Я думав, що це просто сіре місто з заводами і ніхто не переймається через культуру, – Юліан Крицак (аудіо) 12.03.2018

Гості ефіру – студенти УжНУ, учасники програми внутрішнього обміну студентів GOxChange Юліан Крицак та Христина Азархова.

 

 

 

 

У випуску – про громадську ініціативу GoEast, яка здійснює GOxChange, про враження учасників від візиту до Маріуполя та стереотипи, які вдалось їм зруйнувати.

 

Довідка. GOxChange – це програма обміну студентів між різними регіонами України. Протягом 10 днів учасники навчаються, зустрічаються з видатними культурними та громадськими діячами міста, досліджують приймаюче місто та створюють власні фото-, відео- та текстові медійні проекти про нього. 

У першій програмі обміну беруть участь Ужгород і Маріуполь. З 19 по 27 лютого Маріуполь приймав 19 учасників з Закарпаття. Студенти Маріуполя будуть в Ужгороді з 19 по 28 березня. Для всіх учасників програма є безкоштовною. Громадська ініціатива GoEast   здійснює GOxChange разом із Маріупольським державним університетом та Ужгородським національним університетом за  підтримки European Endowment for Democracy та Міністерства молоді та спорту України.

 

Які стереотипи про Маріуполь вдалось зруйнувати саме Вам?

Ю.Крицак: По приїзду ми дізнались, що там дуже багато активної молоді, яка займається соціальним життям. Вони розвивають місто. Дуже багато культурних діячів, яким вдається щось зробити навіть на порожній базі. До прикладу, ми були у новому маріупольському театрі, який свою діяльність розпочав тільки з 2011 року і вони досить багато чого добились. Хоча я не очікував, що там таке можливе. Я думав, що це просто сіре місто з заводами і ніхто не переймається через культуру.

 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *