RADIO7

#добреналаштоване

Новий марсохід DuAxle може пройти там, де інші не мріяли

Новий марсохід DuAxle може пройти там, де інші не мріяли

Новий марсохід-трансформер, що розробляється NASA, DuAxle зможе дослідити складну місцевість на відміну від будь-якого іншого марсохода до нього.

DuAxle (скорочено від Dual-Axel) отримав свою назву, тому що він складається з пари двоколісних всюдиходів Axel. Axel – це простий двоколісний всюдихід з довгим тросом, який підключається до більшого транспортного засобу і стабілізує марсохід під час спуску і дослідження кратерів. Axel оснащений роботизованою рукою, яка може збирати зразки, а також стереоскопічними камерами.

DuAxel поєднує в собі два інноваційних всюдиходи, задня частина яких діє як якір, а передня від’єднується для дослідження місцевості. Коли DuAxel знаходить кратер, яму, виступ, вентиляційний отвір або іншу екстремальну місцевість, він може зупинитися, опустити шасі і закріпитися на землі, перш ніж розділитися на дві частини. Задня половина марсохода залишається на місці, а передня половина відокремлюється, використовуючи довгий трос, щоб залишатися на якорі і зберігати стійкість під час дослідження. Після цього передню половину можна знову змотувати.

Минулої осені інженери Лабораторії реактивного руху NASA провели випробування марсохода в пустелі Мохаве. «DuAxel показав дуже гарні результати в польових умовах, успішно продемонструвавши свою здатність наближатися до складної місцевості, становитися на якір, а потім від’єднуватися від прив’язаного марсоходу Axel», – йдеться в заяві Ісси Неснас, технолога робототехніки.

Передня половина марсохода зуміла маневрувати на крутих і кам’янистих схилах, як і очікувала команда. У той час як двоколісний Axel забезпечує більшу гнучкість в дослідженнях, традиційні чотири колеса космічного всюдихода необхідні для проходження великих ділянок землі за короткий час.

DuAxel був створений в основному з урахуванням місцевості Марса, тому робот відкриває доступ до багатьох більш екстремальних ландшафтів, які ще не були досліджені в Сонячній системі – можливо навіть деяких крижаних світів, таких як супутник Юпітера Європа. Марсохід ще не тестувався в космосі, але вже готовий до роботи.

Джерело.

Leave a Reply