ у Вашингтоні у квітні. Але Кремль вже скаржиться на те, що альянс розбудовує інфраструктуру і нарощує сили в Чорному морі.
Видання пише, що прибережні радари США відправляють в Румунію, Болгарію, Україну, а також в Грузію, проти якої Росія розв’язала війну у 2008 році. Кожна з країн буде керувати отриманими системами окремо. Однак, Київ, Бухарест, Софія і Тбілісі зможуть обмінюватися даними. ВМС США також збільшили свою присутність в Чорному морі впродовж останніх місяців, проводячи спільні навчання з Румунією, в якій базуються також американські системи ракетної оборони. ЄС тим часом зосередився на економічних заходах для підтримки південного сходу України. Організація обговорює з Києвом інвестиції в інфраструктурні проекти включно з дорогами, залізницею, націлені на покращення сполучень між великими українськими містами в південно-східних регіонах з іншими куточками країни. За словами Пітера Вагнера, який очолює групу підтримки України в Єврокомісії, ЄС наступного місяця збирається відкрити свій офіс в регіоні. Це представництво буде пропонувати мікрокредити й відкриє центри професійно-технічної підготовки й тренувань. США і Європа також обговорюють спільні заходи, серед яких морські санкції, які заборонять військовим і деяким комерційним кораблям Росії заходити у західні порти. Однак, серед союзників НАТО поки немає єдності щодо того, наскільки жорсткими повинні бути подальші заходи.

Джерело: УНІАН