Іноземці масово їдуть на Закарпаття, щоб одружитися

Жителі зарубіжжя і різних українських областей і раніше вибирали для весільних урочистостей Закарпаття, але особливий «бум» весільного туризму спостерігається в області останні два роки, розповідає експерт з туризму Федір Шандор.

– Багато весіль на Закарпатті проводять іноземці – італійці, словенці, хорвати, нещодавно були двоє німців, литовка і чех, турок і словачка. Перша причина, чому вони їдуть одружуватися сюди – у нас дешево, адже весілля, яка в Європі потягне на 20 тисяч євро, у нас можна зробити за тисячу. Також їх приваблює якість послуг, нестандартність кухні, хороший сервіс. Вибирають зону, щоб навколо були гори, зелень, щось нове і нестандартне. За кордоном немає такої анімативні, як у нас. Закарпатські весільні агентства є не стільки конкурентами, скільки товаришами по цеху і чим більше вони придумують нові атракції, тим цікавіше, – розповідає Шандор.

З огляду на те, що молодята приїжджають до нас не самі, а з цілими компаніями родичів і друзів, які тут ночують, харчуються і отримують послуги транспорту, тобто користуються всіма ознаками туризму, це явище отримало назву «весільний туризм».

Масово їдуть на Закарпатті наречені з Києва, Харкова та Одеси. Причому, як українським, так і іноземним парам не грає ролі в який день святкувати весілля – вихідний або будній, тому щотижня в область приїжджають десятки бажаючих одружитися.

Весільний туризм в Україні також популярний у Львові та на Буковелі, проте поки Закарпатті переганяє конкурентів в цьому плані.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *