RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатські нардепи звернулися до Порошенка та Гройсмана через проблеми з децентралізацією на Закарпатті

Закарпатські нардепи звернулися до Порошенка та Гройсмана через проблеми з децентралізацією на Закарпатті

Відповідне звернення Василь Петьовка, Роберт Горват і Валерій Лунченко направили цього тижня президентові, прем’єр-міністру, а також головам Закарпатської ОДА та обласної ради.

“Станом на сьогодні перспективні плани формування територій громад 23 областей, крім Закарпатської області, затверджено Кабінетом міністрів України. Відсутність Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області сповільнює процес децентралізації, порушує законне право територіальних громад на об’єднання відповідно до перспективного плану формування територій громад області, унеможливлює отримання державної фінансової підтримки в результаті добровільного об’єднання територіальних громад краю, що має значення для реформи територіальної організації влади та її поступу в цілому”, – інформують нардепи.

При цьому перешкодою на шляху процесу децентралізації на Закарпатті фахівці вважають особисту позицію голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

щодо стану реалізації Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” у Закарпатській області

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Через вплив історичних, природно-географічних та економічних факторів регіони України мають неоднаковий рівень економічного розвитку, що обумовлює різницю у рівні життя їх мешканців. Вирівняти цю диспропорцію без цілеспрямованої фінансової підтримки державою регіонів не вдається. Як наслідок, соціально-економічна ситуація в регіонах залишається складною: підвищується рівень концентрації економічної активності в м. Києві та обласних центрах, натомість сільські населені пункти та малі міста мають обмежений потенціал розвитку, не усуваються міжрегіональні соціально-економічні диспропорції.

Після схвалення Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №333-р та законодавчого забезпечення процесу децентралізації, в порядку визначеному Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон), утворено більше 700 об’єднаних територіальних громад, у яких об’єдналося більше 3000 сільських, селищних, міських рад з населенням більше 6 млн. осіб, що свідчить про значимість та позитивну динаміку реформи, а саме зміни системи територіальної організації влади та підвищення ефективності управління суспільним розвитком на відповідних територіях.

У процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, відповідно до п. 4 та п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону, при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади, а якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. Забезпечення правових умов та врахування просторових меж в процесі добровільного об’єднання громад досягається шляхом формування територій громад області відповідно до затвердженого перспективного плану в порядку визначеному ст. 11 Закону.

Станом на сьогодні перспективні плани формування територій громад 23 областей, крім Закарпатської області, затверджено Кабінетом Міністрів України. Відсутність Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області сповільнює процес децентралізації, порушує законне право територіальних громад на об’єднання відповідно до перспективного плану формування територій громад області, унеможливлює отримання державної фінансової підтримки в результаті добровільного об’єднання територіальних громад краю, що має значення для реформи територіальної організації влади та її поступу в цілому.

Враховуючи соціальну важливість порушеного питання та з метою забезпечення державної політики щодо формування територій громад Закарпатської області, керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,

 

ПРОШУ:

  1. Розглянути дане звернення та взяти справу під особистий контроль;
  2. Забезпечити єдність державної політики щодо формування територій громад та територіальної організації влади на шляху до згуртованості державного простору.

 

Народні депутати України

В.В. Петьовка

Р.І. Горват

В.В. Лунченко

Leave a Reply