RADIO7

#добреналаштоване

СБУ викрила ще чотирьох зрадників, які впроваджували стандарти освіти рф на тимчасово окупованих територіях.

СБУ продовжує документувати діяльність освітян-колаборантів, які співпрацюють з ворогом, впроваджують російські навчальні та виховні стандарти, проводять у закладах освіти російську пропаганду.

Так, співробітники СБУ викрили злочинну діяльність двох мешканців с. Нова Збурʼївка Херсонської області, які прийняли пропозицію від «нової влади» і зайняли псевдопосади «директора Новозбур’ївського ліцею» та «директора Новозбур’ївського дошкільного навчального закладу».

Колаборанти забезпечили розміщення на адмінбудівлях закладів освіти російських прапорів. Вони запровадили навчання російською мовою та видали навчальні посібники держави-агресора. Зловмисники закликали місцевих мешканців приєднуватись до лав окупантів та віддавати дітей навчатися за стандартами рф.

Крім цього, на співпраці з ворогом викрито мешканку м. Лисичанськ Луганської області, яка погодилася виконувати обов’язки «директора Лисичанської музичної школи №2». За її вказівкою, навчання велося виключно російською мовою. В інтерв’ю російським медіа, вона раділа окупації та агітувала віддавати дітей навчатися до підконтрольного рф освітнього закладу.

Також добровільно співпрацювала з ворогом мешканка сел. Михайлівка Запорізької області, яка обійняла посаду «тимчасово виконуючої обов’язки директора комплексної дитячо-юнацької спортивної школи». Зрадниця дала вказівку знищити всі українські підручники та прибрати з території школи всю українську символіку, а на її місці встановити російську.

Використовуючи отримані можливості і повноваження, жінка пропагувала у школі російську «сво» та виправдовувала воєнні злочини загарбників.

Крім того, зловмисниця організовувала спортивні змагання під егідою рф з метою пропаганди «русского міра». Учасників нагороджували грамотами з гербовими печатками рф та медалями із триколором.

Усім цим особам слідчі Служби безпеки повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Тривають комплексні заходи для притягнення кожного зрадника і колаборанта до відповідальності за злочини проти України. 

Викривали зловмисників співробітники СБУ в Донецькій та Луганській, Херсонській і Запорізькій областях. Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області
Comments are closed.