Топ-10 спортивних перемог України в 2020 році

Еспресо.TV розповідає про найбільші спортивні перемоги українців у 2020 році

Силове багатоборство

Став найсильнішою людиною світу

facebook

Персону Василя Вірастюка знає кожен українець. У 2004 і 2007 роках спортсмен став найсильнішою людиною світу. Цього року Олексію Новікову вдалось повернути статус “найсильнішої країни” в Україну і повторити досягнення Вірастюка.

24-річний Новіков здобув титул найсильнішої людини світу на турнірі The World’s Strongest Man у США. Киянин став наймолодшими атлетом в історії, який здобув цей титул. Цього року українець брав участь ще в одному турнірі. У березні Олексій Новіков посів п’яте місце на змаганні Arnold Strongman Classic.

Марина Бех-Романчук

Легка атлетика

Визнана найкращою легкоатлеткою світу в стрибках у довжину champion.ua

Авторитетне видання Track & Field визнало Марину Бех-Романчук найкращою легкоатлеткою року у дисципліні “стрибки в довжину”. Експерти переконані, що у 2020 році ніхто в світі не міг перевершити українку у її справі.

У 2020 році Бех-Романчук здобула дві перемоги на етапах Діамантової ліги та оновила особистий рекорд – 6,96 м. Також українка виграла загальний залік Світового легкоатлетичного туру.

У топ-3 в своїх дисциплінах потрапили ще три українки. Ярослава Магучіх і Юлія Левченко в стрибках у висоту поступилися лише росіянці Марії Ласіцкене. Аліна Шух посіла друге місце у списку найкращих багатоборок року.

Збірна України

Біатлон

Жіноча збірна України здобула бронзу ЧС в естафетіgettyimages

Збірна України з біатлону завоювала бронзові медалі в жіночій естафеті на чемпіонаті світу в італійському Антхольці. За нашу командуу виступали Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Віта Семеренко та Олена Підгрушна.

Жіноча команда України пройшла гонку без штрафних кіл і завоювала для нашої збірної єдину медаль на цьогорічному ЧС.

Семен Новіков

Греко-римська боротьба

Став чемпіоном Європи

ukrwrestling

Найпопулярнішим борцем України без сумнівів є Жан Беленюк, який подався у політику і, схоже, поступово відходить від спортивної кар’єри. Цього року Семен Новіков змусив українських фанатів зрозуміти, що у нас є й інші зіркові борці крім Беленюка, і став чемпіоном Європи у ваговій категорії 87 кг.

Ця перемога стала несподіваною, адже до цього Новіков не тріумфував на турнірах такого масштабу, хоч і двічі перемагав на молодіжному чемпіонаті світу.

Чемпіонат Європи проходив в лютому у Римі. У фіналі 23-річний Новіков впевнено переміг угорця Віктора Льорінца – 7:1.

Юлія Ткач-Остапчук

Вільна боротьба

Стала чемпіонкою Європи

На чемпіонаті Європи у Римі досягли успіху й жінки. Найуспішнішою стала Юлія Ткач-Остапчук, яка так само, як і Новіков, здобула золоту медаль.

У фіналі категорії до 62 кг Ткач-Остапчук перемогла росіянку Інну Тражукову з рахунком 2:1. Це третій для українки титул чемпіонки Європи. Також на її рахунку тріумф на чемпіонаті світу-2014 і Європейських іграх-2019.

Еліна Світоліна

Теніс

Перемога на двох турнірах WTA

gettyimages

Еліна Світоліна – це українська спортсменка, яку точно нікому не треба представляти. Її всі знають і поважають, адже вона вже давно заробила собі ім’я на світовій спортивній арені і є одною з найбагатших тенісисток планети за версією Forbes.

У 2020 році перша ракетка України здобула дві перемоги на турнірах WTA (Жіночої тенісної асоціації) у французькому Страсбурзі та мексиканському Монтерреї. Світоліна продовжує залишатись у топ-5 рейтингу кращих тенісисток світу.

Ольга Харлан

Фехтування

Завершила рік на першій сходинці рейтингу FIE

dw

Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан продовжує стабільно виступати, перемагати і підтверджувати реноме однієї з кращих спортсменок в Україні. Цього року вона вп’яте стала лідеркою світового рейтингу FIE.

Харлан повторила досягнення українського рапіриста Сергія Голубицького, який також п’ять разів закінчував сезон у якості лідера класифікації.

У нинішньому сезоні Харлан тричі підіймалась на п’єдестал пошани. На першому етапі Кубка світу в Орлеані (Франція) українка здобула бронзу, а пізніше виграла два золота – у Солт-Лейк-Сіті (США), а також на Гран-прі Монреаля (Канада).

Михайло Романчук

Плавання

Встановив рекорд Європи

gettyimages

У листопаді Михайло Романчук здобув перемогу у фіналі змагань серії International Swimming League-2020 в Будапешті (Угорщина). Українець здолав дистанцію 800 м вільним стилем на короткій воді (басейн 25 м) за 7 хв. 25,73 сек.

Цей результат дозволив Романчуку на цілих 3,5 сек перевершити рекорд Європи, який належав Янніку Аньєлю. Досягнення француза протрималося 8 років. Українцю не вистачило декількох секунд, щоб встановити світовий рекорд, який належить австралійцю Гранту Хакетту – 7.23,42.

Спортивна гімнастика

Перша в історії перемога чоловічої та жіночої збірної в командному багатоборстві на чемпіонаті Європи

gettyimages

Українці вдало виступили на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики. Жіноча і чоловіча команди завоювали золоті медалі у командній першості – ця перемога історична, адже наші гімнасти перемогли в цій престижній дисципліні вперше.

В індивідуальних змаганнях Ігор Радівілов здобув золото у опорному стрибку і бронзу на кільцях. А Петро Пахнюк був другим на брусах.

Анастасія Мотак здобула бронзові медалі у змаганнях на колоді і з опорного стрибка.

Дар’я Білодід

Дзюдо

Визнана найкращою дзюдоїсткою світу

gettyimages

Дар’ї Білодід лише 21 рік, але її знає кожен поціновувач дзюдо у світі. Найкраща спортсменка України-2019 продовжила впевнено перемагати і демонструвати свій топ-рівень.

У 2020 році Білодід здобула золоту і бронзову медалі на турнірах серії Grand Slam у ваговій категорії до 48 кг. Міжнародна федерація дзюдо прийняла рішення визнати українку найкращою дзюдоїсткою світу у 2019/2020 роках.

У своєму віці Дар’я Білодід є дворазовою чемпіонкою світу і Європи та переможницею Європейських ігор.