RADIO7

#добреналаштоване

До поліції Закарпаття надійшло 92 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства

Правоохоронці Закарпатської області продовжують ретельно відслідковувати ситуацію в регіоні щодо дотримання виборчого законодавства. Наразі в регіоні зареєстровано майже сто повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

Станом на 19 березня до правоохоронців надійшло 92 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Зокрема, найчастіше ці звернення стосувалися відсутності в агітаційних матеріалах кандидатів відомостей про тираж та осіб, відповідальних за їх випуск.  Наразі складено 16 адміністративних матеріалів про порушення виборчого законодавства, які вже скеровано до суду.

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. Нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.  Водночас правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області 

https://www.youtube.com/watch?v=DmWjdNfrUTg

https://www.youtube.com/watch?v=I-A9T9oiuqc

ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННА АБОНЕНТСЬКА КНИЖКА ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ»!

З огляду на численні звернення споживачів нагадуємо!

 

У зв’язку з державною реформою ринку електроенергії з 01.01.2019 ПрАТ «Закарпаттяобленерго» виконує функції Оператора системи розподілу, а ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» – функції Постачальника електроенергії.

Це означає, що побутові споживачі електроенергії в електронній абонентській книжці ПрАТ «Закарпаттяобленерго» можуть бачити історію та сплатити за споживання електроенергії до 01.01.2019, а сформувати нові рахунки, внести показники лічильника та сплатити за електроенергію, спожиту після 01.01.2019, можна в електронній абонентській книжці ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» (якщо саме ця компанія є Вашим постачальником електроенергії).’

 

Для існуючих облікових записів логіни і паролі збережені – ви можете використовувати їх. Нові користувачі зможуть самостійно задати логін і пароль при реєстрації. У перехідний період можливе обмеження на деякі функції електронної абонентської книжки однієї або іншої компанії.

 

Юридичних (непобутових) споживачів про зміни в роботі електронної абонентської книжки ПрАТ «Закарпаттяобленерго» буде повідомлено додатково. Просимо вибачення за можливі незручності.

 

Нагадуємо також, що розрахунки до 01.01.2019 – ПрАТ «Закарпаттяобленерго» (Оператор системи розподілу) https://pay.zakarpat.energy/home.
Розрахунок після 01.01.2019 – ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» (Постачальник електроенергії) https://pay.zakarpatzbut.energy/home.

 

У разі виникнення будь-яких запитань можна звернутися за номерами кол-центру:

– ПрАТ «Закарпаттяобленерго»: 0-800-50-16-20 (цілодобово, без вихідних, безкоштовно з будь-яких номерів);

– ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ»: 0-800-50-59-60 (Пн-Пт: 08:00-17:00).

Додатково інформуємо, що електронна абонентська книжка ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» – це сервіс, який дозволяє, не виходячи з дому, передати показники засобу обліку, оплатити рахунок, а також контролювати своє споживання та нарахування за спожиту електричну енергію.

ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» вдячне всім споживачам за вчасно оплачені рахунки!

 

Адміністрація ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ»

 

ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» ІНФОРМУЄ ПРО НОВИЙ МЕХАНІЗМ ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Інформуємо споживачів, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено новий механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Що це означає?

Відтепер споживачі отримуватимуть субсидію в коштах на руки.

Як це відбуватиметься?

Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватись готівкою.
Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачений:

– пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

– особам, які не одержують пенсію, – шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ АТ «Ощадбанк» (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутися до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером для відкриття рахунку, на який і надходитимуть кошти).

Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

Чи потрібно звертатися до ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ» із заявами для отримання монетизованої субсидії?

Ні, не потрібно, оскільки субсидію призначає Міністерство соціального захисту населення. Відповідно, з усіма питаннями з приводу призначення субсидії слід звертатися в територіальні відділи соціального захисту населення (їхні телефони можна знайти за посиланням http://www.zaksoc.gov.ua/index.php/2015-04-20-09-17-02).
З приводу виплати монетизованої субсидії слід звертатися до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів https://www.pfu.gov.ua/zk) та АТ «Ощадбанк» (для інших отримувачів субсидій).

Підстава: Постанова КМУ №848 від 21.10.1995р. «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами №1176 від 27.12.2018р. та №62 від 06.02.2019р.).

 

Адміністрація ТОВ «ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ»

До уваги студентів, які бажають пройти стажування в Ужгородській міській раді

18 березня почався І етап стажування студентів ДВНЗ «Ужгородський  національний університет» відповідно до Програми стажування «Перший кар’єрний крок».

Детальніше про порядок проведення стажування у міськраді студентів Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» – на офіційному сайті Ужгородської міської ради за посиланням https://rada-uzhgorod.gov.ua/uploads/sites/2/2018/08/rrish-248-stazhuvannya-studentiv.pdf. Заповнити аплікаційну форму можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSff0osPtO-e4UdcvAVIylFKD-5qn5xxfdRusy5KrcZDXGzhjA/viewform?vc=0&c=0&w=1.

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

У Чехії діяв потужний центр російських кібератак

На території Чехії діяв великий російський центр кібернетичних атак. Про це йдеться у власному розслідуванні чеського журналу Respekt, передає «Новое время». За даними видання, для цих цілей російські спецслужби створили і використовували дві комп’ютерних фірми в Празі. Формально ці приватні компанії займалися продажами комп’ютерного устаткування і програмного забезпечення, однак їхні співробітники також готували хакерські атаки, використовуючи свої комп’ютери. Частину техніки для цих фірм до Чехії привозили з Росії на автомобілях російського посольства з дипломатичними номерами, вдалося з’ясувати журналістам Respekt за підсумками двомісячного розслідування на території РФ і Чехії.  Видання також повідомляє, що група могла співпрацювати з кількома аналогічними російськими осередками, що діють в інших країнах.  Таємна російська мережа кіберзлочинців включала в себе як чехів, так і росіян, які отримали місцеве громадянство. Чеським силам безпеки вдалося розкрити її діяльність ще на початку 2018 року. У ході операції були затримані як кілька російських громадян, так і громадяни Чехії, які є вихідцями з Росії. Підсумки і деталі цієї операції досі широко не розголошувалися.  У той же час, як нагадує РБК, у грудні минулого року президент Чехії Мілош Земан розкритикував чеську контррозвідку за, на його думку, бездоказові заяви про присутність у країні великої кількості російських і китайських шпигунів. Незабаром після цього голова Служби безпеки інформації Чехії Міхал Коуделка заявив, що відомство розкрило мережу однієї з російських спецслужб, не уточнивши, якої саме.  А в жовтні 2018 року чеський Національний центр по боротьбі з організованою злочинністю затримав вісім громадян Росії і В’єтнаму за підозрою в несанкціонованому доступі до комп’ютерних систем і носіїв інформації.  Їм були пред’явленні обвинувачення. Слідство вважає, що кіберзлочинці намагалися зламати системи реєстрації, що використовуються для роботи із заявами, що подаються для отримання посвідки на проживання в Чехії. При цьому була частково порушена робота МЗС країни.
Джерело: https://www.unian.ua/world/10484157-u-chehiji-diyav-potuzhniy-centr-rosiyskih-kiberatak-zmi.html

У Франції вирішили забороняти протести “жовтих жилетів”

Після актів вандалізму минулими вихідними у Парижі влада Франції вирішила забороняти проведення акцій “жовтих жилетів”, якщо запідозрить участь у них екстремістів. Про це заявив у понеділок, 18 березня, прем’єр-міністр країни Едуар Філіпп, передає Deutsche Welle, посилаючись на агенцію dpa. Французька влада занепокоєна посиленням насильства з боку учасників протестів “жовтих жилетів” та заборонятиме акції на Єлисейських полях у Парижі та в деяких інших районах після того, як на минулих вихідних там мали місце заворушення та акти вандалізму. “З наступної суботи і кожного разу, коли це буде необхідно, ми заборонятимемо демонстрації від імені “жовтих жилетів” в районах, що найбільше постраждали, як тільки дізнаємося, що там будуть присутні екстремісти із намірами вчиняти насильство”, – заявив у понеділок, 18 березня, прем’єр-міністр країни Едуар Філіпп, цитує агенція dpa.  Якщо ж такі акції попри заборону розпочнуться, то поліція розганятиме їх, запевнив прем’єр Франції. Зазначається, що через випадки насильства під час останніх протестів у відставку був змушений піти керівник поліції Парижа Мішель Дельпує. Президент Франції Еммануель Макрон на щотижневій зустрічі уряду 20 березня призначить новим шефом поліції Парижа префекта департаменту Жиронда Дідьє Лаллеманта, повідомив Едуар Філіпп.

Джерело: https://www.unian.ua/world/10484181-u-franciji-virishili-zaboronyati-protesti-zhovtih-zhiletiv.html

ЦВК збільшила кількість бюлетенів для першого туру виборів

Перед виборами 2019 Центральна виборча комісія (ЦВК) збільшила кількість бюлетенів для першого туру на 260 тисяч. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Наші гроші”.

Повідомляється, що, за даними системи ProZorro, в договорі з поліграфкомбінатом “Україна” замовлено друк 60,36 млн бюлетенів, які спочатку розподілялися порівну по 30,18 млн на кожен тур. Однак 12 березня ЦВК перенесла 263 тис. бюлетенів з другого на перший тур.

У додатковій угоді ЦВК пояснила, що в першому турі можуть взяти участь 30,44 млн осіб, пославшись на Держреєстру виборців, який станом на 7 березня налічував 29,94 млн чоловік.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/tsik-uvelichil-kolichestvo-byulleteney-pervogo-1552977596.html

Занепад кінотеатру «Ужгород» – будівля перетворилася на звалище у центрі міста

В історичному центрі обласного центру утворилось справжнє звалище. Вітрини розбиті, біля будівлі сморід, а у шпаринах вхідних дверей купа сміття. Місцеві пригадують, кінотеатр працював понад 70 років, ходили сюди цілими сім’ями, а зала була розрахована на півтисячі людей. У будівлі навпроти, музичному училищі, добре знають історію кінотеатру. Пояснюють, це завжди було місцем розвитку культури, тому коли зала почала занепадати, мріяли розмістити там концертний майданчик для студентів. Будівля занепадає з 2003, від коли її тимчасово закрили на ремонт. За 10 років її почали розпродавати. Першим власником став бізнесмен з Івано-Франківська, потім будівля почала змінювати господарів. Сьогодні ж, згідно з офіційним витягом реєстру, більша частка будівлі і землі під нею належить товариству «Новий Ужгород». Юридична адреса фірми у Києві. У міськраду жодних проектів щодо реконструкції  будівлі поки не надходило. Натомість листи вимоги до мерії про приведення території до ладу, власник ігнорує, каже Олександр Шушка, заступник начальника управління муніципальної варти Ужгородської міськради. Фахівці кажуть, головне, щоб новий власник зробив будівлю безпечною, але під час реконструкції не збільшував поверховість та не збільшував фасад, який у 1932 спроектував відомий чехословацький архітектор Людовід Оелшлегер. 

Кілька років тому місцеві активісти у команді з архітекторами навіть спроектували у 3Д первісний вигляд кінотеатру ще до його занепаду у радянські часи. Переконані, така архітектура місту пасувала б і сьогодні.

Джерело: Телеканал Sirius

В УжНУ запрацювала “скринька довіри” до ректора

У холі ректорату Ужгородського національного університету встановлена «Скринька довіри», через яку кожен небайдужий – абітурієнт, студент чи співробітник – може повідомити важливу інформацію. Про всі повідомлення (в тому числі анонімні) дізнається особисто ректор. Скринька довіри створена для того, аби поліпшити роботу університету. Ідеї та поради, як це зробити, пропозиції, побажання, зауваження про проблеми чи скарги на зловживання – вся інформація аналізується і береться до уваги при подальших управлінських рішеннях, повідомили на офіційному сайті УжНУ.

 

Ді Капріо показав перший постер нового фільму Тарантіно

У мережі з’явився перший постер до фільму “Одного разу в Голівуді” режисера Квентіна Тарантіно. Фотографію у своєму Twitter оприлюднив актор Леонардо Ді Капріо. Він виконав одну з головних ролей у цій стрічці. На світлині зображено самого Ді Капріо, а також Бреда Пітта, котрий також знявся у фільмі Тарантіно. Планується, що “Одного разу в Голівуді” вперше покажуть улітку цього року. Фільм має стати дев’ятою роботою Тарантіно. Режисер анонсував, що завершить свою кар’єру після того, як зніме десять фільмів.
Джерело: https://www.unian.ua/world/10484124-di-kaprio-pokazav-pershiy-poster-novogo-filmu-tarantino.html

Facebook посилює боротьбу з фейками перед виборами до Європарламенту

Соціальна мережа Facebook посилює правила із запобігання поширення неправдивих новин перед виборами до Європарламенту, запланованих на 26 травня. Про це повідомила одна з топ-менеджерів компанії Тесса Лайонс, передає РБК-Україна з посиланням на DW.

Facebook має намір створити новий віртуальний ситуаційний центр, куди будуть підключатися співробітники соцмережі з різних офісів.

Лайонс зазначила, що загалом Facebook по всьому світу працює з питання неправдивих (фейкових) новин із 43 організаціями.

Передвиборний ситуаційний центр стане готовою схемою для майбутнього вирішення проблем з поширенням фейкових новин у Facebook.

Соцмережа також планує організувати цілодобову співпрацю розробників програм, спеціалістів з обробки даних і політичних експертів.

Співробітники такого центру зможуть зв’язуватися з різними відомствами, зокрема й у Німеччині, де одним із адресатів стане Федеральне відомство з безпеки у сфері інформаційних технологій.

Зі слів Теси Лайонс, ситуаційний центр здійснюватиме свою діяльність у кількох місцях, в тому числі у штаб-квартирі Facebook в Каліфорнії і головному європейському офісі в Дубліні.

Представниця Facebook уточнила, що кількість людей, зайнятих у боротьбі з фейковими новинами, збільшиться з 20 тис. до 30 тис.

Планується, що нова структура Facebook продовжить роботу і після виборів в Євросоюзі.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/facebook-usilivaet-borbu-feykami-pered-vyborami-1552968251.html

 

На Донбасі загинув український військовий

Про це повідомляє  штаб ООС у Facebook.

“18 березня російські окупаційні війська три рази обстріляли позиції підрозділів Об’єднаних сил, при цьому тричі застосувавши заборонені Мінськими домовленостями міномети калібрів 120 та 82 мм, а також гранатомети, великокаліберні кулемети, снайперську та стрілецьку зброю.

Усі обстріли російсько-окупаційні війська здійснили у смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”:
з мінометів калібрів 120 та 82 мм – поблизу села КАТЕРИНІВКА;
двічі – зі снайперської та стрілецької зброї, а також з великокаліберних кулеметів, і у подальшому – з мінометів калібру 82 мм, автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів – поблизу населеного пункту ХУТІР ВІЛЬНИЙ.

Внаслідок обстрілів один український військовослужбовець загинув.

Жоден обстріл противника не залишився без адекватної відповіді Об’єднаних сил.

За даними розвідки, 18 березня вогнем у відповідь двох окупантів було ліквідовано та двох поранено. Також знищено дві бойові машини піхоти та дві одиниці військової автомобільної техніки противника.

Від початку поточної доби обстрілів позицій наших військ не зафіксовано”, – йдеться у повідомленні.