В “Яндекс” випробували механізми ізоляції інтернету в Росії

Закон “Про суверенний інтернет”, який 16 квітня прийняла Держдума Росії, націлений на забезпечення стійкої роботи рунету у випадку виникнення зовнішніх проблем із доступом до мережі. І хоч глобальні випробування нового механізму ще не проводилися, “Яндекс” вже встиг потестувати їх і результати виявилися невтішними.

Особливості механізму блокування. Як повідомляє “РБК“, в основі затвердженого Держдумою протоколу маршрутизації лежить технологія глибокої фільтрації трафіку (Deep Packet Inspection, або DPI). Суть її роботи полягає в перевірці та фільтрації мережевих пакетів по їх вмісту – це дає змогу розривати небажані з’єднання і блокувати доступ до вказаних ресурсів. Однак при великому обсязі трафіку швидкість доступу значно знижується, а саме з’єднання може виявитися нестабільним. Представники “Яндекса” розповіли про свій досвід роботи з DPI, який назвали вкрай негативним.

Які проблеми можуть виникнути? “У нас кулька тижнів тому мимоволі відбулися якісь “навчання”, коли з причин, пов’язаних з блокуваннями Роскомнадзора, трафік пішов через існуючі зараз у операторів системи DPI. Після цього більшість сервісів обвалилося, користувачі відчували дикі труднощі, і, відповідно, що це таке – пропускати трафік через DPI – ми на своїй шкурі вже випробували”, – зауважив директор з розвитку мережевої інфраструктури “Яндекса” Олексій Соколов в ході виступу на конференції “забезпечення довіри і безпеки при використанні ІКТ”.

За словами експертів, опитаних журналістами “РБК”, установка систем фільтрації вимагає значних грошових витрат, а при великих обсягах трафіку дане обладнання може призводити до затримок з’єднання. З контексту закону зрозуміло, що ось ці засоби боротьби з зовнішніми загрозами вдають із себе не більше ніж системи DPI, через які планується пропускати весь трафік. Відповідно, при поточних обсягах трафіку таких DPI в світі не існує, і навіть не розробляється, які могли б підтримувати такий режим без значних втрат для сервісів,– підкреслив Соколов.

 

Джерело: 24 канал

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *