RADIO7

#добреналаштоване

Archive 26.03.2025

Нове обладнання для перинатального центру в Ужгороді

Перинатальний центр Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня отримав сьогодні першу партію обладнання в межах грантового проєкту «Модернізація медичного обладнання пологового будинку м. Ужгород».

Ініціатива реалізовується громадською організацією Платформа Суспільної Взаємодії та Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд СОС Дитячі Містечка Україна у співпраці з Ужгородською міською радою та за підтримки Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб у місті Ужгород.

Проєкт є частиною тематичної ініціативи «Вікно фінансування: гендерна рівність та розширення прав і можливостей жінок», що впроваджується за фінансової підтримки уряду Франції та ПРООН в Україні.

Метою проєкту є оновлення матеріально-технічної бази клінічного перинатального центру в Ужгороді, зокрема забезпечення сучасним медичним обладнанням для покращення якості та доступності медичних послуг, створення комфортних умов перебування для пацієнток, а також підвищення ефективності роботи медичного персоналу.

Передбачено закупівлю оглядових пересувних світильників, електрокоагулятора хірургічного, кондиціонерів для палат, оновлення частини постільної білизни, ковдр, подушок. Голова ГО «Платформа суспільної взаємодії» Олександр Пилипенко сьогодні офіційно передав першу партію обладнання медикам, підкресливши, що це лише перший етап допомоги, а незабаром надійде і решта необхідного оснащення.

Нинішня передача обладнання є черговим кроком у тривалій співпраці між Ужгородською міською радою та «СОС Дитячі Містечка». Міський голова Богдан Андріїв подякував благодійникам за підтримку та наголосив на важливості таких ініціатив для підтримки медичної сфери міста, зокрема оновлення матеріально-технічної бази перинатального центру.

У заході також взяли участь керівник Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні Олег Голуб та медичний директор перинатального центру Олег Онопко, які висловили вдячність за підтримку та відзначили, що нове обладнання значно покращить умови роботи медичного персоналу та якість надання допомоги пацієнткам.

Нагадаємо, меморандум про співпрацю між міською радою та організацією був підписаний у березні 2023 року. Він спрямований на надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, з особливим акцентом на підтримку прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу. Також, зокрема, організація вже передавала передала генератори для потреб Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, а також ліжка для одного з дошкільних навчальних закладів міста, що суттєво покращило умови перебування дітей.

Керівник Закарпатської митниці поспілкувався зі словацькими дипломатами

 

20 березня в Генеральному консульстві Словацької Республіки в м. Ужгород відбулася двостороння ознайомча зустріч в.о. начальника Закарпатської митниці Іллі Ніжнікова з очільником цього дипломатичного відомства Паволом Панісом.

У перемовинах також взяли участь в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Василь Татош та заступник Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді, консул Мартін Югас

Насамперед Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс розповів про попередні напрацювання з митницею, компромісного вирішення проблемних питань, які стосуються роботи пунктів пропуску, що цілодобово функціонують на українсько-словацькому кордоні. А їх є три:  «Ужгород – Вишнє Нємецьке» і «Малий Березний» – для автомобільного транспорту, а «Малі Сельменці – Вельке Слеменці» – виключно пішохідний перехід, який працює лише в денний час, з 8 до 20 год.

Предметно обговорили розширення взаємопідтримки у контексті євроінтеграції України, що передбачає виконання ряду завдань та рекомендацій.

– На сьогодні вітчизняна митна служба прагне відповідати вимогам Євросоюзу і мати перспективу спільного розвитку митного законодавства і митних процедур, – зазначив Ілля Ніжніков та додав: – Тож будемо раді, якщо словацькі партнери поділяться досвідом Європейського митного Союзу.

Словацький дипломат запевнив закарпатських митників у повному сприянні на шляху поступового впровадження Україною змін до митного законодавства відповідно до стандартів ЄС.

 Насамкінець сторони домовилися й надалі тісно співпрацювати, створювати належні умови перетину українсько-словацького кордону, вживати організаційні заходи щодо оперативного вирішення проблемних питань.

Пресслужба Закарпатської митниці

На Закарпатті СБУ затримала посадовця залізниці, який за гроші «вирішував питання» з військово-обліковими документами

Служба безпеки викрила посадовця-залізничника, який за гроші допомагав військовозобов’язаним оновлювати військово-облікові документи та проходити ВЛК без фактичної присутності у територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки.

Крім того, зловмисник сприяв незаконному оформленню статусу придатного до військової служби у тилових частинах.

За наявними даними, до оборудки причетний один із керівників відокремленого підрозділу «Локомотивне депо «Мукачево» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».

Вартість такої «послуги» посадовець оцінив у 3,5 тисячі доларів США.

Оперативники СБУ в Закарпатській області затримали зловмисника поблизу його робочого місця після отримання всієї суми неправомірної вигоди.

Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення службовою особою, поєднане з вимаганням такої вигоди) Кримінального кодексу України.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Закарпатській області спільно зі слідчим управлінням ГУ Нацполіції в Закарпатській області за процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області

В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра

 

18 березня в Ужгородській греко-католицькій богословській академії імені Теодора Ромжі відбулася презентація книжки Володимира Мороза «Апостол Закарпаття Павло (Петро) Мадяр ЧСВВ».

Відомий дослідник з Тернополя вже давно досліджує історію Мукачівської греко-католицької церкви. Його праці здобули високу оцінку як серед науковців, так і простих читачів. Тому нова книжка, яка днями побачила світ у видавництві Українського католицького університету, викликала велику цікавість.

Постать монаха-василіянина Павла Мадяра (1923-1996) є дуже важливою для нашого краю, не дарма ще за життя люди називали його «апостолом Закарпаття». Він переслідувався за українські погляди угорським окупаційним режимом під час Другої світової війни, відтак вступив до чернечої спільноти у Мукачівському монастирі.

За часів СРСР проводив активну підпільну діяльність, за що неодноразово підлягав обшукам і допитам. Від арешту його рятував слабкий стан здоров’я (мав видалену частину легені). Павло Мадяр був у дружніх стосунках ще з двома відомими постатями катакомбної церкви на Закарпатті – Петром Оросом та Іваном Маргітичем. (Про першого, застреленого міліціонером, навіть написав вірша, який став піснею).

Володіння словом було прикметною рисою Павла Мадяра. Він писав не тільки поезії, а різні тексти, які роздавав вірникам у роки заборони греко-католицької церкви. Завдяки цьому його праці збереглися, бо під час трусу все знайдене в нього вдома вилучалося КГБ і знищувалося.

Володимир Мороз твердить, що нині відшукано близько 140 текстів ченця-просвітителя, десять з яких вміщені у презентовану книжку. Зокрема, і важливий спомин «Моє монашество», де  настоятель Імстичівського монастиря у 1992-1994 роках та перший протоігумен провінції Святого Миколая за часів Незалежності розповідає про своє життя.

Як розповів, нинішній протоігумен Франциск Онисько спочатку виник задум написати популярну біографію Павла Мадяра у вигляді брошури до його сторіччя у 2023 році. Але в процесі роботи зрозуміли, що слід подати і його праці, що мають непересічне значення для історії Мукачівської греко-католицької єпархії.

Володимир Мороз працював над книжкою кілька років, чимало часу провів у різних архівах. Окрім докладної біографії, книжка містить і близько півсотні унікальних світлин. Вже під час презентації лунали думки видати і другий том книжки «Апостол Закарпаття», куди би могли увійти спомини про Павла Мадяра, документи про нього та неопубліковані його праці.

Ректор Ужгородської богословської академії ім.Т.Ромжі Петро Береш поділився споминами про легендарного ченця з Білок у роки підпілля, адже виховувався під його впливом.

Владика Теодор подякував досліднику за вагому працю, відзначивши, що книжка читається легко, попри складну тематику. Правлячий ієрарх Мукачівської греко-католицької єпархії наголосив, що слід науково підходити до історичних документів та першоджерел, як це робить Володимир Мороз, і закликав активніше вивчати нашу минувшину, бо історія і сучасність пов’язані значно більше, ніж багатьом здається.

Наступні презентації книжки заплановані в Білках та Імстичеві, де провів чимало років «апостол Закарпаття».

Про переваги та спеціальні спрощення при митному оформленні – обговорили у Закарпатській ОВА

13 березня у Закарпатській ОВА відбулася онлайн-зустріч у рамках платформи «Діалог влади та бізнесу», організатором якої виступив департамент економічного та регіонального розвитку обласної військової адміністрації.

Спікерами зустрічі були: перший заступник голови ОВА Василь Іванчо, заступник голови ОВА Олександр Музиченко, директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк, в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Василь Татош, представники 97 суб’єктів зовнішішньоекономічного господарювання і територіальних громад краю, керівники структурних підрозділів митниці та інші.

Серед актуальних питань обговорено:

–        зміни в митному законодавстві, що очікують бізнес цьогоріч;

–        тарифне регулювання (класифікація, митна вартість, країна походження);

–        аспекти діяльності митних складів тимчасового зберігання у розрізі положень закону України №3926-ІХ (набуття чинності з 19.04.2025);

–        авторизації на застосування спрощень;

–        переваги NCTS (Конвенція про процедуру спільного транзиту).

Зазначалося, що попри важкі часи під час війни, яка щоденно виснажує економіку нашої держави, суб’єкти ЗЕД Закарпаття демонструють життєстійкість та швидку адаптацію до змін, продовжують розвиватися, випускають продукцію, яка користується попитом як на внутрішньому ринку, так і за кордоном.

Наголошувалося, що для стабільного наповнення бюджету та економічного розвитку, важливим аспектом є сприяння влади на всіх рівнях в реалізації експортного потенціалу Закарпаття на зовнішніх ринках.

Митники розповіли про інструменти спрощення митних процедур для доброчесних виробників, зокрема, про переваги статусу АЕО чи використання авторизацій на застосування окремих спрощень згідно з Митним кодексом України чи транзитних спрощень за NCTS. На сьогодні понад 5 підприємств області отримали авторизації на застосування таких спрощень. Тож, митниця заохочує бізнес активно долучатися до використання таких інструментів, які полегшують вести бізнес та засвідчують високий ступінь довіри держави.

Загалом в Україні уже понад 80 підприємств отримали статус АЕО. Додатково інформуємо, що Державна митна служба України публікує на своєму сайті в розділі «Авторизований економічний оператор» (https://customs.gov.ua/en/deiaki-pitannia-funktsionuvannia-avtorizovanikh-ekonomichnikh-operatoriv), інформаційні та методологічні матеріали, які можуть стати в нагоді під час підготовки підприємства до заповнення анкети самооцінки та проведенні оцінки відповідності.

Василь Татош підкреслив, що митниця прагне, аби більше підприємств змогли отримати статус АЕО чи авторизації на застосування спрощень і користуватися їхніми перевагами. Тому запрошує компанії активніше долучатися для використання згаданих інструментів.

Зі свого боку, присутній представник заводу «Флекстронікс» (один із перших у регіоні отримав авторизації на застосування спрощення згідно з Митним кодексом України, так і транзитні спрощення за NCTS) розповів про практичні переваги. Зокрема, значно прискорено митні процедури, вантажівки мають доступ до спеціальних смуг руху як на українському кордоні, так і країн Євросоюзу тощо.

Інші учасники заходу висловили пропозиції щодо спрощення документів та вимог для отримання статусу АЕО. Модератор зустрічі Тарас Триндяк зауважив, що Україна нині найбільш цифривізована з усіх країн Європи, тому в недалекій перспективі очікується спрощення документальної бюрократії, яка, насамперед, передбачає економічну безпеку держави.

Варто зазначити, що за останні 2 роки у зоні діяльності Закарпатської митниці за новою комп’ютеризованою транзитною системою (NCTS) кількість оформлених декларацій зросла у рази!

Насамкінець зустрічі керівництво ОВА подякувало усім присутнім за участь у такому форматі, конструктивному діалозі, запевнивши у надані допомоги експортерам та імпортерам у вирішенні проблемних питань та проведені наступних тематичних

  Результат перевірок закупівель: тільки за 2 місяці –    порушень на більше 106 мільйонів гривень

 

Порушення законодавства на понад 106,5 млн грн. під час закупівель виявили працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області протягом січня та лютого цього року.

 Зокрема, провели 40 моніторингів та 2 перевірки закупівель, контролем охопили закупівлі загалом на 157,5 млн грн.

  Із виявлених порушень:

– у 7 випадках це було порушення замовниками законодавства під час розгляду тендерних пропозицій та/або відхилення (невідхилення) тендерних пропозицій та скасування торгів спрощеної закупівлі;

– у 9 випадках – порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю;

– у 3 випадках – порушення замовником законодавства щодо здійснення закупівлі без застосування визначених законодавством процедур та або/щодо правомірності обрання та застосування процедури закупівлі;

– у 21 випадку – інші порушення у сфері закупівель.

 На понад 6,37 млн грн порушень вдалося попередити. За результатами моніторингів, які зробили спеціалісти Управління, замовники відмінили 5 процедур торгів на загальну суму майже 3 млн грн та розірвали 2 договори на майже 3,4 млн грн. Відшкодовано незаконних витрат та втрат, проведених із порушенням законодавства – на 1,8 млн грн.

Матеріали 2 перевірок закупівель передали правоохоронним органам, за їхнім запитом також передали висновки 2 моніторингів закупівель. За результатами перевірок уже розпочато кримінальне провадження, а також до одного кримінального провадження долучено матеріали закарпатських аудиторів.

За порушення законодавства щодо тендерів 2 посадовців притягнули до адмінвідповідальності.

Для потреб Сил оборони: Закарпатська митниця підготувала черговий транш конфіскатів

У березні п.р. Закарпатська митниця надала обласній військовій адміністрації черговий перелік конфіскатів на 4,5 млн грн. Їх незабаром безоплатно передадуть для потреб функціонування держави в умовах воєнного стану.

За інформацією управління адміністративно-господарської діяльності Закарпатської митниці, серед конфіскованого майна: вантажівка, 6 легкових автомобілів різних марок («Peugeot», «Skoda», «Renault», «BMW»), мотоцикл, а також смартфони, аксесуари до них (навушники), запчастини для автомобілів, будівельні матеріали тощо.

Від початку 2025 року Закарпатська вже передала на потреби оборонців України конфіскованих товарів та транспортних засобів на 4 млн. грн.

Основні одержувачі конфіскованого майна: ЗСУ, Міноборони, Держприкордонслужба, Національна гвардія та ін..

Загалом від початку воєнного стану в Україні Закарпатська митниця передала на потреби оборонців України конфіскованих товарів на 111 млн. грн.

Нагадаємо: конфісковане майно та таке, що на інших законних підставах перейшло у власність держави, передається Збройним Силам України та правоохоронним органам згідно з розпорядженням КМУ від 26.02.2022 № 186-р «Про передачу майна для потреб Збройних Сил», постанови КМУ від 16.09.2022 № 1043 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі майна для задоволення потреб функціонування держави в умовах воєнного стану», а також відповідно до рішень військового командування про примусове відчуження або вилучення майна, прийнятих на підставі приписів Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Пресслужба Закарпатської митниці

Закарпатська митниця – про перші результати протидії контрабанді та порушенням митних правил у 2025 році

Не секрет, що охочих ділків отримати підзаробіток, обійшовши декларування імпортних товарів та повної сплати митних платежів, або ж приховати від митного контролю тютюнові вироби у спеціально виготовлених тайниках транспортних засобів, перемістити заборонені законодавством предмети та наркотичні речовини – на сьогодні більш ніж вистачає. Але шахраї щоразу потрапляють на гачок митників і втрачають не лише предмети правопорушення, а й сплачують чималі штрафи за вчинені правопорушення або ж притягаються до кримінальної відповідальності.

Підбиваючи підсумки роботи з виявлення та припинення  різних способів і механізмів переміщення товарів з порушенням вимог митного законодавства у зоні діяльності Закарпатської митниці за січень-лютий 2025 року, варто зазначити, що основними предметами правопорушень виступали:

–         промислові товари на понад 16 млн. грн.;

–         транспортні засоби на суму 2,7 млн. грн.;

–         валюта на 1,3 млн. грн.;

–         тютюнові вироби, електронні сигарети та спиртні напої – 13 справ;

–         лісоматеріали – 5 справ (понад 100 м. куб. вартістю майже 1 млн. грн.);

–         предмети старовини – 3 справи

–         наркотичні та психотропні речовини – 6 справ (вилучено понад 2 тисячі пігулок з наркотичним та психотропним вмістом).

До правоохоронних органів направлено 30 повідомлень про кримінальні правопорушення щодо:

–         підроблених документів, поданих до оформлення;

–         незаконного переміщення наркотичних, психотропних речовин, прекурсорів;

–         зброї та боєприпасів, виробів військового призначення;

–         тютюнових виробів без марок акцизного збору України та ін.

Нагадаємо, що за перші два місяці 2025 року закарпатські митники задокументували 163 протоколи про порушення митних правил на майже 21 млн. грн.

Пресслужба Закарпатської митниці

Ужгород сьогодні провів в останню земну дорогу 39-річного військовослужбовця, солдата, стрільця-зенітника Ярослава Малюка.

Ужгород сьогодні провів в останню земну дорогу 39-річного військовослужбовця, солдата, стрільця-зенітника Ярослава Малюка.
Ярослав Сергійович Малюк народився 30 вересня 1985 року в Ужгороді. Закінчив місцеву школу Nº5, продовжив навчання в Ужгородському музичному фаховому коледжі ім. Д. Задора, де здобув освіту вчителя музики. Був вихованцем воєнного духового оркестру під керівництвом Володимира Співака. Працював у духовому та симфонічному оркестрі Закарпатської обласної філармонії. Згодом працював на виробництві «Джейбіл».
У жовтні 2022 року пішов захищати нашу Батьківщину. 2 роки і 4 місяці мужню виборював незалежність України й оберігав український народ. Служив у складі 95 бригади в/ч А 0281 стрільцем-зенітником зенітно-ракетного взводу першого десантно-штурмового батальйону. Загинув на Курському напрямку 15 лютого 2025 року.
Прощалися із захисником на площі Народній. Віддати шану полеглому воїну прийшли рідні, друзі, побратими, міський голова Богдан Андріїв, ужгородці й військовослужбовці.
Після заупокійної літургії жалобна хода пройшла центральними вулицями міста до Пагорба Слави, де Ярослава Малюка поховали з військовими почестями.
У воїна залишилися батьки, дружина, син, донька, брати.
Вічна памʼять і шана Герою!

Екстрена Допомога

‼️Сьогодні, 10 березня, сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля екстреної медичної допомоги (ЕМД). Інцидент трапився під час транспортування 68-річного пацієнта у невідкладному стані з села Баранинці до медичного закладу. Автомобіль ЕМД рухався з увімкненими спецсигналами.
За свідченнями очевидців, на повороті на вулицю Гранітну автомобіль дорожньої служби не надав перевагу в русі «швидкій». Внаслідок зіткнення медичний автомобіль з’їхав у кювет та перевернувся. У результаті аварії травми легкої та середньої ступені важкості отримали: екстрений медичний технік, лікарка, парамедик, пацієнт та особа, яка його супроводжувала.
На місце події оперативно прибули дві бригади екстреної медичної допомоги. Усім постраждалим було надано необхідну медичну допомогу, після чого їх доставили до Ужгородської центральної клінічної міської лікарні (ЦКМКЛ). За попередніми даними медичного обстеження, стан усіх травмованих стабільний, загрози для їхнього життя немає.
Наразі усі обставини дорожньо-транспортної пригоди встановлюють співробітники правоохоронних органів.
🚑 Цей випадок вкотре нагадує, наскільки важливою є кожна секунда, коли йдеться про порятунок життя.
Уявіть: хтось задихається, втрачає свідомість, його серце зупиняється… А «швидка» вже мчить на допомогу! Але що, якщо дорога перекрита? Кожна згаяна секунда — це ризик, що людина не очікується порятунку.
⚠️ Можливо, у тій 🚑 «швидкій» — ваша мати, дитина, друг чи колега. Їхній порятунок — у ваших руках!
🚨 Бачите проблискові маячки та чуєте сирену? Дійте! Зупиніться, звільніть проїзд, дайте шанс на життя!🚨
⚠️ Не гальмуйте порятунок!
🙏 Будьмо відповідальними! Давайте разом збережемо життя!