Із банку Януковича через банк Порошенка вивели близько 2 млрд гривень

Із «Всеукраїнського банку розвитку» сина президена-утікача Віктора Януковича з депозитів зняли до двох мільярдів гривень готівкою через каси «Міжнародного інвестиційного банку», який належить президенту України Петру Порошенку. Про це ідеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми». Зазначається, що лише на комісії фінустанова Порошенка змогла заробити до 20 мільйонів гривень. Зняття готівки з рахунків через касу банків могло бути одним з етапів легалізації коштів, вважає юристка «Центру протидії корупції» Тетяна Шевчук. «Гроші на рахунках легко відслідкувати, звідки вони прийшли і куди пішли, а готівка, яка в руках – може розчинитися», — пояснила Шевчук.

Після Євромайдану проти родини Януковича та інших високопосадовців запровадили міжнародні санкції, тому почалася ліквідація банку сина Януковича. «ВБР» закрили як неплатоспроможний, хоча аналітики вважають, що він таким і не був, йдеться у розслідуванні. Після визнання банку Олександра Януковича неплатоспроможним, він перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — установи, яка займається виведенням збанкрутілих банків з ринку. «Схеми» звернулися із запитом до Фонду: яким чином протягом 2016-2017 років було виведено близько двох мільярдів гривень з банку Януковича. У прес-службі Фонду відповіли, що кошти перераховували тим вкладникам, які не мають стосунку до родини Януковича.

«Виявилося, що особи, які відкривали ці рахунки, мали спільне місце роботи: більшість із них була працівниками банку Олександра Януковича – «ВБР», — йдеться у розслідуванні.

Зокрема, у 2017 році колишня старша офіс-менеджерка «ВБР» Валерія Єсаулкова особисто зняла з рахунку майже 80 мільйонів гривень готівкою, а її колега Олена Мурзінова — 30 мільйонів. «Схеми» також виявили, що дехто зі спіробітників «ВБР» не знав, що на них були оформлені депозити і виплачені зрештою десятки мільйонів гривень.

Щоб забрати кошти з банку Януковича, вкладники повинні були відкрити рахунки у будь-якому діючому українському банку – туди і мали перерахувати їхні кошти. Виявилося, що майже всі екс-працівники банку Януковича пішли знімати гроші у «Міжнародний інвестиційний банк». Контрольний пакет цього банку належить президенту Петру Порошенку.

Дані про банківські операції, які отримали «Схеми», свідчать: близько 2 мільярдів гривень були перераховані з банку Януковича до банку Порошенка і майже одразу частина з них була знята готівкою через касу «Міжнародного інвестиційного банку». Представники «Міжнародного інвестиційного банку» коментувати цю справу відмовилися, посилаючись на банківську таємницю.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/iz-banku-yanukovicha-cherez-bank-poroshenka-viveli-blizko-2-mlrd-griven-%E2%80%93-shemi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *