В Україні вирішили зобов’язати всі магазини приймати банківські картки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило проект постанови Кабміну з новим графіком переведення всіх підприємств сфери торгівлі товарами і послугами на прийом безготівкових платежів вже з липня 2019 року. Постанова опублікована на сайті МЕРТ. Новий графік розроблено в зв’язку з тим, що чинний графік переходу сфери торгівлі на POS-термінали втратив актуальність ще в 2011 році. Відзначається, що документ встановлює обов’язковий графік, починаючи з літа 2019 року. Список способів безготівкової оплати в ньому розширено.

“Суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включно з товарами (послугами), що продаються дистанційно, зобов’язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або електронних платіжних сервісів”, – йдеться в постанові. Під платіжними засобами розуміються POS-термінали. Так, до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов’язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні послуги, медичні та стоматологічні, туристичні агентства, ресторани, готелі.

До 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур’єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, сфери культури, охорони здоров’я, страхування, перестрахування і приватного пенсійного забезпечення. До 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов’язані приймати всі, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн). Виключно в безготівковій формі необхідно проводити всі платежі на суму понад 50 тис. грн. Ціна продажу товарів або послуги за готівку або безготівкові кошти не матиме відрізнятися. Можна орендувати один POS-термінал на кілька закладів, але тільки якщо кожен суб’єкт господарювання забезпечить окремий облік своїх операцій. Нагадаємо, що у січні 2018 року Кабінет Міністрів України запропонував зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, зокрема платників єдиного податку, встановити платіжні термінали для безготівкових розрахунків.

 

Джерело: https://biz.nv.ua/ukr/economics/v-ukrajini-virishili-zobovjazati-vsi-mahazini-prijmati-bankivski-kartki-2507658.html

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *