RADIO7

#добреналаштоване

Автору Bitcoin запропонували вручити Нобелівську премію

Автору Bitcoin запропонували вручити Нобелівську премію

За кілька останніх років ім’я Сатоші Накамото в Інтернеті стало не менш відомим, ніж ім’я Ілона Маска, Джеффа Безоса чи Білла Гейтса. І справа не тільки в тому, що Сатоші потенційно може виявитися багатшим за будь-кого з них. Знаменитий винахідник у далекому 2009 році подарував світу перший блок біткоїну (Bitcoin) – цифрової монети, яка ще недавно коштувала майже $70 тис. за одиницю. Через деякий час його продукт став популярним у всіх сферах сучасного життя: в IT, економіці, політиці, інженерії, а причини настільки високого подорожчання біткоїну вивчають мільйони людей.

CEO криптобіржи Celsius Network Даніель Леон запропонував вручити Сатоші Нобелівську премію миру за те, що той приніс моральний та матеріальний добробут у незліченну кількість сімей. Завдяки біткоїну та решті віртуальних монет сотні тисяч людей змогли жити краще. На думку Даніеля, творець Bitcoin заслуговує на премію більше, ніж багато сучасних економістів.

 

Bitcoin

«Крипта – це інновація довіри», – сказав Леон. «До сьогодні у нас була централізована організація, централізована установа, яка стоїть між нами, покупцями та продавцями – банки, кредитні картки, PayPal, уряд. Я кажу, що покладати всю нашу віру та довіру на централізовані організації – справді погана ідея, бо влада розбещує, а абсолютна влада розбещує остаточно». «Коли ви позичаєте гроші своєму банку, він платить вам 0,1%, але коли ви позичаєте гроші у банку, ви платите 7,73% річних. Хіба це справедливо? Що ще гірше, коли банк зазнає краху, уряд бере його на поруки, а коли уряд зазнає краху, він просто друкує гроші, 30% усіх доларів у обігу було надруковано за останні 18 місяців». За словами Леона, «криптовалюта перевертає все з ніг на голову, ми довіряємо коду, а не якомусь посереднику, в результаті ви можете переказувати величезні суми грошей майже миттєво за неймовірно низькі комісії, знаючи, що все піде за планом».

Хай там як, але, на жаль, очевидно, що незабаром церемонії нагородження ми не побачимо. Цьому є одна проста причина: нагороджувати просто нема кого. Після вдалого старту свого винаходу Сатоші зник у 2011 році і досі про нього нічого не відомо.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply