Литва закликала посилити санкції проти Росії через паспортизацію Донбасу

У Міністерстві закордонних справ Литви закликали посилити санкційний тиск на РФ через введення спрощеного порядку видачі російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу.

У заяві МЗС йдеться, що відповідний указ президента РФ порушує Мінські домовленості і створює загрозу ескалації конфлікту на сході України.

“Литва закликає міжнародне співтовариство суворо засудити дані невиправдані дії Росії, закликає не визнавати незаконно видані РФ документи і неухильно посилювати санкції щодо Росії за тривалі порушення суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в повідомленні.

На переконання Литви, Москва навмисно прийняла це рішення після закінчення виборів президента України з метою “збільшення тиску на Україну і її новообраного президента”.

“Спрощена видача російських паспортів – це ще один крок у бік інкорпорації тимчасово окупованих частин території України в правовий простір Росії”, – підсумували в МЗС.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям окупованих територій України – псевдореспублік “ДНР” і “ЛНР” – отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

У відповідь Україна звернулася до Радбезу ООН. Офіційний Київ вважає, що цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям.

https://nv.ua/ukr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *