Політ над Юпітером: у NASA показали, як виглядає газовий гігант з орбіти

Політ над Юпітером: у NASA показали, як виглядає газовий гігант з орбіти

Кілька тижнів тому нове чітке зображення телескопа Хаббла підтвердило формування сильного шторму на поверхні найбільшої планети у Сонячній системі – Юпітера.

Крім появи нового закрученого шторму у північній півкулі газового гіганта, вчені підтвердили, що тривалий шторм трохи нижче Великої червоної плями повільно змінює колір з білого на червоний.

Велика червона пляма – найвідоміша з бур Юпітера, яка існує близько 350 років, а її діаметр становить близько 15,8 тис. км.

Спеціально для тих, хто далекий від розуміння усіх масштабів цієї планети, у NASA створили відео на основі зображень, отриманих міжпланетною станцією Juno.

Експерти змоделювали п’ятихвилинний ролик, за допомогою якого можна у буквальному сенсі пролетіти над поверхнею Юпітера на висоті приблизно 3400 км.

Крім всіляких атмосферних вихорів у газовій оболонці цієї планети-гіганта також можна побачити згадану вище Велику червону пляму.

Зовсім недавно Космічний апарат Juno також надіслав на Землю фотографії затемнення поверхні Юпітера одним з його супутників – Іо, в результаті чого на планеті утворилася тінь, шириною 3600 км.

До порівняння, діаметр Місяця складає близько 3474 км.

«Як і у випадку з сонячними затемненнями на Землі, всередині темного кола, що мчиться вершинами хмар Юпітера, можна буде спостерігати повне сонячне затемнення, коли Іо проходить перед Сонцем», – говорили у NASA.

Камера Juno зняла величезну тінь від одного з численних супутників Юпітера Іо у кінці 2019-го, і лише днями представники NASA опублікували ці знімки.

Для довідки: автоматична міжпланетна станція Juno досліджує Юпітер з орбіти цієї планети з 2016 року.

Джерело.

Владислав

Leave a Reply